Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:57

Subiect vot: PL 373/2018 - amr.39
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:200 118 28 23 8 8 5 8 2
- voturi pentru (DA):58 - 28 22 - - 4 4 -
- voturi împotrivă (NU):141 118 - 1 8 8 - 4 2
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP Abținere
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Borza Remus-Adrian - NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran-Voinea Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chiriac Viorel PSD NU
34. Ciocan Dan PSD NU
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
37. Ciuhodaru Tudor PSD NU
38. Cîtea Vasile PSD NU
39. Cobuz Maricela PSD NU
40. Cocoș Vasile PSD NU
41. Cosma Andreea PSD NU
42. Cristache Cătălin PMP DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR NU
44. Culeafă Mihai PNL DA
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Dan Nicușor Daniel USR DA
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dîrzu Ioan PSD NU
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
55. Dunava Costel Neculai PSD NU
56. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
57. Florea Damian PSD NU
58. Florea Oana-Consuela PSD NU
59. Floroiu Ionel PSD NU
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
61. Furtună Mirela PSD NU
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilă Camelia PSD NU
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
65. Georgescu Nicolae PSD NU
66. Gheorghe Tinel PNL DA
67. Gherman Dumitru PSD NU
68. Gilia Claudia PSD NU
69. Giugea Nicolae PNL DA
70. Goga Octavian PSD NU
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
72. Halici Nicușor PSD NU
73. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
74. Hărătău Elena PSD NU
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
77. Iancu Iulian PSD NU
78. Iancu Marius-Ionel PSD NU
79. Ibram Iusein Minoritati NU
80. Iftimie Neculai PSD NU
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
82. Intotero Natalia-Elena PSD NU
83. Ion Stelian-Cristian USR NU
84. Ionescu George PNL DA
85. Ioniță Antoneta PNL DA
86. Iordache Florin PSD NU
87. Itu Cornel PSD NU
88. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
89. Jivan Luminița-Maria PSD NU
90. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
91. Lazăr Sorin PSD NU
92. Lovin Dumitru ALDE NU
93. Lungu Tudorița PNL DA
94. Lupescu Dumitru USR DA
95. Macovei Silviu Nicu PSD NU
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
97. Manole Petre-Florin PSD NU
98. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
101. Mînzatu Roxana PSD NU
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
104. Mușoiu Ștefan PSD NU
105. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
107. Neață Eugen PSD NU
108. Nicoară Romeo Florin PNL DA
109. Nicolae Andrei PSD NU
110. Nicolicea Eugen PSD NU
111. Nistor Laurențiu PSD NU
112. Niță Mihai ALDE NU
113. Niță Nicu PSD NU
114. Nosa Iuliu PSD NU
115. Olar Corneliu PNL DA
116. Olteanu Daniel ALDE NU
117. Oprea Dumitru PNL DA
118. Oteșanu Daniela PSD NU
119. Pambuccian Varujan Minoritati DA
120. Pană Adriana-Doina PSD NU
121. Paraschiv Rodica PSD NU
122. Pașcan Emil-Marius PMP DA
123. Păle Dănuț PSD NU
124. Petrea Gabriel PSD NU
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
127. Pop Rareș Tudor USR DA
128. Popa Florin PSD NU
129. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
130. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
131. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
132. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
133. Presură Alexandra PSD NU
134. Prună Cristina-Mădălina USR DA
135. Radu Anișoara PSD NU
136. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
137. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
138. Rădulescu Alexandru PSD NU
139. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
140. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
141. Răduț Violeta PSD NU
142. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
143. Roman Florin-Claudiu PNL DA
144. Roman Ioan Sorin PSD NU
145. Roșca Lucreția PSD NU
146. Rotaru Alexandru PSD NU
147. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
148. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
149. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
150. Sefer Cristian-George PSD NU
151. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
152. Seres Dénes UDMR NU
153. Simion Lucian-Eduard PSD NU
154. Simonis Alfred - Robert PSD NU
155. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
156. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
157. Stan Viorel PSD NU
158. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
159. Stancu Florinel PSD NU
160. Stativă Irinel Ioan PSD NU
161. Suciu Matei PSD NU
162. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
163. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
164. Șarapatin Elvira PSD NU
165. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
166. Șimon Gheorghe PSD NU
167. Șotcan Theodora PSD NU
168. Șova Lucian PSD NU
169. Șovăială Constantin PNL DA
170. Ștefan Corneliu PSD NU
171. Ștefan Ion PNL DA
172. Ștefan Viorel PSD NU
173. Tabugan Ion ALDE NU
174. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
175. Teiș Alina PSD NU
176. Terea Ioan PSD NU
177. Tîlvăr Angel PSD NU
178. Todor Adrian PSD NU
179. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
180. Toma Ilie PSD NU
181. Tudor Beatrice PSD NU
182. Turcan Raluca PNL DA
183. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
184. Tușa Adriana Diana PSD NU
185. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
186. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
187. Varga Vasile PNL DA
188. Vasile Daniel Minoritati NU
189. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
190. Vasilică Radu Costin PSD NU
191. Velcea Nicolae PSD NU
192. Vișan George-Gabriel PSD NU
193. Vîrză Mihăiță PSD NU
194. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
195. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
196. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
197. Weber Mihai PSD NU
198. Zainea Cornel USR DA
199. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 3:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro