Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2006 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 14 noiembrie 2006, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
PL 730/2006 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.64/2006 privind salarizarea și alte drepturi ale funcționarilor publici cu statut special din sistemul administrației penitenciare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:236 73 53 22 37 17 11 13 10
- voturi pentru (DA):226 70 52 21 37 16 10 10 10
- voturi împotrivă (NU):4 2 1 - - - - 1 -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:5 1 - - - 1 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD -
18. Băeșu George PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Dan Iosif PSD NU
52. Diaconescu Marin PRM DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Eserghep Gelil PRM DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati -
70. Florea Damian PC -
71. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan - DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Godja Petru PSD DA
83. Gonțea Ion PD-L DA
84. Grigore Dan PD-L DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - DA
88. Hanganu Romeo Octavian PC DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Hoinaru Marian PNL DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati -
93. Igaș Traian Constantin PD-L DA
94. Ignat Miron Minoritati DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Ionescu Daniel PSD DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
99. Iriza Marius PRM DA
100. Iustian Mircea Teodor PNL DA
101. Kelemen Hunor UDMR -
102. Kerekes Károly UDMR DA
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
104. Kovacs Attila UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR DA
106. Lambrino Radu PD-L DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Macaleți Costică PSD DA
110. Magheru Paul PRM DA
111. Man Mircea PD-L DA
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD DA
119. Mazăre Alexandru PSD DA
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
121. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
124. Mătușa Tudor PRM DA
125. Meir Nati - DA
126. Merce Ilie PRM DA
127. Micula Cătălin PNL DA
128. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
129. Mircea Costache PRM DA
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mironescu Laurențiu PD-L DA
132. Mitrea Manuela PSD DA
133. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
134. Mocanu Alexandru PD-L DA
135. Mocanu Vasile PSD DA
136. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohora Tudor PSD DA
139. Moisoiu Adrian PRM DA
140. Momanu Corneliu PNL DA
141. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
142. Movilă Petru PD-L DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Muscă Monica Octavia - DA
145. Nassar Rodica PSD DA
146. Nechita Aurel PSD DA
147. Nedelcu Gabriela PSD DA
148. Nica Dan PSD DA
149. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
150. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
152. Niță Constantin PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oancea Viorel PNL DA
155. Olarean Aurel PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Oprea Gabriel PSD DA
158. Ovidenie Costel - DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Pavelescu Aurelian - DA
161. Paveliu Marian Sorin PNL DA
162. Păun Nicolae Minoritati DA
163. Petrea Constantin PD-L DA
164. Plumb Rovana PSD DA
165. Pop Claudiu Adrian PSD DA
166. Popa Cornel PNL DA
167. Popa Nicolae PC DA
168. Popescu Florin Aurelian PNL DA
169. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
170. Preda Ion PNL DA
171. Pruteanu Vasile PNL DA
172. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
173. Pupeză Viorel PSD DA
174. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
175. Pușcaș Vasile PSD DA
176. Pușcă Mircea Valer PNL DA
177. Puzdrea Dumitru PD-L DA
178. Racoceanu Viorel PD-L DA
179. Radan Mihai Minoritati DA
180. Rădulescu Cristian PD-L DA
181. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
182. Rus Ioan Aurel PRM DA
183. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
184. Sanda Victor PSD DA
185. Sandu-Capră Mihai PNL DA
186. Sasu Ion PSD DA
187. Săniuță Marian-Florian PSD DA
188. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
189. Scutaru Adrian George PNL DA
190. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sirețeanu Mihail PSD DA
193. Sóki Béla UDMR DA
194. Soporan Vasile Filip PSD DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Cristian PRM DA
198. Stănescu Mircea PD-L DA
199. Stoica Ion - DA
200. Străchinaru Petre PD-L DA
201. Strungă Emil PNL DA
202. Szekely Levente Csaba UDMR DA
203. Știrbeț Cornel PNL DA
204. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
205. Știucă Alecsandru PSD DA
206. Tabără Valeriu PD-L DA
207. Tămagă Constantin PSD DA
208. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
209. Tărniceru Petru PSD DA
210. Timar Liviu PSD DA
211. Timiș Ioan PNL DA
212. Todoran Pavel PSD DA
213. Toma Florentina Marilena PSD DA
214. Toma Horia-Victor PNL DA
215. Toró Tiberiu UDMR DA
216. Tudor Constantin PC DA
217. Tudose Mihai PSD DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Țundrea Ioan PC DA
220. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
221. Ujeniuc Dragoș PNL DA
222. Ungureanu Petre PNL DA
223. Ursărescu Dorinel PNL DA
224. Vainer Aurel Minoritati NU
225. Varga Attila UDMR DA
226. Vasile Aurelia PSD DA
227. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
228. Văsioiu Horia PD-L DA
229. Vlase Petru Gabriel PSD DA
230. Vlădoiu Aurel PSD DA
231. Voinea Florea PSD DA
232. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
233. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
234. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
235. Zegrean Augustin PD-L DA
236. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 17:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro