Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
12,2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 29/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.96/2018 privind prorogarea unor termene, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:239 116 48 25 14 10 10 12 4
- voturi pentru (DA):206 116 48 - 14 10 4 12 2
- voturi împotrivă (NU):25 - - 25 - - - - -
- abțineri:8 - - - - - 6 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andrei Alexandru-Ioan - DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chichirău Cosette-Paula USR NU
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Codreanu Constantin PMP Abținere
44. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
45. Cosma Lavinia-Corina USR NU
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
47. Cristache Cătălin PMP DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Culeafă Mihai PNL DA
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Dan Nicușor Daniel USR NU
54. Dehelean Silviu USR NU
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
61. Drulă Cătălin USR NU
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Farago Petru UDMR DA
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Florea Damian PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Găină Mihăiță PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Gheorghe Tinel PNL DA
80. Gheorghiu Bogdan PNL DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Gilia Claudia PSD DA
84. Giugea Nicolae PNL DA
85. Goga Octavian PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Gudu Vasile PNL DA
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Hărătău Elena PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
96. Intotero Natalia-Elena PSD DA
97. Ion Stelian-Cristian USR NU
98. Ionescu George PNL DA
99. Ioniță Antoneta PNL DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
103. Jivan Luminița-Maria PSD DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Longher Victoria Minoritati DA
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL DA
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
116. Mihalescul Dumitru PNL DA
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
119. Movilă Petru PMP DA
120. Mușoiu Ștefan PSD DA
121. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
123. Neagu Nicolae PNL DA
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nicoară Romeo Florin PNL DA
126. Nicolae Andrei PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olar Corneliu PNL DA
132. Olteanu Daniel ALDE DA
133. Oprea Dumitru PNL DA
134. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
135. Oros Nechita-Adrian PNL DA
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Palăr Ionel PNL DA
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pașcan Emil-Marius PMP DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petcu Toma-Florin ALDE DA
143. Petrea Gabriel PSD DA
144. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
147. Pop Andrei PSD DA
148. Pop Rareș Tudor USR NU
149. Popa Florin PSD DA
150. Popa Mihai Valentin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
154. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
155. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
156. Presură Alexandra PSD DA
157. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
158. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
159. Prună Cristina-Mădălina USR NU
160. Radu Anișoara PSD DA
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
162. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
163. Rădulescu Alexandru PSD DA
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
165. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
166. Răduț Violeta PSD DA
167. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
168. Roman Florin-Claudiu PNL DA
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Romanescu Cristinel PNL DA
171. Roșca Lucreția PSD DA
172. Rotaru Alexandru PSD DA
173. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
174. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
175. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
176. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
177. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
178. Sefer Cristian-George PSD DA
179. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP Abținere
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
186. Solomon Adrian PSD DA
187. Spânu Ion - Abținere
188. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
189. Stan Viorel PSD DA
190. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șarapatin Elvira PSD DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL DA
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Ștefan Corneliu PSD DA
205. Ștefan Ion PNL DA
206. Ștefan Viorel PSD DA
207. Tabugan Ion ALDE DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Teiș Alina PSD DA
210. Tîlvăr Angel PSD DA
211. Todor Adrian PSD DA
212. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
213. Toma Ilie PSD DA
214. Tomac Eugen PMP DA
215. Trăilă Cristina PNL DA
216. Tripa Florin-Dan PSD DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
220. Tușa Adriana Diana PSD DA
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Glad-Aurel PNL DA
224. Varga Vasile PNL DA
225. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
226. Vass Levente UDMR DA
227. Velcea Nicolae PSD DA
228. Vexler Silviu Minoritati DA
229. Vișan George-Gabriel PSD DA
230. Vîlceanu Dan PNL DA
231. Vîrză Mihăiță PSD DA
232. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
233. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
234. Vosganian Varujan ALDE DA
235. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zainea Cornel USR NU
238. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 martie 2021, 5:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro