Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:21

Subiect vot: PL 406/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:190 109 29 25 7 8 2 8 2
- voturi pentru (DA):129 109 - - 7 8 - 4 1
- voturi împotrivă (NU):60 - 29 25 - - 1 4 1
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP Abținere
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bran-Voinea Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL NU
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Cosma Andreea PSD DA
38. Cosma Lavinia-Corina USR NU
39. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
40. Culeafă Mihai PNL NU
41. Cupă Ion ALDE DA
42. Cupșa Ioan PNL NU
43. Dan Nicușor Daniel USR NU
44. Dehelean Silviu USR NU
45. Dobre Victor Paul PNL NU
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
49. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
50. Drulă Cătălin USR NU
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
54. Florea Oana-Consuela PSD DA
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Furic Iarco Minoritati DA
57. Furtună Mirela PSD DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
59. Gavrilă Camelia PSD DA
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
61. Gheorghe Tinel PNL NU
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Ghinea Cristian USR NU
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Goga Octavian PSD DA
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
69. Hărătău Elena PSD DA
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Iancu Marius-Ionel PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Iftimie Neculai PSD DA
76. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
77. Ion Stelian-Cristian USR NU
78. Ioniță Antoneta PNL NU
79. Iordache Florin PSD DA
80. Itu Cornel PSD DA
81. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
82. Jivan Luminița-Maria PSD DA
83. Korodi Attila UDMR DA
84. Lazăr Sorin PSD DA
85. Lovin Dumitru ALDE DA
86. Lungu Tudorița PNL NU
87. Lupașcu Costel PSD DA
88. Lupescu Dumitru USR NU
89. Macovei Silviu Nicu PSD DA
90. Manole Petre-Florin PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
93. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
96. Mușoiu Ștefan PSD DA
97. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nicoară Romeo Florin PNL NU
101. Nicolae Andrei PSD DA
102. Nicolicea Eugen PSD DA
103. Nistor Laurențiu PSD DA
104. Niță Mihai ALDE DA
105. Niță Nicu PSD DA
106. Nosa Iuliu PSD DA
107. Olar Corneliu PNL NU
108. Olteanu Daniel ALDE DA
109. Oprea Dumitru PNL NU
110. Oteșanu Daniela PSD DA
111. Pambuccian Varujan Minoritati NU
112. Paraschiv Rodica PSD DA
113. Pașcan Emil-Marius PMP NU
114. Păle Dănuț PSD DA
115. Petrea Gabriel PSD DA
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
118. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
119. Pop Rareș Tudor USR NU
120. Popa Florin PSD DA
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
122. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
123. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
124. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
125. Presură Alexandra PSD DA
126. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
127. Prună Cristina-Mădălina USR NU
128. Radu Anișoara PSD DA
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
130. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
131. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
132. Rădulescu Alexandru PSD DA
133. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
134. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
135. Răduț Violeta PSD DA
136. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
137. Roman Florin-Claudiu PNL NU
138. Roman Ioan Sorin PSD DA
139. Roșca Lucreția PSD DA
140. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
141. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
142. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
143. Sefer Cristian-George PSD DA
144. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Simion Lucian-Eduard PSD DA
147. Simonis Alfred - Robert PSD DA
148. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
149. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
150. Stan Viorel PSD DA
151. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
152. Stancu Florinel PSD DA
153. Stativă Irinel Ioan PSD DA
154. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
155. Suciu Matei PSD DA
156. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
157. Șarapatin Elvira PSD DA
158. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
159. Șotcan Theodora PSD DA
160. Șova Lucian PSD DA
161. Șovăială Constantin PNL NU
162. Ștefan Corneliu PSD DA
163. Ștefan Ion PNL NU
164. Ștefan Viorel PSD DA
165. Tabugan Ion ALDE DA
166. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
167. Teiș Alina PSD DA
168. Terea Ioan PSD DA
169. Tîlvăr Angel PSD DA
170. Todor Adrian PSD DA
171. Toma Ilie PSD DA
172. Trăilă Cristina PNL NU
173. Tripa Florin-Dan PSD DA
174. Tudor Beatrice PSD DA
175. Turcan Raluca PNL NU
176. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
177. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
178. Vasile Daniel Minoritati DA
179. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
180. Vasilică Radu Costin PSD DA
181. Velcea Nicolae PSD DA
182. Vișan George-Gabriel PSD DA
183. Vîrză Mihăiță PSD DA
184. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
185. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
187. Weber Mihai PSD DA
188. Zainea Cornel USR NU
189. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 3:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro