Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 12:15

Poziție pe
ordinea de zi:
12,3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 23/2019 privind instituirea zilei de 21 aprilie - Ziua națională a luptei împotriva traficului ilicit de mărfuri
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:246 118 49 25 15 11 9 10 9
- voturi pentru (DA):243 118 48 24 15 11 9 10 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:2 - 1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP DA
50. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristache Cătălin PMP DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Mircea-Titus - DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
68. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Florea Damian PSD DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Gheorghiu Bogdan PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Hărătău Elena PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Ionescu George PNL DA
105. Ioniță Antoneta PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
109. Jivan Luminița-Maria PSD DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Longher Victoria Minoritati DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL DA
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL DA
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
132. Neagu Nicolae PNL DA
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nicoară Romeo Florin PNL DA
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Olar Corneliu PNL DA
141. Olteanu Daniel ALDE DA
142. Oprea Dumitru PNL DA
143. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
144. Oros Nechita-Adrian PNL DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Palăr Ionel PNL DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petcu Toma-Florin ALDE DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Podașcă Gabriela-Maria - DA
157. Pop Andrei PSD DA
158. Pop Rareș Tudor USR DA
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
164. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
165. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR DA
170. Radu Anișoara PSD DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Romanescu Cristinel PNL DA
180. Roșca Lucreția PSD DA
181. Rotaru Alexandru PSD DA
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
185. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
186. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
187. Sefer Cristian-George PSD DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
191. Simion Lucian-Eduard PSD DA
192. Simionca Ionuț PMP DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion - DA
196. Stan Viorel PSD DA
197. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
198. Stancu Florinel PSD DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Matei PSD DA
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șova Lucian PSD DA
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Ștefan Ion PNL DA
214. Ștefan Viorel PSD DA
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Teiș Alina PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Todor Adrian PSD DA
219. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Trăilă Cristina PNL DA
222. Tripa Florin-Dan PSD DA
223. Tudor Beatrice PSD DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
229. Varga Glad-Aurel PNL DA
230. Varga Vasile PNL DA
231. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
232. Vass Levente UDMR DA
233. Velcea Nicolae PSD DA
234. Vexler Silviu Minoritati DA
235. Vișan George-Gabriel PSD DA
236. Vîlceanu Dan PNL DA
237. Vîrză Mihăiță PSD DA
238. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
239. Vlăducă Oana-Silvia - DA
240. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
241. Vosganian Varujan ALDE DA
242. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Zainea Cornel USR DA
245. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 19:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro