Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2019 > 12:28 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2019, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 552/2018 privind Registrul național automatizat cu privire la persoanele care au comis infracțiuni sexuale, de exploatare a unor persoane sau asupra minorilor, precum și pentru completarea Legii nr. 76/2008 privind organizarea și funcționarea Sistemului Național de Date Genetice Judiciare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:217 110 37 23 9 12 6 15 5
- voturi pentru (DA):216 110 37 22 9 12 6 15 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bran-Voinea Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Damian PSD DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furic Iarco Minoritati DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Tinel PNL DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Goga Octavian PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Hărătău Elena PSD DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela - DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Iftimie Neculai PSD DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ionescu George PNL DA
102. Ioniță Antoneta PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Longher Victoria Minoritati DA
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Mareș Mara PNL DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mihalescul Dumitru PNL DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mocanu Adrian ALDE DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Mihai ALDE DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Olar Corneliu PNL DA
133. Olteanu Daniel ALDE DA
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oros Nechita-Adrian PNL DA
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Pambuccian Varujan Minoritati DA
138. Pașcan Emil-Marius PMP DA
139. Păle Dănuț PSD DA
140. Petcu Toma-Florin ALDE DA
141. Petrea Gabriel PSD DA
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Podașcă Gabriela-Maria - DA
144. Pop Andrei PSD DA
145. Popa Florin PSD DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
148. Popescu Pavel PNL DA
149. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
151. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
152. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
153. Prună Cristina-Mădălina USR DA
154. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
155. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
156. Rădulescu Alexandru PSD DA
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
158. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
159. Răduț Violeta PSD DA
160. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
161. Roman Florin-Claudiu PNL DA
162. Roman Ioan Sorin PSD DA
163. Roșca Lucreția PSD DA
164. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
165. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
166. Sefer Cristian-George PSD DA
167. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
168. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
169. Simion Lucian-Eduard PSD DA
170. Simionca Ionuț PMP DA
171. Simonis Alfred - Robert PSD DA
172. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
173. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
174. Solomon Adrian PSD DA
175. Stan Viorel PSD DA
176. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
177. Stancu Florinel PSD DA
178. Stănescu Alexandru PSD DA
179. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
180. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
181. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
182. Suciu Matei PSD DA
183. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
184. Szabó Ödön UDMR DA
185. Șarapatin Elvira PSD DA
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
187. Șimon Gheorghe PSD DA
188. Șotcan Theodora PSD DA
189. Șova Lucian PSD DA
190. Șovăială Constantin PNL DA
191. Ștefan Corneliu PSD DA
192. Ștefan Viorel PSD DA
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
194. Teiș Alina PSD DA
195. Terea Ioan PSD DA
196. Todor Adrian PSD DA
197. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
198. Toma Ilie PSD DA
199. Tudor Beatrice PSD DA
200. Turcan Raluca PNL DA
201. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
202. Tușa Adriana Diana PSD DA
203. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
204. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
205. Vasile Daniel Minoritati DA
206. Vass Levente UDMR DA
207. Velcea Nicolae PSD DA
208. Vexler Silviu Minoritati DA
209. Vișan George-Gabriel PSD DA
210. Vîlceanu Dan PNL DA
211. Vîrză Mihăiță PSD DA
212. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
213. Vosganian Varujan ALDE DA
214. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
215. Zainea Cornel USR DA
216. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 3:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro