Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:43

Subiect vot: PL 373/2018 - amr. 11
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:185 112 23 22 7 9 4 7 1
- voturi pentru (DA):51 1 23 22 - - 4 1 -
- voturi împotrivă (NU):124 111 - - - 9 - 3 1
- abțineri:9 - - - 7 - - 2 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR Abținere
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bran-Voinea Ioana PSD NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Bulai Iulian USR DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Chiriac Viorel PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
35. Ciuhodaru Tudor PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cobuz Maricela PSD NU
38. Cocoș Vasile PSD NU
39. Cosma Andreea PSD NU
40. Cosma Lavinia-Corina USR DA
41. Cristache Cătălin PMP DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
44. Culeafă Mihai PNL DA
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Dehelean Silviu USR DA
48. Dîrzu Ioan PSD NU
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
55. Dunava Costel Neculai PSD NU
56. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
57. Florea Damian PSD NU
58. Florea Oana-Consuela PSD NU
59. Floroiu Ionel PSD NU
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
61. Furtună Mirela PSD NU
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilă Camelia PSD NU
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
65. Georgescu Nicolae PSD NU
66. Gheorghe Tinel PNL DA
67. Gherman Dumitru PSD NU
68. Ghinea Cristian USR DA
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
71. Halici Nicușor PSD NU
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
73. Hărătău Elena PSD NU
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
75. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
76. Iancu Iulian PSD NU
77. Ibram Iusein Minoritati NU
78. Iftimie Neculai PSD NU
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
80. Intotero Natalia-Elena PSD NU
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Ionescu George PNL DA
83. Ioniță Antoneta PNL DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
86. Jivan Luminița-Maria PSD NU
87. Korodi Attila UDMR Abținere
88. Lazăr Sorin PSD NU
89. Lovin Dumitru ALDE NU
90. Lungu Tudorița PNL DA
91. Lupescu Dumitru USR DA
92. Macovei Silviu Nicu PSD NU
93. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
94. Manole Petre-Florin PSD NU
95. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
96. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
99. Mînzatu Roxana PSD NU
100. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
102. Mușoiu Ștefan PSD NU
103. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
105. Neață Eugen PSD NU
106. Nicolae Andrei PSD NU
107. Nicolicea Eugen PSD NU
108. Nistor Laurențiu PSD NU
109. Niță Mihai ALDE NU
110. Niță Nicu PSD NU
111. Olar Corneliu PNL DA
112. Olteanu Daniel ALDE NU
113. Oteșanu Daniela PSD NU
114. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
115. Pană Adriana-Doina PSD NU
116. Paraschiv Rodica PSD NU
117. Pașcan Emil-Marius PMP DA
118. Păle Dănuț PSD NU
119. Petrea Gabriel PSD NU
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
121. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
122. Pop Rareș Tudor USR DA
123. Popa Florin PSD NU
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
126. Popescu Pavel PNL DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
128. Presură Alexandra PSD NU
129. Radu Anișoara PSD NU
130. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
131. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
132. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
133. Rădulescu Alexandru PSD NU
134. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
136. Răduț Violeta PSD NU
137. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
138. Roman Ioan Sorin PSD NU
139. Roșca Lucreția PSD NU
140. Rotaru Alexandru PSD NU
141. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
142. Sefer Cristian-George PSD NU
143. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
144. Seres Dénes UDMR Abținere
145. Simion Lucian-Eduard PSD NU
146. Simonis Alfred - Robert PSD NU
147. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
148. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
149. Stan Viorel PSD NU
150. Stancu Florinel PSD DA
151. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
152. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
153. Șarapatin Elvira PSD NU
154. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
155. Șimon Gheorghe PSD NU
156. Șotcan Theodora PSD NU
157. Șovăială Constantin PNL DA
158. Ștefan Corneliu PSD NU
159. Ștefan Viorel PSD NU
160. Tabugan Ion ALDE NU
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
162. Teiș Alina PSD NU
163. Terea Ioan PSD NU
164. Tîlvăr Angel PSD NU
165. Toma Ilie PSD NU
166. Tripa Florin-Dan PSD NU
167. Tudor Beatrice PSD NU
168. Turcan Raluca PNL DA
169. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
170. Tușa Adriana Diana PSD NU
171. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
172. Varga Vasile PNL DA
173. Vasile Daniel Minoritati NU
174. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
175. Vasilică Radu Costin PSD NU
176. Velcea Nicolae PSD NU
177. Vișan George-Gabriel PSD NU
178. Vîrză Mihăiță PSD NU
179. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
180. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
181. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
182. Weber Mihai PSD NU
183. Zainea Cornel USR DA
184. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
185. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 19:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro