Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:30

Subiect vot: PL 406/2018 - amr.14
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:200 120 27 25 7 8 - 10 3
- voturi pentru (DA):58 - 27 25 - - - 5 1
- voturi împotrivă (NU):135 120 - - 1 8 - 4 2
- abțineri:7 - - - 6 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR Abținere
11. Benedek Zacharie UDMR Abținere
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Borza Remus-Adrian - NU
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran-Voinea Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
38. Ciuhodaru Tudor PSD NU
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Cobuz Maricela PSD NU
41. Cocoș Vasile PSD NU
42. Cosma Andreea PSD NU
43. Cosma Lavinia-Corina USR DA
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
46. Culeafă Mihai PNL DA
47. Cupă Ion ALDE NU
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Dan Nicușor Daniel USR DA
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
54. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
55. Drulă Cătălin USR DA
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
57. Dunava Costel Neculai PSD NU
58. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
59. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
60. Florea Damian PSD NU
61. Florea Oana-Consuela PSD NU
62. Floroiu Ionel PSD NU
63. Furic Iarco Minoritati Abținere
64. Furtună Mirela PSD NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD NU
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
68. Georgescu Nicolae PSD NU
69. Gheorghe Tinel PNL DA
70. Gherman Dumitru PSD NU
71. Ghinea Cristian USR DA
72. Gilia Claudia PSD NU
73. Goga Octavian PSD NU
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Halici Nicușor PSD NU
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
77. Hărătău Elena PSD NU
78. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
80. Iancu Iulian PSD NU
81. Iancu Marius-Ionel PSD NU
82. Ibram Iusein Minoritati NU
83. Iftimie Neculai PSD NU
84. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
85. Intotero Natalia-Elena PSD NU
86. Ion Stelian-Cristian USR DA
87. Ioniță Antoneta PNL DA
88. Iordache Florin PSD NU
89. Itu Cornel PSD NU
90. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
91. Jivan Luminița-Maria PSD NU
92. Korodi Attila UDMR Abținere
93. Lazăr Sorin PSD NU
94. Lovin Dumitru ALDE NU
95. Lungu Tudorița PNL DA
96. Lupașcu Costel PSD NU
97. Lupescu Dumitru USR DA
98. Macovei Silviu Nicu PSD NU
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
100. Manole Petre-Florin PSD NU
101. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
103. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
104. Mînzatu Roxana PSD NU
105. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
107. Mușoiu Ștefan PSD NU
108. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
109. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
110. Neață Eugen PSD NU
111. Nicolae Andrei PSD NU
112. Nicolicea Eugen PSD NU
113. Nistor Laurențiu PSD NU
114. Niță Mihai ALDE NU
115. Niță Nicu PSD NU
116. Nosa Iuliu PSD NU
117. Olar Corneliu PNL DA
118. Olteanu Daniel ALDE NU
119. Oprea Dumitru PNL DA
120. Oteșanu Daniela PSD NU
121. Pambuccian Varujan Minoritati DA
122. Pană Adriana-Doina PSD NU
123. Paraschiv Rodica PSD NU
124. Păle Dănuț PSD NU
125. Petrea Gabriel PSD NU
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
127. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
128. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
129. Pop Rareș Tudor USR DA
130. Popa Florin PSD NU
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
132. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
133. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
134. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
135. Presură Alexandra PSD NU
136. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
137. Prună Cristina-Mădălina USR DA
138. Radu Anișoara PSD NU
139. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
140. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
141. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
142. Rădulescu Alexandru PSD NU
143. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
144. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
145. Răduț Violeta PSD NU
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Florin-Claudiu PNL DA
148. Roman Ioan Sorin PSD NU
149. Roșca Lucreția PSD NU
150. Rotaru Alexandru PSD NU
151. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
152. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
153. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
154. Sefer Cristian-George PSD NU
155. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
156. Simion Lucian-Eduard PSD NU
157. Simonis Alfred - Robert PSD NU
158. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
159. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
160. Stan Viorel PSD NU
161. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
162. Stancu Florinel PSD NU
163. Stativă Irinel Ioan PSD NU
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
165. Suciu Matei PSD NU
166. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
167. Șarapatin Elvira PSD NU
168. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
169. Șotcan Theodora PSD NU
170. Șova Lucian PSD NU
171. Șovăială Constantin PNL DA
172. Ștefan Corneliu PSD NU
173. Ștefan Ion PNL DA
174. Ștefan Viorel PSD NU
175. Tabugan Ion ALDE NU
176. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
177. Teiș Alina PSD NU
178. Terea Ioan PSD NU
179. Tîlvăr Angel PSD NU
180. Todor Adrian PSD NU
181. Toma Ilie PSD NU
182. Trăilă Cristina PNL DA
183. Tripa Florin-Dan PSD NU
184. Tudor Beatrice PSD NU
185. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
186. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
187. Varga Vasile PNL DA
188. Vasile Daniel Minoritati NU
189. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
190. Vasilică Radu Costin PSD NU
191. Velcea Nicolae PSD NU
192. Vișan George-Gabriel PSD NU
193. Vîrză Mihăiță PSD NU
194. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
195. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
196. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
197. Weber Mihai PSD NU
198. Zainea Cornel USR DA
199. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 martie 2021, 5:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro