Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:34 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:34

Subiect vot: Anexa 3/03
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:333 124 46 21 14 12 7 8 11 51 16 6 7 9 1
- voturi pentru (DA):225 124 1 - 14 12 - 8 - 50 - - 7 9 -
- voturi împotrivă (NU):33 - 1 21 - - 1 - 3 - 1 6 - - -
- abțineri:75 - 44 - - - 6 - 8 1 15 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL Abținere
2. Alexe Costel deputat PNL Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
7. Antal István-Loránt senator UDMR DA
8. Anton Anton deputat ALDE DA
9. Apjok Norbert deputat UDMR DA
10. Arcan Emilia senator PSD DA
11. Arcaș Viorel senator PSD DA
12. Avram Constantin deputat ALDE DA
13. Axinte Vasile deputat PSD DA
14. Babuș Radu deputat PSD DA
15. Balan Ioan deputat PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
17. Banias Mircea Marius deputat - Abținere
18. Barna Ilie Dan deputat USR NU
19. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae deputat - Abținere
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
29. Benkő Erika deputat UDMR DA
30. Bica Dănuț deputat PNL Abținere
31. Bichineț Corneliu deputat PMP Abținere
32. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
35. Bodea Marius deputat PNL Abținere
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
37. Bontea Vlad deputat PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL Abținere
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP Abținere
42. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
43. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
45. Buican Cristian deputat PNL Abținere
46. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
47. Bulacu Romulus senator PNL NU
48. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL Abținere
49. Burciu Cristina deputat PSD DA
50. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL Abținere
51. Caracota Iancu senator PNL Abținere
52. Cazan Mircea-Vasile senator PNL Abținere
53. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
54. Căciulă Aurel deputat PSD DA
55. Călin Ion deputat PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
58. Cârciumaru Florin senator PSD DA
59. Cherecheș Florica deputat PNL Abținere
60. Cherecheș Viorica deputat PNL Abținere
61. Chiriac Viorel deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL Abținere
63. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
64. Ciocan Dan deputat PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Cîțu Florin-Vasile senator PNL Abținere
71. Cobuz Maricela deputat PSD DA
72. Cocoș Vasile deputat PSD DA
73. Codreanu Constantin deputat PMP NU
74. Coliban Allen senator USR NU
75. Constantin Daniel deputat - Abținere
76. Corlățean Titus senator PSD DA
77. Covaciu Severica-Rodica senator - Abținere
78. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
79. Crețu Gabriela senator PSD DA
80. Cristache Cătălin deputat PMP Abținere
81. Cristina Ioan senator PNL Abținere
82. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
83. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
84. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
85. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
86. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
87. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
88. Culeafă Mihai deputat PNL Abținere
89. Cupșa Ioan deputat PNL Abținere
90. Dehelean Silviu deputat USR NU
91. Deneș Ioan senator PSD DA
92. Derzsi Ákos senator UDMR DA
93. Diaconescu Renică senator PSD DA
94. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
95. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
96. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
97. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
98. Dobre Mircea-Titus deputat - Abținere
99. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
100. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
101. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL Abținere
102. Dogariu Eugen senator PSD DA
103. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
104. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
105. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
106. Drulă Cătălin deputat USR NU
107. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
108. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
109. Dumitrescu Iulian senator PNL Abținere
110. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
111. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
112. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
113. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
114. Farago Petru deputat UDMR DA
115. Federovici Doina Elena senator PSD DA
116. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
117. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
118. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
119. Floroiu Ionel deputat PSD DA
120. Furtună Mirela deputat PSD DA
121. Ganea Ion senator PSD DA
122. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
123. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
124. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
125. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
126. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
127. Gheorghe Tinel deputat PNL Abținere
128. Gheorghiu Bogdan deputat PNL Abținere
129. Gherman Dumitru deputat PSD DA
130. Ghica Cristian senator USR NU
131. Ghilea Găvrilă deputat PNL Abținere
132. Gilia Claudia deputat PSD DA
133. Goga Octavian deputat PSD DA
134. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL Abținere
135. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
136. Gudu Vasile deputat PNL Abținere
137. Hadârcă Ion senator ALDE DA
138. Halici Nicușor deputat PSD DA
139. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
140. Hărătău Elena deputat PSD DA
141. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL Abținere
142. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL Abținere
143. Huncă Mihaela deputat - Abținere
144. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL Abținere
145. Iancu Iulian deputat PSD DA
146. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
147. Iftimie Neculai deputat PSD DA
148. Ilea Vasile senator PSD DA
149. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
150. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
151. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
152. Ioniță Antoneta deputat PNL Abținere
153. Iordache Florin deputat PSD DA
154. Itu Cornel deputat PSD DA
155. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
156. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
157. Korodi Attila deputat UDMR DA
158. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
159. László Attila senator UDMR DA
160. Lazăr Sorin deputat PSD DA
161. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL Abținere
162. Longher Victoria deputat Minoritati DA
163. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
164. Lungu Dan senator USR NU
165. Lungu Tudorița deputat PNL Abținere
166. Lupașcu Costel deputat PSD DA
167. Lupescu Dumitru deputat USR NU
168. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
169. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
170. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
171. Manoliu Dan senator PSD DA
172. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
173. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
174. Marin Nicolae senator PSD DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
176. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
177. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
178. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
179. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
180. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
181. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
182. Mihu Ștefan senator PSD DA
183. Mirea Siminica senator PSD DA
184. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
185. Mocioalcă Ion deputat - Abținere
186. Moga Nicolae senator PSD DA
187. Mohaci Mihai deputat PSD DA
188. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL Abținere
189. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
190. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
191. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
192. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
193. Neagu Nicolae deputat PNL Abținere
194. Neață Eugen deputat PSD DA
195. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
196. Nicoară Romeo Florin deputat PNL Abținere
197. Nicolae Andrei deputat PSD DA
198. Nicolae Șerban senator PSD DA
199. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
200. Niță Ilie senator ALDE DA
201. Niță Mihai deputat ALDE DA
202. Niță Nicu deputat PSD DA
203. Nosa Iuliu deputat PSD DA
204. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
205. Olar Corneliu deputat PNL Abținere
206. Oprea Dumitru deputat PNL Abținere
207. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
208. Oros Nechita-Adrian deputat PNL Abținere
209. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
210. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
211. Palăr Ionel deputat PNL Abținere
212. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
213. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
214. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
215. Pavel Marian senator PSD DA
216. Păle Dănuț deputat PSD DA
217. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
218. Pereș Alexandru senator PNL Abținere
219. Petrea Gabriel deputat PSD DA
220. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
221. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
222. Ponta Victor-Viorel deputat - NU
223. Pop Andrei deputat PSD DA
224. Pop Gheorghe senator PSD DA
225. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
226. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
227. Popa Florin deputat PSD DA
228. Popa Ion senator ALDE DA
229. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
230. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
231. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
232. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
233. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
234. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL Abținere
235. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
236. Presură Alexandra deputat PSD DA
237. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
238. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL Abținere
239. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
240. Radu Anișoara deputat PSD DA
241. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
243. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL Abținere
244. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
245. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
246. Răduț Violeta deputat PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
248. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
249. Roman Florin-Claudiu deputat PNL Abținere
250. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
251. Romanescu Cristinel deputat PNL Abținere
252. Roșca Lucreția deputat PSD DA
253. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
254. Rotaru Ion senator PSD DA
255. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
256. Ruse Mihai senator ALDE DA
257. Salan Viorel senator PSD DA
258. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
259. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
260. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
261. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
262. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL Abținere
263. Silistru Doina senator PSD DA
264. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
265. Simionca Ioan senator ALDE DA
266. Simionca Ionuț deputat PMP Abținere
267. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
268. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
269. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
270. Spânu Ion deputat - Abținere
271. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL Abținere
272. Stan Ioan senator PSD DA
273. Stan Viorel deputat PSD DA
274. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
275. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
276. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
277. Stănescu Paul senator PSD DA
278. Stângă George-Cătălin senator PNL Abținere
279. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
280. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
281. Suciu Matei deputat PSD DA
282. Szabó Ödön deputat UDMR DA
283. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
284. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
285. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
286. Șișcu George deputat PNL Abținere
287. Șoptică Costel senator PNL Abținere
288. Șotcan Theodora deputat PSD DA
289. Șova Lucian deputat PSD DA
290. Șovăială Constantin deputat PNL Abținere
291. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
292. Ștefan Ion deputat PNL Abținere
293. Ștefan Viorel deputat PSD DA
294. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
295. Tabugan Ion deputat ALDE DA
296. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
297. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
298. Teiș Alina deputat PSD DA
299. Terea Ioan deputat PSD DA
300. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
301. Todor Adrian deputat PSD DA
302. Toma Cătălin Dumitru senator PNL Abținere
303. Toma Ilie deputat PSD DA
304. Toma Vasilică senator PSD DA
305. Tomac Eugen deputat PMP Abținere
306. Trăilă Cristina deputat PNL Abținere
307. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
308. Trufin Lucian senator PSD DA
309. Tudor Beatrice deputat PSD DA
310. Turcan Raluca deputat PNL Abținere
311. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP Abținere
312. Turos Lóránd senator UDMR DA
313. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
314. Țapu Nazare Eugen senator PNL Abținere
315. Țuțuianu Adrian senator PSD Abținere
316. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
317. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
318. Varga Glad-Aurel deputat PNL Abținere
319. Văcaru Alin Vasile deputat - Abținere
320. Vela Ion-Marcel senator PNL Abținere
321. Velcea Nicolae deputat PSD DA
322. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
323. Vîlceanu Dan deputat PNL Abținere
324. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
325. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
326. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
327. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
328. Vulpescu Ioan senator PSD DA
329. Weber Mihai deputat PSD DA
330. Zainea Cornel deputat USR NU
331. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
332. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 8:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro