Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 22:12 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 22:12

Subiect vot: Anexa 3/43 - integral
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:300 108 48 17 17 9 4 12 48 18 8 7 3 1
- voturi pentru (DA):206 108 2 - 17 9 - 12 48 - - 7 3 -
- voturi împotrivă (NU):93 - 45 17 - - 4 - - 18 8 - - 1
- abțineri:1 - 1 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
6. Andronache Gabriel deputat PNL NU
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Apjok Norbert deputat UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
11. Avram Constantin deputat ALDE DA
12. Avram Nicolae senator PSD DA
13. Babuș Radu deputat PSD DA
14. Baciu Gheorghe senator - NU
15. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
16. Balan Ioan deputat PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
18. Bădălău Niculae senator PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
20. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
21. Bende Sándor deputat UDMR DA
22. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
23. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
25. Benkő Erika deputat UDMR DA
26. Bica Dănuț deputat PNL NU
27. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
31. Bodea Marius deputat PNL NU
32. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
37. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
38. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
39. Buican Cristian deputat PNL NU
40. Bulacu Romulus senator PNL NU
41. Bulai Iulian deputat USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
43. Burciu Cristina deputat PSD DA
44. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
45. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
46. Caracota Iancu senator PNL NU
47. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
48. Căciulă Aurel deputat PSD DA
49. Călin Ion deputat PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
53. Cherecheș Florica deputat PNL NU
54. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
56. Chiriac Viorel deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
58. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
59. Ciocan Dan deputat PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
61. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
62. Cîtea Vasile deputat PSD DA
63. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
64. Cobuz Maricela deputat PSD DA
65. Cocoș Vasile deputat PSD DA
66. Codreanu Constantin deputat PMP NU
67. Corlățean Titus senator PSD DA
68. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
69. Crețu Gabriela senator PSD DA
70. Cristina Ioan senator PNL NU
71. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
72. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
73. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
74. Csoma Botond deputat UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
76. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
77. Culeafă Mihai deputat PNL NU
78. Cupă Ion deputat ALDE DA
79. Cupșa Ioan deputat PNL NU
80. Dănăilă Leon senator PNL NU
81. Dehelean Silviu deputat USR NU
82. Deneș Ioan senator PSD DA
83. Derzsi Ákos senator UDMR DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
87. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
89. Dogariu Eugen senator PSD DA
90. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
92. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
93. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
94. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
95. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
96. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
97. Fălcoi Nicu senator USR NU
98. Federovici Doina Elena senator PSD DA
99. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
100. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
101. Floroiu Ionel deputat PSD DA
102. Furtună Mirela deputat PSD DA
103. Ganea Ion senator PSD DA
104. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
106. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
109. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
110. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
111. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
112. Gherman Dumitru deputat PSD DA
113. Ghica Cristian senator USR NU
114. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
115. Ghinea Cristian deputat USR NU
116. Gilia Claudia deputat PSD DA
117. Giugea Nicolae deputat PNL NU
118. Goga Octavian deputat PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
120. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
121. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
122. Gudu Vasile deputat PNL NU
123. Hadârcă Ion senator ALDE DA
124. Halici Nicușor deputat PSD DA
125. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
126. Hărătău Elena deputat PSD DA
127. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
128. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
129. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
130. Iftimie Neculai deputat PSD DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
134. Ionescu George deputat PNL NU
135. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
136. Iordache Virginel senator PSD DA
137. Itu Cornel deputat PSD DA
138. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
139. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
140. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
141. Korodi Attila deputat UDMR DA
142. László Attila senator UDMR DA
143. Lazăr Sorin deputat PSD DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
145. Longher Victoria deputat Minoritati DA
146. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
147. Lungu Dan senator USR NU
148. Lungu Tudorița deputat PNL DA
149. Lupașcu Costel deputat PSD DA
150. Lupescu Dumitru deputat USR NU
151. Lupu Victorel senator PSD DA
152. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
154. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
155. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
156. Manoliu Dan senator PSD DA
157. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
158. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
159. Marin Gheorghe senator PSD DA
160. Marin Nicolae senator PSD DA
161. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
162. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
163. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
164. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
165. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
166. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
167. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
168. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
169. Mihu Ștefan senator PSD DA
170. Mirea Siminica senator PSD DA
171. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
172. Moga Nicolae senator PSD DA
173. Mohaci Mihai deputat PSD DA
174. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
175. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
176. Movilă Petru deputat PMP NU
177. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
178. Neagu Nicolae deputat PNL NU
179. Neață Eugen deputat PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
181. Nicolae Andrei deputat PSD DA
182. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
183. Niță Mihai deputat ALDE DA
184. Niță Nicu deputat PSD DA
185. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
186. Olar Corneliu deputat PNL NU
187. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
188. Oprea Dumitru deputat PNL NU
189. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
190. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
191. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
192. Palăr Ionel deputat PNL NU
193. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
194. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
195. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
196. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
197. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
198. Păle Dănuț deputat PSD DA
199. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
200. Pereș Alexandru senator PNL NU
201. Petrea Gabriel deputat PSD DA
202. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
203. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
204. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
205. Pop Andrei deputat PSD DA
206. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
207. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
208. Popa Cornel senator PNL NU
209. Popa Florin deputat PSD DA
210. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
211. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
212. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
213. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
214. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
215. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
216. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
217. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
218. Presură Alexandra deputat PSD DA
219. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
220. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
221. Radu Anișoara deputat PSD DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
223. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
224. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
225. Răduț Violeta deputat PSD DA
226. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
227. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
228. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
229. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
230. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
231. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
232. Savin Emanoil senator PSD DA
233. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
234. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
235. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
236. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
237. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
238. Seres Dénes deputat UDMR DA
239. Silistru Doina senator PSD DA
240. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
241. Simionca Ionuț deputat PMP NU
242. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
243. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
244. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
245. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
246. Stan Ioan senator PSD DA
247. Stancu Florinel deputat PSD DA
248. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
249. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
250. Stănescu Paul senator PSD DA
251. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
252. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
253. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
254. Suciu Matei deputat PSD DA
255. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
256. Szabó Ödön deputat UDMR DA
257. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
258. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
259. Șotcan Theodora deputat PSD DA
260. Șova Lucian deputat PSD DA
261. Șovăială Constantin deputat PNL NU
262. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
263. Ștefan Ion deputat PNL NU
264. Ștefan Viorel deputat PSD DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
266. Tánczos Barna senator UDMR DA
267. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
268. Teiș Alina deputat PSD DA
269. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
270. Terea Ioan deputat PSD DA
271. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
272. Todor Adrian deputat PSD DA
273. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
274. Toma Ilie deputat PSD DA
275. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
276. Trufin Lucian senator PSD DA
277. Tudor Beatrice deputat PSD DA
278. Turcan Raluca deputat PNL NU
279. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
280. Turos Lóránd senator UDMR DA
281. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
282. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
283. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
284. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
285. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
286. Vass Levente deputat UDMR DA
287. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
288. Velcea Nicolae deputat PSD DA
289. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
290. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
291. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
292. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
293. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
294. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
295. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
296. Vulpescu Ioan senator PSD DA
297. Weber Mihai deputat PSD DA
298. Wiener Adrian senator USR NU
299. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 aprilie 2021, 6:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro