Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 12:10

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 142/2019 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Emiratelor Arabe Unite privind dobândirea, pe baza de reciprocitate, a dreptului de proprietate asupra terenurilor pentru buna funcționare a misiunilor diplomatice și oficiilor consulare, semnat la Abu Dhabi, la 17 octombrie 2018
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:249 119 50 24 15 11 9 12 9
- voturi pentru (DA):249 119 50 24 15 11 9 12 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Cristache Cătălin PMP DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus - DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Florea Damian PSD DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Gheorghiu Bogdan PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Goga Octavian PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Hărătău Elena PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ionescu George PNL DA
105. Ioniță Antoneta PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
109. Jivan Luminița-Maria PSD DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Longher Victoria Minoritati DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL DA
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL DA
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
132. Neagu Nicolae PNL DA
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nicoară Romeo Florin PNL DA
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Olar Corneliu PNL DA
141. Olteanu Daniel ALDE DA
142. Oprea Dumitru PNL DA
143. Oros Nechita-Adrian PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Palăr Ionel PNL DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pașcan Emil-Marius PMP DA
149. Păle Dănuț PSD DA
150. Petcu Toma-Florin ALDE DA
151. Petrea Gabriel PSD DA
152. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
155. Podașcă Gabriela-Maria - DA
156. Pop Andrei PSD DA
157. Pop Tudor Rareș USR DA
158. Popa Florin PSD DA
159. Popa Mihai Valentin PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
162. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
163. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
167. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
168. Prună Cristina-Mădălina USR DA
169. Radu Anișoara PSD DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
172. Rădulescu Alexandru PSD DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Romanescu Cristinel PNL DA
180. Roșca Lucreția PSD DA
181. Rotaru Alexandru PSD DA
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
185. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
186. Sefer Cristian-George PSD DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simion Lucian-Eduard PSD DA
191. Simionca Ionuț PMP DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion - DA
196. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
197. Stan Viorel PSD DA
198. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
199. Stancu Florinel PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
203. Suciu Matei PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
206. Szabó Ödön UDMR DA
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șișcu George PNL DA
211. Șotcan Theodora PSD DA
212. Șova Lucian PSD DA
213. Ștefan Corneliu PSD DA
214. Ștefan Ion PNL DA
215. Ștefan Viorel PSD DA
216. Tabugan Ion ALDE DA
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Teiș Alina PSD DA
219. Tîlvăr Angel PSD DA
220. Todor Adrian PSD DA
221. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
222. Toma Ilie PSD DA
223. Trăilă Cristina PNL DA
224. Tripa Florin-Dan PSD DA
225. Tudor Beatrice PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
230. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
231. Varga Glad-Aurel PNL DA
232. Varga Vasile PNL DA
233. Vasile Daniel Minoritati DA
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Vass Levente UDMR DA
236. Velcea Nicolae PSD DA
237. Vexler Silviu Minoritati DA
238. Vișan George-Gabriel PSD DA
239. Vîlceanu Dan PNL DA
240. Vîrză Mihăiță PSD DA
241. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
242. Vlăducă Oana-Silvia - DA
243. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
244. Vosganian Varujan ALDE DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zainea Cornel USR DA
248. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 8:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro