Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2019 > 12:27 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2019, ora 12:27

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 506/2018 privind unele măsuri necesare pentru realizarea lucrărilor și implementarea proiectelor de importanță națională privind rețeaua electrică de transport
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:215 110 36 22 9 12 6 15 5
- voturi pentru (DA):191 110 35 - 9 12 6 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:24 - 1 22 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR Abținere
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - Abținere
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
34. Bran-Voinea Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR Abținere
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
60. Dehelean Silviu USR Abținere
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Drulă Cătălin USR Abținere
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Damian PSD DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furic Iarco Minoritati DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Tinel PNL Abținere
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Goga Octavian PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Hărătău Elena PSD DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela - DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Iftimie Neculai PSD DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
101. Ionescu George PNL DA
102. Ioniță Antoneta PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Longher Victoria Minoritati DA
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR Abținere
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Mareș Mara PNL DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mihalescul Dumitru PNL DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mocanu Adrian ALDE DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Mihai ALDE DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Olar Corneliu PNL DA
133. Olteanu Daniel ALDE DA
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oros Nechita-Adrian PNL DA
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Pambuccian Varujan Minoritati DA
138. Pașcan Emil-Marius PMP DA
139. Păle Dănuț PSD DA
140. Petcu Toma-Florin ALDE DA
141. Petrea Gabriel PSD DA
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Podașcă Gabriela-Maria - DA
144. Pop Andrei PSD DA
145. Popa Florin PSD DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
148. Popescu Pavel PNL DA
149. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
151. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
152. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
153. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
154. Rădulescu Alexandru PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
157. Răduț Violeta PSD DA
158. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
159. Roman Florin-Claudiu PNL DA
160. Roman Ioan Sorin PSD DA
161. Roșca Lucreția PSD DA
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
163. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
164. Sefer Cristian-George PSD DA
165. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
166. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
167. Simion Lucian-Eduard PSD DA
168. Simionca Ionuț PMP DA
169. Simonis Alfred - Robert PSD DA
170. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
171. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
172. Solomon Adrian PSD DA
173. Stan Viorel PSD DA
174. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
175. Stancu Florinel PSD DA
176. Stănescu Alexandru PSD DA
177. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
178. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
179. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
180. Suciu Matei PSD DA
181. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
182. Szabó Ödön UDMR DA
183. Șarapatin Elvira PSD DA
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
185. Șimon Gheorghe PSD DA
186. Șotcan Theodora PSD DA
187. Șova Lucian PSD DA
188. Șovăială Constantin PNL DA
189. Ștefan Corneliu PSD DA
190. Ștefan Viorel PSD DA
191. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
192. Teiș Alina PSD DA
193. Terea Ioan PSD DA
194. Todor Adrian PSD DA
195. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tudor Beatrice PSD DA
198. Turcan Raluca PNL DA
199. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
200. Tușa Adriana Diana PSD DA
201. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
202. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
203. Vasile Daniel Minoritati DA
204. Vass Levente UDMR DA
205. Velcea Nicolae PSD DA
206. Vexler Silviu Minoritati DA
207. Vișan George-Gabriel PSD DA
208. Vîlceanu Dan PNL DA
209. Vîrză Mihăiță PSD DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
211. Vosganian Varujan ALDE DA
212. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
213. Zainea Cornel USR Abținere
214. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 19:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro