Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:31

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:201 120 26 24 8 8 1 11 3
- voturi pentru (DA):171 120 22 - 8 8 1 10 2
- voturi împotrivă (NU):29 - 3 24 - - - 1 1
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bran-Voinea Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR NU
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cosma Andreea PSD DA
43. Cosma Lavinia-Corina USR NU
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Culeafă Mihai PNL DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dan Nicușor Daniel USR NU
51. Dehelean Silviu USR NU
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
55. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
56. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
57. Drulă Cătălin USR NU
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
61. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
62. Florea Damian PSD DA
63. Florea Oana-Consuela PSD DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Furic Iarco Minoritati DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheorghe Tinel PNL NU
72. Gherman Dumitru PSD DA
73. Ghinea Cristian USR NU
74. Gilia Claudia PSD DA
75. Goga Octavian PSD DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Halici Nicușor PSD DA
78. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
79. Hărătău Elena PSD DA
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Iancu Marius-Ionel PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Iftimie Neculai PSD DA
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Ioniță Antoneta PNL DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Itu Cornel PSD DA
91. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
92. Jivan Luminița-Maria PSD DA
93. Korodi Attila UDMR DA
94. Lazăr Sorin PSD DA
95. Lovin Dumitru ALDE DA
96. Lungu Tudorița PNL DA
97. Lupașcu Costel PSD DA
98. Lupescu Dumitru USR NU
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
104. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
105. Mînzatu Roxana PSD DA
106. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
107. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
108. Mușoiu Ștefan PSD DA
109. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
111. Neață Eugen PSD DA
112. Nicolae Andrei PSD DA
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nistor Laurențiu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Olar Corneliu PNL DA
119. Olteanu Daniel ALDE DA
120. Oprea Dumitru PNL DA
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pană Adriana-Doina PSD DA
124. Paraschiv Rodica PSD DA
125. Pașcan Emil-Marius PMP DA
126. Păle Dănuț PSD DA
127. Petrea Gabriel PSD DA
128. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
129. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
130. Pop Rareș Tudor USR NU
131. Popa Florin PSD DA
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
133. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
134. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
135. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
136. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
137. Presură Alexandra PSD DA
138. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
139. Prună Cristina-Mădălina USR NU
140. Radu Anișoara PSD DA
141. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
142. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
143. Rădulescu Alexandru PSD DA
144. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
145. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
146. Răduț Violeta PSD DA
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
148. Roman Florin-Claudiu PNL NU
149. Roman Ioan Sorin PSD DA
150. Roșca Lucreția PSD DA
151. Rotaru Alexandru PSD DA
152. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
153. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
154. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
155. Sefer Cristian-George PSD DA
156. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
157. Simion Lucian-Eduard PSD DA
158. Simonis Alfred - Robert PSD DA
159. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
160. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
161. Stan Viorel PSD DA
162. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
163. Stancu Florinel PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
166. Suciu Matei PSD DA
167. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
168. Șarapatin Elvira PSD DA
169. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
170. Șotcan Theodora PSD DA
171. Șova Lucian PSD DA
172. Șovăială Constantin PNL DA
173. Ștefan Corneliu PSD DA
174. Ștefan Ion PNL DA
175. Ștefan Viorel PSD DA
176. Tabugan Ion ALDE DA
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
178. Teiș Alina PSD DA
179. Terea Ioan PSD DA
180. Tîlvăr Angel PSD DA
181. Todor Adrian PSD DA
182. Toma Ilie PSD DA
183. Trăilă Cristina PNL DA
184. Tripa Florin-Dan PSD DA
185. Tudor Beatrice PSD DA
186. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
187. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
188. Varga Vasile PNL Abținere
189. Vasile Daniel Minoritati DA
190. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
191. Vasilică Radu Costin PSD DA
192. Velcea Nicolae PSD DA
193. Vișan George-Gabriel PSD DA
194. Vîrză Mihăiță PSD DA
195. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
196. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
197. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
198. Weber Mihai PSD DA
199. Zainea Cornel USR NU
200. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 3:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro