Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:34

Subiect vot: PL 406/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:200 122 27 24 7 7 1 9 3
- voturi pentru (DA):136 122 - - - 7 - 5 2
- voturi împotrivă (NU):55 - 27 24 - - 1 2 1
- abțineri:9 - - - 7 - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benedek Zacharie UDMR Abținere
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Borza Remus-Adrian - DA
19. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bran-Voinea Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Chichirău Cosette-Paula USR NU
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cobuz Maricela PSD DA
40. Cocoș Vasile PSD DA
41. Cosma Andreea PSD DA
42. Cosma Lavinia-Corina USR NU
43. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
46. Culeafă Mihai PNL NU
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Cupșa Ioan PNL NU
49. Dan Nicușor Daniel USR NU
50. Dehelean Silviu USR NU
51. Dobre Victor Paul PNL NU
52. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
54. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
55. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
59. Florea Damian PSD DA
60. Florea Oana-Consuela PSD DA
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Furic Iarco Minoritati DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Tinel PNL NU
69. Gherman Dumitru PSD DA
70. Ghinea Cristian USR NU
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Goga Octavian PSD DA
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
74. Halici Nicușor PSD DA
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
76. Hărătău Elena PSD DA
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Iancu Marius-Ionel PSD DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Iftimie Neculai PSD DA
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ion Stelian-Cristian USR NU
86. Ioniță Antoneta PNL NU
87. Iordache Florin PSD DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
90. Jivan Luminița-Maria PSD DA
91. Korodi Attila UDMR Abținere
92. Lazăr Sorin PSD DA
93. Lovin Dumitru ALDE DA
94. Lupașcu Costel PSD DA
95. Lupescu Dumitru USR NU
96. Macovei Silviu Nicu PSD DA
97. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
98. Manole Petre-Florin PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
100. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
102. Mînzatu Roxana PSD DA
103. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
105. Mușoiu Ștefan PSD DA
106. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
108. Neață Eugen PSD DA
109. Nicolae Andrei PSD DA
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Nistor Laurențiu PSD DA
112. Niță Mihai ALDE DA
113. Niță Nicu PSD DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Olar Corneliu PNL NU
116. Olteanu Daniel ALDE DA
117. Oprea Dumitru PNL NU
118. Oteșanu Daniela PSD DA
119. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
120. Pană Adriana-Doina PSD DA
121. Paraschiv Rodica PSD DA
122. Pașcan Emil-Marius PMP NU
123. Păle Dănuț PSD DA
124. Petrea Gabriel PSD DA
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
127. Plumb Rovana PSD DA
128. Pop Rareș Tudor USR NU
129. Popa Florin PSD DA
130. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
131. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
132. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
133. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
134. Presură Alexandra PSD DA
135. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
136. Prună Cristina-Mădălina USR NU
137. Radu Anișoara PSD DA
138. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
139. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
140. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
144. Răduț Violeta PSD DA
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
146. Roman Florin-Claudiu PNL NU
147. Roman Ioan Sorin PSD DA
148. Roșca Lucreția PSD DA
149. Rotaru Alexandru PSD DA
150. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
151. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
152. Sefer Cristian-George PSD DA
153. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
154. Simion Lucian-Eduard PSD DA
155. Simonis Alfred - Robert PSD DA
156. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
157. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
158. Stan Viorel PSD DA
159. Stancu Florinel PSD DA
160. Stativă Irinel Ioan PSD DA
161. Stănescu Alexandru PSD DA
162. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
163. Suciu Matei PSD DA
164. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
165. Șarapatin Elvira PSD DA
166. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
167. Șotcan Theodora PSD DA
168. Șova Lucian PSD DA
169. Ștefan Corneliu PSD DA
170. Ștefan Ion PNL NU
171. Ștefan Viorel PSD DA
172. Tabugan Ion ALDE DA
173. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
174. Teiș Alina PSD DA
175. Terea Ioan PSD DA
176. Tîlvăr Angel PSD DA
177. Todor Adrian PSD DA
178. Toma Ilie PSD DA
179. Trăilă Cristina PNL NU
180. Tripa Florin-Dan PSD DA
181. Tudor Beatrice PSD DA
182. Turcan Raluca PNL NU
183. Tușa Adriana Diana PSD DA
184. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
185. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
186. Varga Vasile PNL NU
187. Vasile Daniel Minoritati DA
188. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
189. Vasilică Radu Costin PSD DA
190. Velcea Nicolae PSD DA
191. Vișan George-Gabriel PSD DA
192. Vîlceanu Dan PNL NU
193. Vîrză Mihăiță PSD DA
194. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
195. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
196. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zainea Cornel USR NU
199. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 martie 2021, 5:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro