Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2019 > 12:28 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2019, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 120/2019 privind înființarea, organizarea și funcționarea Comisiei Naționale a Valorilor Mobiliare, Comisiei de Supraveghere a Asigurărilor și Comisiei de Supraveghere a Sistemului de Pensii Private
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:216 109 37 23 9 12 6 15 5
- voturi pentru (DA):213 109 36 23 9 10 6 15 5
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Damian PSD DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
83. Gheorghe Tinel PNL DA
84. Gheorghiu Bogdan PNL DA
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Gilia Claudia PSD DA
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Goga Octavian PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Hărătău Elena PSD DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela - DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR DA
100. Ionescu George PNL DA
101. Ioniță Antoneta PNL DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
105. Korodi Attila UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Longher Victoria Minoritati DA
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL DA
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Mareș Mara PNL DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mihalescul Dumitru PNL DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mocanu Adrian ALDE DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Neagu Nicolae PNL DA
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nicoară Romeo Florin PNL NU
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Niță Mihai ALDE DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olar Corneliu PNL DA
132. Olteanu Daniel ALDE -
133. Oprea Dumitru PNL DA
134. Oros Nechita-Adrian PNL DA
135. Oteșanu Daniela PSD DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Pașcan Emil-Marius PMP DA
138. Păle Dănuț PSD DA
139. Petcu Toma-Florin ALDE DA
140. Petrea Gabriel PSD DA
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
142. Podașcă Gabriela-Maria - DA
143. Pop Andrei PSD DA
144. Popa Florin PSD DA
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
147. Popescu Pavel PNL DA
148. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
149. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
150. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
151. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
152. Prună Cristina-Mădălina USR DA
153. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
154. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
157. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
158. Răduț Violeta PSD DA
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
160. Roman Florin-Claudiu PNL DA
161. Roman Ioan Sorin PSD DA
162. Roșca Lucreția PSD DA
163. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
164. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
165. Sefer Cristian-George PSD DA
166. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
167. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
168. Simion Lucian-Eduard PSD DA
169. Simionca Ionuț PMP DA
170. Simonis Alfred - Robert PSD DA
171. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
172. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
173. Solomon Adrian PSD DA
174. Stan Viorel PSD DA
175. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
176. Stancu Florinel PSD DA
177. Stănescu Alexandru PSD DA
178. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
179. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
180. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
181. Suciu Matei PSD DA
182. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
183. Szabó Ödön UDMR DA
184. Șarapatin Elvira PSD DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
186. Șimon Gheorghe PSD DA
187. Șotcan Theodora PSD DA
188. Șova Lucian PSD DA
189. Șovăială Constantin PNL DA
190. Ștefan Corneliu PSD DA
191. Ștefan Viorel PSD DA
192. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
193. Teiș Alina PSD DA
194. Terea Ioan PSD DA
195. Todor Adrian PSD DA
196. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
197. Toma Ilie PSD DA
198. Tudor Beatrice PSD DA
199. Turcan Raluca PNL DA
200. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
201. Tușa Adriana Diana PSD DA
202. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
203. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
204. Vasile Daniel Minoritati DA
205. Vass Levente UDMR DA
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vexler Silviu Minoritati DA
208. Vișan George-Gabriel PSD DA
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Vîrză Mihăiță PSD DA
211. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
212. Vosganian Varujan ALDE DA
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
214. Zainea Cornel USR DA
215. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 octombrie 2019, 17:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro