Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:43

Subiect vot: PL 373/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:192 114 25 22 8 9 6 7 1
- voturi pentru (DA):127 113 - - 1 9 - 3 1
- voturi împotrivă (NU):54 1 25 22 - - 5 1 -
- abțineri:10 - - - 7 - 1 2 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR Abținere
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP Abținere
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bran-Voinea Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Bulai Iulian USR NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL NU
31. Chichirău Cosette-Paula USR NU
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Ciuhodaru Tudor PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Andreea PSD DA
41. Cosma Lavinia-Corina USR NU
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
45. Culeafă Mihai PNL NU
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Dehelean Silviu USR NU
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Dobre Victor Paul PNL NU
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
53. Drulă Cătălin USR NU
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
57. Florea Damian PSD DA
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
65. Georgescu Nicolae PSD DA
66. Gheorghe Tinel PNL NU
67. Gherman Dumitru PSD DA
68. Ghinea Cristian USR NU
69. Gilia Claudia PSD DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
71. Halici Nicușor PSD DA
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
73. Hărătău Elena PSD DA
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Iftimie Neculai PSD DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Ion Stelian-Cristian USR NU
82. Ionescu George PNL NU
83. Ioniță Antoneta PNL NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Itu Cornel PSD DA
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
87. Jivan Luminița-Maria PSD DA
88. Korodi Attila UDMR Abținere
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Lovin Dumitru ALDE DA
91. Lungu Tudorița PNL NU
92. Lupescu Dumitru USR NU
93. Macovei Silviu Nicu PSD DA
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
95. Manole Petre-Florin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
97. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
99. Mînzatu Roxana PSD DA
100. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
102. Movilă Petru PMP NU
103. Mușoiu Ștefan PSD DA
104. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
105. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
106. Neață Eugen PSD DA
107. Nicolae Andrei PSD DA
108. Nicolicea Eugen PSD NU
109. Nistor Laurențiu PSD DA
110. Niță Mihai ALDE DA
111. Niță Nicu PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Olar Corneliu PNL NU
114. Olteanu Daniel ALDE DA
115. Oprea Dumitru PNL NU
116. Oteșanu Daniela PSD DA
117. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
118. Pană Adriana-Doina PSD DA
119. Paraschiv Rodica PSD DA
120. Pașcan Emil-Marius PMP NU
121. Păle Dănuț PSD DA
122. Petrea Gabriel PSD DA
123. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
124. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
125. Pop Rareș Tudor USR NU
126. Popa Florin PSD DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
128. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
129. Popescu Pavel PNL NU
130. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
131. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
132. Presură Alexandra PSD DA
133. Radu Anișoara PSD DA
134. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
135. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
136. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
137. Rădulescu Alexandru PSD DA
138. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
139. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
140. Răduț Violeta PSD DA
141. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
142. Roman Ioan Sorin PSD DA
143. Roșca Lucreția PSD DA
144. Rotaru Alexandru PSD DA
145. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
146. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
147. Sefer Cristian-George PSD DA
148. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
149. Seres Dénes UDMR Abținere
150. Simion Lucian-Eduard PSD DA
151. Simionca Ionuț PMP NU
152. Simonis Alfred - Robert PSD DA
153. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
154. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
155. Stan Viorel PSD DA
156. Stancu Florinel PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
159. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
160. Șarapatin Elvira PSD DA
161. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
162. Șimon Gheorghe PSD DA
163. Șotcan Theodora PSD DA
164. Șovăială Constantin PNL NU
165. Ștefan Corneliu PSD DA
166. Ștefan Viorel PSD DA
167. Tabugan Ion ALDE DA
168. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
169. Teiș Alina PSD DA
170. Terea Ioan PSD DA
171. Tîlvăr Angel PSD DA
172. Toma Ilie PSD DA
173. Tripa Florin-Dan PSD DA
174. Tudor Beatrice PSD DA
175. Turcan Raluca PNL NU
176. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
177. Tușa Adriana Diana PSD DA
178. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
179. Varga Vasile PNL NU
180. Vasile Daniel Minoritati DA
181. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
182. Vasilică Radu Costin PSD DA
183. Velcea Nicolae PSD DA
184. Vișan George-Gabriel PSD DA
185. Vîrză Mihăiță PSD DA
186. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
187. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
188. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
189. Weber Mihai PSD DA
190. Zainea Cornel USR NU
191. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 19:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro