Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 23:17 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 23:17

Subiect vot: Anexa 3/65 - integral
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:322 118 48 20 16 14 7 13 54 14 7 6 2 3
- voturi pentru (DA):222 118 - - 16 14 - 13 53 - - 6 2 -
- voturi împotrivă (NU):99 - 47 20 - - 7 - 1 14 7 - - 3
- abțineri:1 - 1 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
6. Andronache Gabriel deputat PNL NU
7. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
8. Antal István-János deputat UDMR DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Anton Anton deputat ALDE DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Arcaș Viorel senator PSD DA
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Baciu Gheorghe senator - NU
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
20. Balan Ioan deputat PNL NU
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Bădălău Niculae senator PSD NU
24. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
25. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
31. Benkő Erika deputat UDMR DA
32. Bica Dănuț deputat PNL NU
33. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
38. Bodea Marius deputat PNL NU
39. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
40. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
41. Bontea Vlad deputat PSD DA
42. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
46. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
50. Bulacu Romulus senator PNL NU
51. Bulai Iulian deputat USR NU
52. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
53. Burciu Cristina deputat PSD DA
54. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
55. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
56. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
57. Caracota Iancu senator PNL NU
58. Căciulă Aurel deputat PSD DA
59. Călin Ion deputat PSD DA
60. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
61. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
62. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
63. Cherecheș Florica deputat PNL NU
64. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
65. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
66. Chiriac Viorel deputat PSD DA
67. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
68. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
69. Ciocan Dan deputat PSD DA
70. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
71. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
72. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
73. Cîtea Vasile deputat PSD DA
74. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
75. Cobuz Maricela deputat PSD DA
76. Cocoș Vasile deputat PSD DA
77. Codreanu Constantin deputat PMP NU
78. Corlățean Titus senator PSD DA
79. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
80. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
81. Crețu Gabriela senator PSD DA
82. Cristache Cătălin deputat PMP NU
83. Cristina Ioan senator PNL NU
84. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
85. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
86. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
87. Csoma Botond deputat UDMR DA
88. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
89. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
90. Cupă Ion deputat ALDE DA
91. Cupșa Ioan deputat PNL NU
92. Dehelean Silviu deputat USR NU
93. Deneș Ioan senator PSD DA
94. Derzsi Ákos senator UDMR DA
95. Diaconescu Renică senator PSD DA
96. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
97. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
98. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
99. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
100. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
101. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
102. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
103. Dogariu Eugen senator PSD DA
104. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
105. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
106. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
107. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
108. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
109. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
110. Farago Petru deputat UDMR DA
111. Fălcoi Nicu senator USR NU
112. Federovici Doina Elena senator PSD DA
113. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
114. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
115. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
116. Floroiu Ionel deputat PSD DA
117. Furtună Mirela deputat PSD DA
118. Ganea Ion senator PSD DA
119. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
120. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
121. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
122. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
123. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
124. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
125. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
126. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
127. Gherman Dumitru deputat PSD DA
128. Ghica Cristian senator USR NU
129. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
130. Gilia Claudia deputat PSD DA
131. Giugea Nicolae deputat PNL NU
132. Goga Octavian deputat PSD DA
133. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
134. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
135. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
136. Gudu Vasile deputat PNL NU
137. Hadârcă Ion senator ALDE DA
138. Halici Nicușor deputat PSD DA
139. Hărătău Elena deputat PSD DA
140. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
141. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
142. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
143. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
144. Iftimie Neculai deputat PSD DA
145. Ilea Vasile senator PSD DA
146. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
147. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
148. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
149. Ionescu George deputat PNL NU
150. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
151. Iordache Florin deputat PSD DA
152. Iordache Virginel senator PSD DA
153. Itu Cornel deputat PSD DA
154. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
155. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
156. Korodi Attila deputat UDMR DA
157. László Attila senator UDMR DA
158. Lazăr Sorin deputat PSD DA
159. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
160. Longher Victoria deputat Minoritati DA
161. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
162. Lungu Dan senator USR NU
163. Lungu Tudorița deputat PNL NU
164. Lungu Vasile-Cristian senator - NU
165. Lupașcu Costel deputat PSD DA
166. Lupescu Dumitru deputat USR NU
167. Lupu Victorel senator PSD DA
168. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
169. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
170. Manoliu Dan senator PSD DA
171. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
172. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
173. Marin Gheorghe senator PSD DA
174. Marin Nicolae senator PSD DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
176. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
177. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
178. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
179. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
180. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
181. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
182. Mihu Ștefan senator PSD DA
183. Mirea Siminica senator PSD DA
184. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
185. Moga Nicolae senator PSD DA
186. Mohaci Mihai deputat PSD DA
187. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
188. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
189. Movilă Petru deputat PMP NU
190. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
191. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
192. Neagu Nicolae deputat PNL NU
193. Neață Eugen deputat PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
195. Nicolae Andrei deputat PSD DA
196. Nicolae Șerban senator PSD DA
197. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
198. Niță Mihai deputat ALDE DA
199. Niță Nicu deputat PSD DA
200. Olar Corneliu deputat PNL NU
201. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
202. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
203. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
204. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
205. Palăr Ionel deputat PNL NU
206. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
207. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
208. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
209. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
210. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
211. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
212. Pavel Marian senator PSD DA
213. Păle Dănuț deputat PSD DA
214. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
215. Pereș Alexandru senator PNL NU
216. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
217. Petrea Gabriel deputat PSD DA
218. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
219. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
220. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
221. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
222. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
223. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
224. Popa Cornel senator PNL NU
225. Popa Florin deputat PSD DA
226. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
227. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
228. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
229. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
230. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
231. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
232. Presură Alexandra deputat PSD DA
233. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
234. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
235. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
236. Radu Anișoara deputat PSD DA
237. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
238. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
239. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
240. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
241. Răduț Violeta deputat PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
243. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
244. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
245. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
246. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
247. Roșca Lucreția deputat PSD DA
248. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
249. Rotaru Ion senator PSD DA
250. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
251. Salan Viorel senator PSD DA
252. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
253. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
254. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
255. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
256. Seres Dénes deputat UDMR DA
257. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL Abținere
258. Silistru Doina senator PSD DA
259. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
260. Simionca Ionuț deputat PMP NU
261. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
262. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
263. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
264. Solomon Adrian deputat PSD DA
265. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
266. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
267. Stan Ioan senator PSD DA
268. Stan Viorel deputat PSD DA
269. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
270. Stancu Florinel deputat PSD DA
271. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
272. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
273. Stănescu Paul senator PSD DA
274. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
275. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
276. Suciu Matei deputat PSD DA
277. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
278. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
279. Szabó Ödön deputat UDMR DA
280. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
281. Șișcu George deputat PNL NU
282. Șotcan Theodora deputat PSD DA
283. Șovăială Constantin deputat PNL NU
284. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
285. Ștefan Ion deputat PNL NU
286. Ștefan Viorel deputat PSD DA
287. Tánczos Barna senator UDMR DA
288. Teiș Alina deputat PSD DA
289. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
290. Terea Ioan deputat PSD DA
291. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
292. Todor Adrian deputat PSD DA
293. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
294. Toma Ilie deputat PSD DA
295. Toma Vasilică senator PSD DA
296. Trăilă Cristina deputat PNL NU
297. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
298. Trufin Lucian senator PSD DA
299. Tudor Beatrice deputat PSD DA
300. Turcan Raluca deputat PNL NU
301. Turos Lóránd senator UDMR DA
302. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
303. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
304. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
305. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
306. Vass Levente deputat UDMR DA
307. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
308. Velcea Nicolae deputat PSD DA
309. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
310. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
311. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
312. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
313. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
314. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
315. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
316. Vulpescu Ioan senator PSD DA
317. Weber Mihai deputat PSD DA
318. Wiener Adrian senator USR NU
319. Zainea Cornel deputat USR NU
320. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
321. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
322. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 aprilie 2021, 9:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro