Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 12:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 12:22

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 44/2019 pentru completarea art.7 alin.(1) din Ordonanța de Urgență a Guvernului nr.28/2013 pentru aprobarea Programului Național de Dezvoltare Locală
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:243 117 48 22 15 12 8 12 9
- voturi pentru (DA):242 117 47 22 15 12 8 12 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP DA
49. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
50. Cosma Lavinia-Corina USR DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Cristache Cătălin PMP DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csoma Botond UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus - DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian PSD DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Goga Octavian PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Hărătău Elena PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Ionescu George PNL DA
105. Ioniță Antoneta PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
109. Jivan Luminița-Maria PSD DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Longher Victoria Minoritati DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL DA
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL DA
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
131. Neagu Nicolae PNL DA
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL DA
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistor Laurențiu PSD DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olteanu Daniel ALDE DA
140. Oprea Dumitru PNL DA
141. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
142. Oros Nechita-Adrian PNL DA
143. Oteșanu Daniela PSD DA
144. Palăr Ionel PNL DA
145. Pană Adriana-Doina PSD DA
146. Paraschiv Rodica PSD DA
147. Pașcan Emil-Marius PMP DA
148. Păle Dănuț PSD DA
149. Petcu Toma-Florin ALDE DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
153. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
154. Podașcă Gabriela-Maria - DA
155. Pop Andrei PSD DA
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Mihai Valentin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
161. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
162. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Radu Anișoara PSD DA
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
182. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
183. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
184. Sefer Cristian-George PSD DA
185. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
188. Simion Lucian-Eduard PSD DA
189. Simionca Ionuț PMP DA
190. Simonis Alfred - Robert PSD DA
191. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
192. Solomon Adrian PSD DA
193. Spânu Ion - DA
194. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
195. Stan Viorel PSD DA
196. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
197. Stancu Florinel PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
201. Suciu Matei PSD DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
204. Szabó Ödön UDMR DA
205. Șarapatin Elvira PSD DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șotcan Theodora PSD DA
209. Șova Lucian PSD DA
210. Ștefan Corneliu PSD DA
211. Ștefan Ion PNL DA
212. Ștefan Viorel PSD DA
213. Tabugan Ion ALDE DA
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Teiș Alina PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Trăilă Cristina PNL DA
220. Tripa Florin-Dan PSD DA
221. Tudor Beatrice PSD DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Varga Glad-Aurel PNL DA
227. Varga Vasile PNL DA
228. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
229. Vass Levente UDMR DA
230. Velcea Nicolae PSD DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlăducă Oana-Silvia - DA
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Vosganian Varujan ALDE DA
239. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zainea Cornel USR DA
242. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 24 august 2019, 10:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro