Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:24

Subiect vot: PL 406/2018 - amr. 12
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:194 111 30 26 6 8 2 9 2
- voturi pentru (DA):62 - 30 26 - - 2 3 1
- voturi împotrivă (NU):126 111 - - - 8 - 6 1
- abțineri:6 - - - 6 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR Abținere
12. Benedek Zacharie UDMR Abținere
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran-Voinea Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chiriac Viorel PSD NU
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
36. Ciuhodaru Tudor PSD NU
37. Cîtea Vasile PSD NU
38. Cobuz Maricela PSD NU
39. Cocoș Vasile PSD NU
40. Cosma Andreea PSD NU
41. Cosma Lavinia-Corina USR DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
43. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
45. Culeafă Mihai PNL DA
46. Cupă Ion ALDE NU
47. Dan Nicușor Daniel USR DA
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
51. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
52. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
55. Dunava Costel Neculai PSD NU
56. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
57. Florea Oana-Consuela PSD NU
58. Floroiu Ionel PSD NU
59. Furic Iarco Minoritati DA
60. Furtună Mirela PSD NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilă Camelia PSD NU
63. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
64. Gheorghe Tinel PNL DA
65. Gherman Dumitru PSD NU
66. Ghinea Cristian USR DA
67. Gilia Claudia PSD NU
68. Goga Octavian PSD NU
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
70. Halici Nicușor PSD NU
71. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
72. Hărătău Elena PSD NU
73. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
74. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
75. Iancu Iulian PSD NU
76. Iancu Marius-Ionel PSD NU
77. Ibram Iusein Minoritati NU
78. Iftimie Neculai PSD NU
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
80. Ion Stelian-Cristian USR DA
81. Ioniță Antoneta PNL DA
82. Iordache Florin PSD NU
83. Itu Cornel PSD NU
84. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
85. Jivan Luminița-Maria PSD NU
86. Korodi Attila UDMR Abținere
87. Lazăr Sorin PSD NU
88. Lovin Dumitru ALDE NU
89. Lungu Tudorița PNL DA
90. Lupașcu Costel PSD NU
91. Lupescu Dumitru USR DA
92. Macovei Silviu Nicu PSD NU
93. Manole Petre-Florin PSD NU
94. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
95. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
96. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
97. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
98. Mușoiu Ștefan PSD NU
99. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
100. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
101. Neață Eugen PSD NU
102. Nicoară Romeo Florin PNL DA
103. Nicolae Andrei PSD NU
104. Nicolicea Eugen PSD NU
105. Nistor Laurențiu PSD NU
106. Niță Mihai ALDE NU
107. Niță Nicu PSD NU
108. Nosa Iuliu PSD NU
109. Olar Corneliu PNL DA
110. Olteanu Daniel ALDE NU
111. Oprea Dumitru PNL DA
112. Oros Nechita-Adrian PNL DA
113. Oteșanu Daniela PSD NU
114. Pambuccian Varujan Minoritati NU
115. Paraschiv Rodica PSD NU
116. Pașcan Emil-Marius PMP DA
117. Păle Dănuț PSD NU
118. Petrea Gabriel PSD NU
119. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
120. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
121. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
122. Pop Rareș Tudor USR DA
123. Popa Florin PSD NU
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
126. Popescu Pavel PNL DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
128. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
129. Presură Alexandra PSD NU
130. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
131. Prună Cristina-Mădălina USR DA
132. Radu Anișoara PSD NU
133. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
134. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
135. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
136. Rădulescu Alexandru PSD NU
137. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
138. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
139. Răduț Violeta PSD NU
140. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
141. Roman Florin-Claudiu PNL DA
142. Roman Ioan Sorin PSD NU
143. Roșca Lucreția PSD NU
144. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
145. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
146. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
147. Sefer Cristian-George PSD NU
148. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
149. Simion Lucian-Eduard PSD NU
150. Simonis Alfred - Robert PSD NU
151. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
152. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
153. Stan Viorel PSD NU
154. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
155. Stancu Florinel PSD NU
156. Stativă Irinel Ioan PSD NU
157. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
158. Suciu Matei PSD NU
159. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
160. Șarapatin Elvira PSD NU
161. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
162. Șotcan Theodora PSD NU
163. Șova Lucian PSD NU
164. Șovăială Constantin PNL DA
165. Ștefan Corneliu PSD NU
166. Ștefan Ion PNL DA
167. Ștefan Viorel PSD NU
168. Tabugan Ion ALDE NU
169. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
170. Teiș Alina PSD NU
171. Terea Ioan PSD NU
172. Tîlvăr Angel PSD NU
173. Todor Adrian PSD NU
174. Toma Ilie PSD NU
175. Trăilă Cristina PNL DA
176. Tripa Florin-Dan PSD NU
177. Tudor Beatrice PSD NU
178. Turcan Raluca PNL DA
179. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
180. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
181. Varga Vasile PNL DA
182. Vasile Daniel Minoritati NU
183. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
184. Vasilică Radu Costin PSD NU
185. Velcea Nicolae PSD NU
186. Vișan George-Gabriel PSD NU
187. Vîrză Mihăiță PSD NU
188. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
189. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
190. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
191. Weber Mihai PSD NU
192. Zainea Cornel USR DA
193. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
194. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 19:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro