Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:32

Subiect vot: PL 406/2018 - amr.23
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:198 119 27 24 7 8 1 9 3
- voturi pentru (DA):56 2 27 23 - - 1 2 1
- voturi împotrivă (NU):141 117 - - 7 8 - 7 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR -
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Borza Remus-Adrian - NU
21. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bran-Voinea Ioana PSD NU
24. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
25. Budăi Marius-Constantin PSD NU
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
32. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chichirău Cosette-Paula USR DA
35. Chiriac Viorel PSD NU
36. Ciocan Dan PSD NU
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
39. Ciuhodaru Tudor PSD NU
40. Cîtea Vasile PSD NU
41. Cobuz Maricela PSD NU
42. Cocoș Vasile PSD NU
43. Cosma Andreea PSD NU
44. Cosma Lavinia-Corina USR DA
45. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
47. Culeafă Mihai PNL DA
48. Cupă Ion ALDE NU
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dan Nicușor Daniel USR DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
55. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
56. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
58. Dunava Costel Neculai PSD NU
59. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
60. Florea Damian PSD NU
61. Florea Oana-Consuela PSD NU
62. Floroiu Ionel PSD NU
63. Furic Iarco Minoritati NU
64. Furtună Mirela PSD NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD NU
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
68. Georgescu Nicolae PSD NU
69. Gheorghe Tinel PNL DA
70. Gherman Dumitru PSD NU
71. Ghinea Cristian USR DA
72. Gilia Claudia PSD NU
73. Goga Octavian PSD NU
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
75. Halici Nicușor PSD NU
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
77. Hărătău Elena PSD NU
78. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
80. Iancu Iulian PSD NU
81. Iancu Marius-Ionel PSD NU
82. Ibram Iusein Minoritati NU
83. Iftimie Neculai PSD NU
84. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
85. Intotero Natalia-Elena PSD NU
86. Ion Stelian-Cristian USR DA
87. Ioniță Antoneta PNL DA
88. Iordache Florin PSD NU
89. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
90. Jivan Luminița-Maria PSD NU
91. Korodi Attila UDMR NU
92. Lazăr Sorin PSD NU
93. Lovin Dumitru ALDE NU
94. Lungu Tudorița PNL DA
95. Lupașcu Costel PSD NU
96. Lupescu Dumitru USR DA
97. Macovei Silviu Nicu PSD NU
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
99. Manole Petre-Florin PSD NU
100. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
102. Mînzatu Roxana PSD NU
103. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
105. Mușoiu Ștefan PSD NU
106. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
108. Neață Eugen PSD NU
109. Nicolae Andrei PSD NU
110. Nicolicea Eugen PSD NU
111. Nistor Laurențiu PSD NU
112. Niță Mihai ALDE NU
113. Niță Nicu PSD NU
114. Nosa Iuliu PSD NU
115. Olar Corneliu PNL DA
116. Olteanu Daniel ALDE NU
117. Oprea Dumitru PNL DA
118. Oteșanu Daniela PSD NU
119. Pambuccian Varujan Minoritati NU
120. Pană Adriana-Doina PSD NU
121. Paraschiv Rodica PSD NU
122. Pașcan Emil-Marius PMP DA
123. Păle Dănuț PSD NU
124. Petrea Gabriel PSD NU
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
127. Plumb Rovana PSD NU
128. Pop Rareș Tudor USR DA
129. Popa Florin PSD NU
130. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
131. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
132. Popescu Pavel PNL DA
133. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
134. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
135. Presură Alexandra PSD NU
136. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
137. Prună Cristina-Mădălina USR DA
138. Radu Anișoara PSD NU
139. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
140. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
141. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
142. Rădulescu Alexandru PSD DA
143. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
144. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
145. Răduț Violeta PSD NU
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Florin-Claudiu PNL DA
148. Roman Ioan Sorin PSD NU
149. Roșca Lucreția PSD NU
150. Rotaru Alexandru PSD NU
151. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
152. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
153. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
154. Sefer Cristian-George PSD NU
155. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
156. Simion Lucian-Eduard PSD NU
157. Simonis Alfred - Robert PSD NU
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
159. Stan Viorel PSD NU
160. Stancu Florinel PSD NU
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
163. Suciu Matei PSD NU
164. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
165. Șarapatin Elvira PSD NU
166. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
167. Șotcan Theodora PSD NU
168. Șova Lucian PSD NU
169. Șovăială Constantin PNL DA
170. Ștefan Corneliu PSD NU
171. Ștefan Ion PNL DA
172. Ștefan Viorel PSD NU
173. Tabugan Ion ALDE NU
174. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
175. Teiș Alina PSD NU
176. Terea Ioan PSD NU
177. Tîlvăr Angel PSD NU
178. Todor Adrian PSD NU
179. Toma Ilie PSD NU
180. Trăilă Cristina PNL DA
181. Tripa Florin-Dan PSD NU
182. Tudor Beatrice PSD NU
183. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
184. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
185. Varga Vasile PNL DA
186. Vasile Daniel Minoritati NU
187. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
188. Vasilică Radu Costin PSD NU
189. Velcea Nicolae PSD NU
190. Vișan George-Gabriel PSD NU
191. Vîrză Mihăiță PSD NU
192. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
193. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
194. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
195. Weber Mihai PSD NU
196. Zainea Cornel USR DA
197. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 3:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro