Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:20 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:20

Subiect vot: amendament admis 53
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:333 121 48 19 15 11 4 11 13 52 16 7 7 9
- voturi pentru (DA):226 120 1 - 15 11 2 11 - 50 - - 7 9
- voturi împotrivă (NU):101 - 46 18 - - 2 - 12 1 16 6 - -
- abțineri:4 - 1 1 - - - - 1 - - 1 - -
- nu au votat:2 1 - - - - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Arcaș Viorel senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
19. Balan Ioan deputat PNL NU
20. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
21. Banias Mircea Marius deputat - NU
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
24. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
25. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
26. Bănicioiu Nicolae deputat - NU
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
33. Benkő Erika deputat UDMR DA
34. Bica Dănuț deputat PNL NU
35. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
36. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
37. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
38. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
39. Bodea Marius deputat PNL NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
41. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
42. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
43. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
44. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP NU
45. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
46. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buican Cristian deputat PNL NU
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
51. Bulacu Romulus senator PNL NU
52. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
53. Burciu Cristina deputat PSD DA
54. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
55. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
56. Caracota Iancu senator PNL NU
57. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Căciulă Aurel deputat PSD DA
60. Călin Ion deputat PSD DA
61. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
62. Cârciumaru Florin senator PSD DA
63. Cherecheș Florica deputat PNL NU
64. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
65. Chiriac Viorel deputat PSD -
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
67. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
68. Ciocan Dan deputat PSD DA
69. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
70. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
71. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
72. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
73. Cîtea Vasile deputat PSD DA
74. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
75. Cobuz Maricela deputat PSD DA
76. Cocoș Vasile deputat PSD DA
77. Codreanu Constantin deputat PMP NU
78. Constantin Daniel deputat - NU
79. Corlățean Titus senator PSD DA
80. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
81. Crețu Gabriela senator PSD DA
82. Cristache Cătălin deputat PMP DA
83. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
84. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
85. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
86. Csoma Botond deputat UDMR DA
87. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
88. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
89. Culeafă Mihai deputat PNL NU
90. Cupșa Ioan deputat PNL NU
91. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
92. Dehelean Silviu deputat USR NU
93. Deneș Ioan senator PSD DA
94. Derzsi Ákos senator UDMR DA
95. Diaconescu Renică senator PSD DA
96. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
97. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
98. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
99. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
100. Dobre Mircea-Titus deputat - NU
101. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
102. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
103. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
104. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
105. Dogariu Eugen senator PSD DA
106. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
107. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
108. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
109. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
110. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
111. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
112. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
113. Farago Petru deputat UDMR DA
114. Fălcoi Nicu senator USR NU
115. Federovici Doina Elena senator PSD DA
116. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
117. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
118. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
119. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
120. Floroiu Ionel deputat PSD DA
121. Furtună Mirela deputat PSD DA
122. Ganea Ion senator PSD DA
123. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
124. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
125. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
126. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
127. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
128. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
129. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
130. Gherman Dumitru deputat PSD DA
131. Ghica Cristian senator USR NU
132. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
133. Ghinea Cristian deputat USR NU
134. Gilia Claudia deputat PSD DA
135. Giugea Nicolae deputat PNL NU
136. Goga Octavian deputat PSD DA
137. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
138. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
139. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
140. Gudu Vasile deputat PNL NU
141. Hadârcă Ion senator ALDE DA
142. Halici Nicușor deputat PSD DA
143. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
144. Hărătău Elena deputat PSD DA
145. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
146. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
147. Huncă Mihaela deputat - NU
148. Iancu Iulian deputat PSD DA
149. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
150. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
151. Ilea Vasile senator PSD DA
152. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
153. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
154. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
155. Iordache Florin deputat PSD DA
156. Iordache Virginel senator PSD DA
157. Itu Cornel deputat PSD DA
158. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
159. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
160. Korodi Attila deputat UDMR DA
161. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
162. László Attila senator UDMR DA
163. Lazăr Sorin deputat PSD DA
164. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
165. Longher Victoria deputat Minoritati DA
166. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
167. Lungu Dan senator USR Abținere
168. Lungu Tudorița deputat PNL NU
169. Lupașcu Costel deputat PSD DA
170. Lupescu Dumitru deputat USR NU
171. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
172. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
173. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
174. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
175. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
176. Marin Gheorghe senator PSD DA
177. Marin Nicolae senator PSD -
178. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
180. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
181. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
182. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
183. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
184. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
185. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
186. Mihu Ștefan senator PSD DA
187. Mirea Siminica senator PSD DA
188. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
189. Mocioalcă Ion deputat - NU
190. Moga Nicolae senator PSD DA
191. Mohaci Mihai deputat PSD DA
192. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
193. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
194. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
195. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
196. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
197. Neață Eugen deputat PSD DA
198. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
199. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
200. Nicolae Andrei deputat PSD DA
201. Nicolae Șerban senator PSD DA
202. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
203. Niță Ilie senator ALDE DA
204. Niță Mihai deputat ALDE DA
205. Niță Nicu deputat PSD DA
206. Nosa Iuliu deputat PSD DA
207. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
208. Olar Corneliu deputat PNL NU
209. Oprea Dumitru deputat PNL NU
210. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
211. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
212. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
213. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
214. Palăr Ionel deputat PNL NU
215. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
216. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
217. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
218. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
219. Pavel Marian senator PSD DA
220. Păle Dănuț deputat PSD DA
221. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
222. Pereș Alexandru senator PNL NU
223. Petrea Gabriel deputat PSD DA
224. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
225. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
226. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
227. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
228. Pop Andrei deputat PSD DA
229. Pop Georgian deputat - NU
230. Pop Gheorghe senator PSD DA
231. Popa Florin deputat PSD DA
232. Popa Ion senator ALDE DA
233. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
234. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
235. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
236. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
237. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
238. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
239. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
240. Presură Alexandra deputat PSD DA
241. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
242. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
243. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
244. Radu Anișoara deputat PSD DA
245. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
246. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
247. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
248. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
249. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
250. Răduț Violeta deputat PSD DA
251. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
252. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
253. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
254. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
255. Roșca Lucreția deputat PSD DA
256. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
257. Rotaru Ion senator PSD DA
258. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
259. Ruse Mihai senator ALDE DA
260. Salan Viorel senator PSD DA
261. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
262. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
263. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
264. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
265. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
266. Silistru Doina senator PSD DA
267. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
268. Simionca Ioan senator ALDE DA
269. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
270. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
271. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
272. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
273. Spânu Ion deputat - NU
274. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
275. Stan Ioan senator PSD DA
276. Stan Viorel deputat PSD DA
277. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
278. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
279. Stănescu Paul senator PSD DA
280. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
281. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
282. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
283. Suciu Matei deputat PSD DA
284. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
285. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
286. Szabó Ödön deputat UDMR DA
287. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
288. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
289. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
290. Șișcu George deputat PNL NU
291. Șotcan Theodora deputat PSD DA
292. Șova Lucian deputat PSD DA
293. Șovăială Constantin deputat PNL NU
294. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
295. Ștefan Ion deputat PNL DA
296. Ștefan Viorel deputat PSD DA
297. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
298. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
299. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
300. Teiș Alina deputat PSD DA
301. Terea Ioan deputat PSD DA
302. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
303. Todor Adrian deputat PSD DA
304. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
305. Toma Ilie deputat PSD DA
306. Toma Vasilică senator PSD DA
307. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
308. Trufin Lucian senator PSD DA
309. Tudor Beatrice deputat PSD DA
310. Tudose Mihai deputat - NU
311. Turcan Raluca deputat PNL NU
312. Turos Lóránd senator UDMR DA
313. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
314. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
315. Țuțuianu Adrian senator PSD NU
316. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
317. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
318. Varga Glad-Aurel deputat PNL Abținere
319. Vass Levente deputat UDMR DA
320. Văcaru Alin Vasile deputat - Abținere
321. Velcea Nicolae deputat PSD DA
322. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
323. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
324. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
325. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
326. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
327. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
328. Vulpescu Ioan senator PSD DA
329. Weber Mihai deputat PSD DA
330. Zainea Cornel deputat USR NU
331. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
332. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 5:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro