Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:11 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:11

Subiect vot: art.51 - forma comisie
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:331 121 49 17 17 13 5 11 10 50 17 8 5 8
- voturi pentru (DA):222 121 - - 17 11 - 11 - 49 - - 5 8
- voturi împotrivă (NU):107 - 49 17 - 2 5 - 9 - 17 8 - -
- abțineri:2 - - - - - - - 1 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Axinte Vasile deputat PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
20. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
21. Banias Mircea Marius deputat - NU
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
24. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
25. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
26. Bănicioiu Nicolae deputat - Abținere
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benkő Erika deputat UDMR DA
33. Bica Dănuț deputat PNL NU
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bodea Marius deputat PNL NU
38. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
40. Bontea Vlad deputat PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP NU
43. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
44. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Buican Cristian deputat PNL NU
48. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
49. Bulacu Romulus senator PNL NU
50. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
51. Burciu Cristina deputat PSD DA
52. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
53. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
54. Caracota Iancu senator PNL NU
55. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Căciulă Aurel deputat PSD DA
58. Călin Ion deputat PSD DA
59. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
60. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
61. Cârciumaru Florin senator PSD DA
62. Cherecheș Florica deputat PNL NU
63. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
64. Chiriac Viorel deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
66. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
67. Ciocan Dan deputat PSD DA
68. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
69. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
70. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
71. Cîtea Vasile deputat PSD DA
72. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
73. Cobuz Maricela deputat PSD DA
74. Cocoș Vasile deputat PSD DA
75. Codreanu Constantin deputat PMP NU
76. Constantin Daniel deputat - NU
77. Corlățean Titus senator PSD DA
78. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
79. Crețu Gabriela senator PSD DA
80. Cristache Cătălin deputat PMP NU
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
85. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
86. Culeafă Mihai deputat PNL NU
87. Cupșa Ioan deputat PNL NU
88. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
89. Dehelean Silviu deputat USR NU
90. Deneș Ioan senator PSD DA
91. Diaconescu Renică senator PSD DA
92. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
93. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
94. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
95. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
96. Dobre Mircea-Titus deputat - NU
97. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
98. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
99. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
100. Dogariu Eugen senator PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
102. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
103. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
104. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
105. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
106. Farago Petru deputat UDMR DA
107. Fălcoi Nicu senator USR NU
108. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
109. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
110. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
111. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
112. Floroiu Ionel deputat PSD DA
113. Furtună Mirela deputat PSD DA
114. Ganea Ion senator PSD DA
115. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
117. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
118. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
119. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
120. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
121. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
122. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
124. Gherman Dumitru deputat PSD DA
125. Ghica Cristian senator USR NU
126. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
127. Gilia Claudia deputat PSD DA
128. Giugea Nicolae deputat PNL NU
129. Goga Octavian deputat PSD DA
130. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
131. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
132. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
133. Gudu Vasile deputat PNL NU
134. Hadârcă Ion senator ALDE DA
135. Halici Nicușor deputat PSD DA
136. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
138. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
139. Iancu Iulian deputat PSD DA
140. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
141. Iftimie Neculai deputat PSD DA
142. Ilea Vasile senator PSD DA
143. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
144. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
145. Ionescu George deputat PNL NU
146. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
147. Iordache Florin deputat PSD DA
148. Iordache Virginel senator PSD DA
149. Itu Cornel deputat PSD DA
150. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
151. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
152. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
153. Korodi Attila deputat UDMR DA
154. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
155. László Attila senator UDMR DA
156. Lazăr Sorin deputat PSD DA
157. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
158. Longher Victoria deputat Minoritati DA
159. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
160. Lungu Dan senator USR NU
161. Lungu Tudorița deputat PNL NU
162. Lupașcu Costel deputat PSD DA
163. Lupescu Dumitru deputat USR NU
164. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
165. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
166. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
167. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
168. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
169. Marin Gheorghe senator PSD DA
170. Marin Nicolae senator PSD DA
171. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
173. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
174. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
175. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
176. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
177. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
178. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
179. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
180. Mihu Ștefan senator PSD DA
181. Mirea Siminica senator PSD DA
182. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
183. Mocioalcă Ion deputat - NU
184. Moga Nicolae senator PSD DA
185. Mohaci Mihai deputat PSD DA
186. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
187. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
188. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
189. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
190. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
191. Neagu Nicolae deputat PNL NU
192. Neață Eugen deputat PSD DA
193. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
194. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
195. Nicolae Andrei deputat PSD DA
196. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
197. Niță Ilie senator ALDE DA
198. Niță Mihai deputat ALDE NU
199. Niță Nicu deputat PSD DA
200. Nosa Iuliu deputat PSD DA
201. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
202. Olar Corneliu deputat PNL NU
203. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
204. Oprea Dumitru deputat PNL NU
205. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
206. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
207. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
208. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
209. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
210. Palăr Ionel deputat PNL NU
211. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
212. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
213. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
214. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
215. Pavel Marian senator PSD DA
216. Păle Dănuț deputat PSD DA
217. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
218. Pereș Alexandru senator PNL NU
219. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
220. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
221. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
222. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
223. Pop Andrei deputat PSD DA
224. Pop Georgian deputat - NU
225. Pop Gheorghe senator PSD DA
226. Popa Florin deputat PSD DA
227. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
228. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
229. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
230. Popescu Pavel deputat PNL NU
231. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
232. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
233. Presură Alexandra deputat PSD DA
234. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
235. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
236. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
237. Radu Anișoara deputat PSD DA
238. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
240. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
241. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
242. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
243. Răduț Violeta deputat PSD DA
244. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
245. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
246. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
247. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
248. Roșca Lucreția deputat PSD DA
249. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
250. Rotaru Ion senator PSD DA
251. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
252. Ruse Mihai senator ALDE DA
253. Salan Viorel senator PSD DA
254. Savin Emanoil senator PSD DA
255. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
256. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
257. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
258. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
259. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
260. Silistru Doina senator PSD DA
261. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
262. Simionca Ioan senator ALDE DA
263. Simionca Ionuț deputat PMP NU
264. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
266. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
267. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
268. Spânu Ion deputat - NU
269. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
270. Stan Ioan senator PSD DA
271. Stan Viorel deputat PSD DA
272. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
273. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
274. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
275. Stănescu Paul senator PSD DA
276. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
277. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
278. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
279. Suciu Matei deputat PSD DA
280. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
281. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
282. Szabó Ödön deputat UDMR DA
283. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
284. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
285. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
286. Șișcu George deputat PNL NU
287. Șotcan Theodora deputat PSD DA
288. Șova Lucian deputat PSD DA
289. Șovăială Constantin deputat PNL NU
290. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
291. Ștefan Ion deputat PNL NU
292. Ștefan Viorel deputat PSD DA
293. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
294. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
295. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
296. Teiș Alina deputat PSD DA
297. Terea Ioan deputat PSD DA
298. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
299. Todor Adrian deputat PSD DA
300. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
301. Toma Ilie deputat PSD DA
302. Toma Vasilică senator PSD DA
303. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
304. Trufin Lucian senator PSD DA
305. Tudor Beatrice deputat PSD DA
306. Tudose Mihai deputat - NU
307. Turcan Raluca deputat PNL NU
308. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
309. Turos Lóránd senator UDMR DA
310. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
311. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
312. Țuțuianu Adrian senator PSD Abținere
313. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
314. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
315. Varga Vasile deputat PNL NU
316. Vass Levente deputat UDMR DA
317. Văcaru Alin Vasile deputat - NU
318. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
319. Velcea Nicolae deputat PSD DA
320. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
321. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
322. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
323. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
324. Vosganian Varujan deputat ALDE NU
325. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
326. Vulpescu Ioan senator PSD DA
327. Weber Mihai deputat PSD DA
328. Zainea Cornel deputat USR NU
329. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
330. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
331. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 21:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro