Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 82/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.112/2018 privind accesibilitatea site-urilor web și a aplicațiilor mobile ale organismelor din sectorul public
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:243 120 44 23 14 11 9 12 10
- voturi pentru (DA):243 120 44 23 14 11 9 12 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Cristache Cătălin PMP DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Mircea-Titus - DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
68. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Florea Damian PSD DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Gheorghiu Bogdan PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Hărătău Elena PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ionescu George PNL DA
103. Ioniță Antoneta PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
107. Jivan Luminița-Maria PSD DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
110. Longher Victoria Minoritati DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL DA
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Mareș Mara PNL DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
123. Mihalescul Dumitru PNL DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Mușoiu Ștefan PSD DA
127. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
129. Neagu Nicolae PNL DA
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL DA
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Olar Corneliu PNL DA
138. Olteanu Daniel ALDE DA
139. Oprea Dumitru PNL DA
140. Oros Nechita-Adrian PNL DA
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP DA
146. Păle Dănuț PSD DA
147. Petcu Toma-Florin ALDE DA
148. Petrea Gabriel PSD DA
149. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Podașcă Gabriela-Maria - DA
153. Pop Andrei PSD DA
154. Pop Tudor Rareș USR DA
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Mihai Valentin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
160. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
165. Prună Cristina-Mădălina USR DA
166. Radu Anișoara PSD DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
169. Rădulescu Alexandru PSD DA
170. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
182. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
183. Sefer Cristian-George PSD DA
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
186. Simion Lucian-Eduard PSD DA
187. Simionca Ionuț PMP DA
188. Simonis Alfred - Robert PSD DA
189. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Spânu Ion - DA
192. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
193. Stan Viorel PSD DA
194. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
195. Stancu Florinel PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Alexandru PSD DA
198. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
199. Suciu Matei PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
202. Szabó Ödön UDMR DA
203. Șarapatin Elvira PSD DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șotcan Theodora PSD DA
207. Șova Lucian PSD DA
208. Ștefan Corneliu PSD DA
209. Ștefan Viorel PSD DA
210. Tabugan Ion ALDE DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Teiș Alina PSD DA
213. Tîlvăr Angel PSD DA
214. Todor Adrian PSD DA
215. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
216. Toma Ilie PSD DA
217. Tripa Florin-Dan PSD DA
218. Tudor Beatrice PSD DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
221. Tușa Adriana Diana PSD DA
222. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
223. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
224. Varga Glad-Aurel PNL DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Vass Levente UDMR DA
229. Văcaru Alin Vasile - DA
230. Velcea Nicolae PSD DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlăducă Oana-Silvia - DA
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Vosganian Varujan ALDE DA
239. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zainea Cornel USR DA
242. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 24 august 2019, 10:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro