Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2019 > 12:23 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2019, ora 12:23

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 80/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.1/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.195/2018 privind aprobarea Programului de susținere a crescătorilor de suine pentru activitatea de reproducție
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:211 109 32 22 10 12 7 14 5
- voturi pentru (DA):185 109 30 - 10 12 7 14 3
- voturi împotrivă (NU):20 - 1 19 - - - - -
- abțineri:6 - 1 3 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - Abținere
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran-Voinea Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cherecheș Viorica PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dehelean Silviu USR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
70. Florea Damian PSD DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Tinel PNL Abținere
83. Gheorghiu Bogdan PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD DA
85. Gilia Claudia PSD DA
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Goga Octavian PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Hărătău Elena PSD DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela - DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR NU
99. Ionescu George PNL DA
100. Ioniță Antoneta PNL DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR NU
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Mihalescul Dumitru PNL DA
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mocanu Adrian ALDE DA
118. Mohaci Mihai PSD DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
120. Movilă Petru PMP DA
121. Mușoiu Ștefan PSD DA
122. Neagu Nicolae PNL DA
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nistor Laurențiu PSD DA
126. Niță Mihai ALDE DA
127. Niță Nicu PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Olar Corneliu PNL DA
130. Olteanu Daniel ALDE DA
131. Oprea Dumitru PNL DA
132. Oros Nechita-Adrian PNL DA
133. Oteșanu Daniela PSD DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Pașcan Emil-Marius PMP DA
136. Păle Dănuț PSD DA
137. Petcu Toma-Florin ALDE DA
138. Petrea Gabriel PSD DA
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
140. Podașcă Gabriela-Maria - DA
141. Pop Andrei PSD DA
142. Popa Florin PSD DA
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
144. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
145. Popescu Pavel PNL DA
146. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
147. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
148. Prună Cristina-Mădălina USR NU
149. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
150. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
151. Rădulescu Alexandru PSD DA
152. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
153. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
154. Răduț Violeta PSD DA
155. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
156. Roman Florin-Claudiu PNL DA
157. Roman Ioan Sorin PSD DA
158. Roșca Lucreția PSD DA
159. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
160. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
161. Sefer Cristian-George PSD DA
162. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
163. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
164. Simion Lucian-Eduard PSD DA
165. Simionca Ionuț PMP DA
166. Simonis Alfred - Robert PSD DA
167. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
168. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
169. Solomon Adrian PSD DA
170. Stan Viorel PSD DA
171. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
172. Stancu Florinel PSD DA
173. Stănescu Alexandru PSD DA
174. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
175. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
176. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
177. Suciu Matei PSD DA
178. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
179. Szabó Ödön UDMR DA
180. Șarapatin Elvira PSD DA
181. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
182. Șimon Gheorghe PSD DA
183. Șotcan Theodora PSD DA
184. Șova Lucian PSD DA
185. Șovăială Constantin PNL DA
186. Ștefan Corneliu PSD DA
187. Ștefan Viorel PSD DA
188. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
189. Teiș Alina PSD DA
190. Terea Ioan PSD DA
191. Todor Adrian PSD DA
192. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
193. Toma Ilie PSD DA
194. Tudor Beatrice PSD DA
195. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
196. Tușa Adriana Diana PSD DA
197. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
198. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
199. Vasile Daniel Minoritati DA
200. Vass Levente UDMR DA
201. Velcea Nicolae PSD DA
202. Vexler Silviu Minoritati DA
203. Vișan George-Gabriel PSD DA
204. Vîlceanu Dan PNL NU
205. Vîrză Mihăiță PSD DA
206. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
207. Vosganian Varujan ALDE DA
208. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
209. Zainea Cornel USR NU
210. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
211. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 martie 2021, 5:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro