Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 12:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 12:08

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 691/2018 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului 34/2015 privind reglementarea unor măsuri pentru stimularea absorbției fondurilor externe nerambursabile
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:244 119 45 24 15 11 9 11 10
- voturi pentru (DA):244 119 45 24 15 11 9 11 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Cristache Cătălin PMP DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus - DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Florea Damian PSD DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Goga Octavian PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Hărătău Elena PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ionescu George PNL DA
104. Ioniță Antoneta PNL DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
110. Longher Victoria Minoritati DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL DA
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Mareș Mara PNL DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
123. Mihalescul Dumitru PNL DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Mușoiu Ștefan PSD DA
127. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
129. Neagu Nicolae PNL DA
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL DA
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Olar Corneliu PNL DA
138. Olteanu Daniel ALDE DA
139. Oprea Dumitru PNL DA
140. Oros Nechita-Adrian PNL DA
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP DA
146. Păle Dănuț PSD DA
147. Petcu Toma-Florin ALDE DA
148. Petrea Gabriel PSD DA
149. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Podașcă Gabriela-Maria - DA
153. Pop Andrei PSD DA
154. Pop Tudor Rareș USR DA
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Mihai Valentin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
160. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
165. Prună Cristina-Mădălina USR DA
166. Radu Anișoara PSD DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
169. Rădulescu Alexandru PSD DA
170. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
182. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
183. Sefer Cristian-George PSD DA
184. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
187. Simion Lucian-Eduard PSD DA
188. Simionca Ionuț PMP DA
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Spânu Ion - DA
193. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
194. Stan Viorel PSD DA
195. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
196. Stancu Florinel PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Alexandru PSD DA
199. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
200. Suciu Matei PSD DA
201. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
202. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șarapatin Elvira PSD DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șotcan Theodora PSD DA
208. Șova Lucian PSD DA
209. Ștefan Corneliu PSD DA
210. Ștefan Viorel PSD DA
211. Tabugan Ion ALDE DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Teiș Alina PSD DA
214. Tîlvăr Angel PSD DA
215. Todor Adrian PSD DA
216. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
217. Toma Ilie PSD DA
218. Trăilă Cristina PNL DA
219. Tripa Florin-Dan PSD DA
220. Tudor Beatrice PSD DA
221. Turcan Raluca PNL DA
222. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
223. Tușa Adriana Diana PSD DA
224. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Varga Glad-Aurel PNL DA
227. Varga Vasile PNL DA
228. Vasile Daniel Minoritati DA
229. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
230. Vass Levente UDMR DA
231. Văcaru Alin Vasile - DA
232. Velcea Nicolae PSD DA
233. Vișan George-Gabriel PSD DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Vîrză Mihăiță PSD DA
236. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
237. Vlăducă Oana-Silvia - DA
238. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
239. Vosganian Varujan ALDE DA
240. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
241. Weber Mihai PSD DA
242. Zainea Cornel USR DA
243. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
244. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 9:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro