Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 22:18 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 22:18

Subiect vot: Anexa 3/48 - amendament admis 43
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:318 119 52 19 15 13 4 11 51 17 6 5 3 3
- voturi pentru (DA):216 119 - - 14 13 - 11 51 - - 5 3 -
- voturi împotrivă (NU):101 - 52 19 - - 4 - - 17 6 - - 3
- abțineri:1 - - - 1 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
5. Andronache Gabriel deputat PNL NU
6. Antal István-János deputat UDMR DA
7. Anton Anton deputat ALDE DA
8. Apjok Norbert deputat UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
10. Avram Constantin deputat ALDE DA
11. Avram Nicolae senator PSD DA
12. Babuș Radu deputat PSD DA
13. Baciu Gheorghe senator - NU
14. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
15. Balan Ioan deputat PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
17. Bădălău Niculae senator PSD DA
18. Băsescu Traian senator - NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
20. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
21. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
22. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
24. Benkő Erika deputat UDMR DA
25. Bica Dănuț deputat PNL NU
26. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
30. Bodea Marius deputat PNL NU
31. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
33. Bontea Vlad deputat PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
37. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
38. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
40. Buican Cristian deputat PNL NU
41. Bulacu Romulus senator PNL NU
42. Bulai Iulian deputat USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
44. Burciu Cristina deputat PSD DA
45. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
46. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
47. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
48. Caracota Iancu senator PNL NU
49. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
50. Căciulă Aurel deputat PSD DA
51. Călin Ion deputat PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
55. Cherecheș Florica deputat PNL NU
56. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
57. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
58. Chiriac Viorel deputat PSD DA
59. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
60. Ciocan Dan deputat PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
63. Cîtea Vasile deputat PSD DA
64. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
65. Cobuz Maricela deputat PSD DA
66. Cocoș Vasile deputat PSD DA
67. Codreanu Constantin deputat PMP NU
68. Corlățean Titus senator PSD DA
69. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
70. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
71. Crețu Gabriela senator PSD DA
72. Cristache Cătălin deputat PMP NU
73. Cristina Ioan senator PNL NU
74. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
75. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
76. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
77. Csoma Botond deputat UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
79. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
80. Culeafă Mihai deputat PNL NU
81. Cupă Ion deputat ALDE DA
82. Cupșa Ioan deputat PNL NU
83. Dănăilă Leon senator PNL NU
84. Dehelean Silviu deputat USR NU
85. Deneș Ioan senator PSD DA
86. Derzsi Ákos senator UDMR DA
87. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
91. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
92. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
93. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
94. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
95. Dogariu Eugen senator PSD DA
96. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
98. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
99. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
100. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
101. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
102. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
103. Fălcoi Nicu senator USR NU
104. Federovici Doina Elena senator PSD DA
105. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
106. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
107. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
108. Floroiu Ionel deputat PSD DA
109. Furtună Mirela deputat PSD DA
110. Ganea Ion senator PSD DA
111. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
112. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
113. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
114. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
115. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
116. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
117. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Gherman Dumitru deputat PSD DA
120. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
121. Ghinea Cristian deputat USR NU
122. Gilia Claudia deputat PSD DA
123. Giugea Nicolae deputat PNL NU
124. Goga Octavian deputat PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
126. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
127. Gudu Vasile deputat PNL NU
128. Hadârcă Ion senator ALDE DA
129. Halici Nicușor deputat PSD DA
130. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
131. Hărătău Elena deputat PSD DA
132. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
133. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
134. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
135. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
136. Iftimie Neculai deputat PSD DA
137. Ilea Vasile senator PSD DA
138. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
139. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
140. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
141. Ionescu George deputat PNL NU
142. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
143. Iordache Florin deputat PSD DA
144. Iordache Virginel senator PSD DA
145. Itu Cornel deputat PSD DA
146. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
147. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
148. Kelemen Hunor deputat UDMR Abținere
149. Korodi Attila deputat UDMR DA
150. László Attila senator UDMR DA
151. Lazăr Sorin deputat PSD DA
152. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
153. Longher Victoria deputat Minoritati DA
154. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
155. Lungu Dan senator USR NU
156. Lungu Tudorița deputat PNL NU
157. Lupașcu Costel deputat PSD DA
158. Lupescu Dumitru deputat USR NU
159. Lupu Victorel senator PSD DA
160. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
161. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
162. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
163. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
164. Manoliu Dan senator PSD DA
165. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
166. Mareș Mara deputat PNL NU
167. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
168. Marin Gheorghe senator PSD DA
169. Marin Nicolae senator PSD DA
170. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
171. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
172. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
173. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
174. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
175. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
176. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
177. Mihu Ștefan senator PSD DA
178. Mirea Siminica senator PSD DA
179. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
180. Mohaci Mihai deputat PSD DA
181. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
182. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
183. Movilă Petru deputat PMP NU
184. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
185. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
186. Neagu Nicolae deputat PNL NU
187. Neață Eugen deputat PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
189. Nicolae Andrei deputat PSD DA
190. Nicolae Șerban senator PSD DA
191. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
192. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
193. Niță Mihai deputat ALDE DA
194. Niță Nicu deputat PSD DA
195. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
196. Olar Corneliu deputat PNL NU
197. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
198. Oprea Dumitru deputat PNL NU
199. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
200. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
201. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
202. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
203. Palăr Ionel deputat PNL NU
204. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
205. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
206. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
207. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
208. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
209. Pavel Marian senator PSD DA
210. Păle Dănuț deputat PSD DA
211. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
212. Pereș Alexandru senator PNL NU
213. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
214. Petrea Gabriel deputat PSD DA
215. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
216. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
217. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
218. Pop Andrei deputat PSD DA
219. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
220. Popa Cornel senator PNL NU
221. Popa Florin deputat PSD DA
222. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
223. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
224. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
225. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
226. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
227. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
228. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
229. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
230. Presură Alexandra deputat PSD DA
231. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
232. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
233. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
234. Radu Anișoara deputat PSD DA
235. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
236. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
237. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
238. Răduț Violeta deputat PSD DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
240. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
241. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
242. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
243. Roșca Lucreția deputat PSD DA
244. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
245. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
246. Salan Viorel senator PSD DA
247. Savin Emanoil senator PSD DA
248. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
249. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
250. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
251. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
252. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
253. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
254. Seres Dénes deputat UDMR DA
255. Silistru Doina senator PSD DA
256. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
257. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
259. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
260. Solomon Adrian deputat PSD DA
261. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
262. Stan Ioan senator PSD DA
263. Stancu Florinel deputat PSD DA
264. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
265. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
266. Stănescu Paul senator PSD DA
267. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
268. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
269. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
270. Suciu Matei deputat PSD DA
271. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
272. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
273. Szabó Ödön deputat UDMR DA
274. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
275. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
276. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
277. Șișcu George deputat PNL NU
278. Șotcan Theodora deputat PSD DA
279. Șovăială Constantin deputat PNL NU
280. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
281. Ștefan Ion deputat PNL NU
282. Ștefan Viorel deputat PSD DA
283. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
284. Tánczos Barna senator UDMR DA
285. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
286. Teiș Alina deputat PSD DA
287. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
288. Terea Ioan deputat PSD DA
289. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
290. Todor Adrian deputat PSD DA
291. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
292. Toma Ilie deputat PSD DA
293. Toma Vasilică senator PSD DA
294. Trăilă Cristina deputat PNL NU
295. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
296. Trufin Lucian senator PSD DA
297. Tudor Beatrice deputat PSD DA
298. Turcan Raluca deputat PNL NU
299. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
300. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
301. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
302. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
303. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
304. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
305. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
306. Velcea Nicolae deputat PSD DA
307. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
308. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
309. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
310. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
311. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
312. Vulpescu Ioan senator PSD DA
313. Weber Mihai deputat PSD DA
314. Wiener Adrian senator USR NU
315. Zainea Cornel deputat USR NU
316. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
317. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro