Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:33 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:33

Subiect vot: Anexa 3/01
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:338 126 45 20 14 11 7 8 13 54 17 6 7 9 1
- voturi pentru (DA):300 126 44 - 14 11 6 8 6 51 17 - 7 9 1
- voturi împotrivă (NU):25 - - 11 - - 1 - 7 1 - 5 - - -
- abțineri:12 - 1 9 - - - - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexe Costel deputat PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL DA
6. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
7. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Anton Anton deputat ALDE DA
10. Apjok Norbert deputat UDMR DA
11. Arcan Emilia senator PSD DA
12. Arcaș Viorel senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Axinte Vasile deputat PSD DA
16. Babuș Radu deputat PSD DA
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
19. Banias Mircea Marius deputat - DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
21. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
23. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
24. Bănicioiu Nicolae deputat - DA
25. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
31. Benkő Erika deputat UDMR DA
32. Bica Dănuț deputat PNL DA
33. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bodea Marius deputat PNL DA
38. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
40. Bontea Vlad deputat PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
44. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
45. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
46. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buican Cristian deputat PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
51. Bulacu Romulus senator PNL DA
52. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
53. Burciu Cristina deputat PSD DA
54. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
55. Caracota Iancu senator PNL DA
56. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
57. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
58. Căciulă Aurel deputat PSD DA
59. Călin Ion deputat PSD DA
60. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
61. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
62. Cârciumaru Florin senator PSD DA
63. Cherecheș Florica deputat PNL DA
64. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
65. Chiriac Viorel deputat PSD DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
67. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
68. Ciocan Dan deputat PSD DA
69. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
70. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
71. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
72. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
73. Cîtea Vasile deputat PSD DA
74. Cobuz Maricela deputat PSD DA
75. Cocoș Vasile deputat PSD DA
76. Codreanu Constantin deputat PMP NU
77. Coliban Allen senator USR NU
78. Constantin Daniel deputat - DA
79. Corlățean Titus senator PSD DA
80. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
81. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
82. Crețu Gabriela senator PSD DA
83. Cristache Cătălin deputat PMP DA
84. Cristina Ioan senator PNL DA
85. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
86. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
87. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
88. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
89. Csoma Botond deputat UDMR DA
90. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
91. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
92. Culeafă Mihai deputat PNL DA
93. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
94. Dehelean Silviu deputat USR NU
95. Deneș Ioan senator PSD DA
96. Derzsi Ákos senator UDMR DA
97. Diaconescu Renică senator PSD DA
98. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
99. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
100. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
101. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
102. Dobre Mircea-Titus deputat - NU
103. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
104. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
105. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
106. Dogariu Eugen senator PSD DA
107. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
108. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
109. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
110. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
111. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
112. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
113. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
114. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
115. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
116. Farago Petru deputat UDMR DA
117. Federovici Doina Elena senator PSD DA
118. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
119. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
120. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
121. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
122. Floroiu Ionel deputat PSD DA
123. Furtună Mirela deputat PSD DA
124. Ganea Ion senator PSD DA
125. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
126. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
127. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
128. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
129. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
130. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
131. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
132. Gherman Dumitru deputat PSD DA
133. Ghica Cristian senator USR Abținere
134. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
135. Gilia Claudia deputat PSD DA
136. Goga Octavian deputat PSD DA
137. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
138. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
139. Gudu Vasile deputat PNL DA
140. Hadârcă Ion senator ALDE DA
141. Halici Nicușor deputat PSD DA
142. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
143. Hărătău Elena deputat PSD DA
144. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
145. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
146. Huncă Mihaela deputat - NU
147. Iancu Iulian deputat PSD DA
148. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
149. Iftimie Neculai deputat PSD DA
150. Ilea Vasile senator PSD DA
151. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
152. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
153. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
154. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
155. Iordache Florin deputat PSD DA
156. Iordache Virginel senator PSD DA
157. Itu Cornel deputat PSD DA
158. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
159. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
160. Korodi Attila deputat UDMR DA
161. László Attila senator UDMR DA
162. Lazăr Sorin deputat PSD DA
163. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
164. Longher Victoria deputat Minoritati DA
165. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
166. Lungu Dan senator USR NU
167. Lungu Tudorița deputat PNL DA
168. Lupașcu Costel deputat PSD DA
169. Lupescu Dumitru deputat USR Abținere
170. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
171. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
172. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
173. Manoliu Dan senator PSD DA
174. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
175. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
176. Marin Nicolae senator PSD DA
177. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
178. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
179. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
180. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
181. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
182. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
183. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
184. Mihu Ștefan senator PSD DA
185. Mirea Siminica senator PSD DA
186. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
187. Mocioalcă Ion deputat - NU
188. Moga Nicolae senator PSD DA
189. Mohaci Mihai deputat PSD DA
190. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
191. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
192. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
193. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
194. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
195. Neagu Nicolae deputat PNL DA
196. Neață Eugen deputat PSD DA
197. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
198. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
199. Nicolae Andrei deputat PSD DA
200. Nicolae Șerban senator PSD Abținere
201. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
202. Niță Ilie senator ALDE DA
203. Niță Mihai deputat ALDE DA
204. Niță Nicu deputat PSD DA
205. Nosa Iuliu deputat PSD DA
206. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
207. Olar Corneliu deputat PNL DA
208. Oprea Dumitru deputat PNL DA
209. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
210. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
211. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
212. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
213. Palăr Ionel deputat PNL DA
214. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
215. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
216. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
217. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
218. Pavel Marian senator PSD DA
219. Păle Dănuț deputat PSD DA
220. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
221. Pereș Alexandru senator PNL DA
222. Petrea Gabriel deputat PSD DA
223. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
224. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
225. Podașcă Gabriela-Maria deputat - DA
226. Ponta Victor-Viorel deputat - NU
227. Pop Andrei deputat PSD DA
228. Pop Georgian deputat - NU
229. Pop Gheorghe senator PSD DA
230. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
231. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
232. Popa Florin deputat PSD DA
233. Popa Ion senator ALDE DA
234. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
235. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
236. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
237. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
238. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
239. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
240. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
241. Presură Alexandra deputat PSD DA
242. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
243. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
244. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
245. Radu Anișoara deputat PSD DA
246. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
247. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
248. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
249. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR Abținere
250. Răduț Violeta deputat PSD DA
251. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
252. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
253. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
254. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
255. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
256. Roșca Lucreția deputat PSD DA
257. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
258. Rotaru Ion senator PSD DA
259. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
260. Ruse Mihai senator ALDE DA
261. Salan Viorel senator PSD DA
262. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
263. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
264. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
265. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
266. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
267. Silistru Doina senator PSD DA
268. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
269. Simionca Ioan senator ALDE DA
270. Simionca Ionuț deputat PMP DA
271. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
272. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
273. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
274. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
275. Spânu Ion deputat - DA
276. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
277. Stan Ioan senator PSD DA
278. Stan Viorel deputat PSD DA
279. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
280. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
281. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
282. Stănescu Paul senator PSD -
283. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
284. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
285. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
286. Suciu Matei deputat PSD DA
287. Szabó Ödön deputat UDMR DA
288. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
289. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
290. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
291. Șișcu George deputat PNL DA
292. Șoptică Costel senator PNL DA
293. Șotcan Theodora deputat PSD DA
294. Șova Lucian deputat PSD DA
295. Șovăială Constantin deputat PNL DA
296. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
297. Ștefan Ion deputat PNL DA
298. Ștefan Viorel deputat PSD DA
299. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
300. Tabugan Ion deputat ALDE DA
301. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
302. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
303. Teiș Alina deputat PSD DA
304. Terea Ioan deputat PSD DA
305. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
306. Todor Adrian deputat PSD DA
307. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
308. Toma Ilie deputat PSD DA
309. Toma Vasilică senator PSD DA
310. Tomac Eugen deputat PMP DA
311. Trăilă Cristina deputat PNL DA
312. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
313. Trufin Lucian senator PSD DA
314. Tudor Beatrice deputat PSD DA
315. Tudose Mihai deputat - DA
316. Turcan Raluca deputat PNL DA
317. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
318. Turos Lóránd senator UDMR DA
319. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
320. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
321. Țuțuianu Adrian senator PSD NU
322. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
323. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
324. Varga Glad-Aurel deputat PNL Abținere
325. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
326. Velcea Nicolae deputat PSD DA
327. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
328. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
329. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
330. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
331. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
332. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
333. Vulpescu Ioan senator PSD DA
334. Weber Mihai deputat PSD DA
335. Zainea Cornel deputat USR NU
336. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
337. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
338. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 8:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro