Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2019 > 10:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 mai 2019, ora 10:25

Subiect vot: Sistarea dezbaterilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:209 120 42 16 13 10 6 - - 2
- voturi pentru (DA):193 120 41 2 13 10 5 - - 2
- voturi împotrivă (NU):13 - 1 11 - - 1 - - -
- abțineri:3 - - 3 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bran-Voinea Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP NU
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristache Cătălin PMP DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dehelean Silviu USR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Gavrilă Camelia PSD DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
74. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Gheorghe Tinel PNL DA
78. Gheorghiu Bogdan PNL DA
79. Gherman Dumitru PSD DA
80. Ghilea Găvrilă PNL DA
81. Gilia Claudia PSD DA
82. Goga Octavian PSD DA
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Halici Nicușor PSD DA
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
86. Hărătău Elena PSD DA
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Ion Stelian-Cristian USR NU
95. Ionescu George PNL DA
96. Ioniță Antoneta PNL DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
100. Jivan Luminița-Maria PSD DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
114. Mînzatu Roxana PSD DA
115. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
116. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
117. Mușoiu Ștefan PSD DA
118. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
120. Neagu Nicolae PNL DA
121. Neață Eugen PSD DA
122. Nicoară Romeo Florin PNL DA
123. Nicolae Andrei PSD DA
124. Nistor Laurențiu PSD DA
125. Niță Mihai ALDE DA
126. Niță Nicu PSD DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Olteanu Daniel ALDE DA
129. Oros Nechita-Adrian PNL DA
130. Oteșanu Daniela PSD DA
131. Pană Adriana-Doina PSD DA
132. Paraschiv Rodica PSD DA
133. Păle Dănuț PSD DA
134. Petcu Toma-Florin ALDE DA
135. Petrea Gabriel PSD DA
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
137. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
138. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
139. Pop Andrei PSD DA
140. Popa Florin PSD DA
141. Popa Mihai Valentin PSD DA
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
143. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
144. Presură Alexandra PSD DA
145. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
146. Prună Cristina-Mădălina USR NU
147. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
148. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
149. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
150. Rădulescu Alexandru PSD DA
151. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
152. Răduț Violeta PSD DA
153. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
154. Roman Florin-Claudiu PNL DA
155. Roman Ioan Sorin PSD DA
156. Romanescu Cristinel PNL DA
157. Roșca Lucreția PSD DA
158. Rotaru Alexandru PSD DA
159. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
160. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
161. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
162. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
163. Sefer Cristian-George PSD DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Simion Lucian-Eduard PSD DA
166. Simionca Ionuț PMP DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
170. Solomon Adrian PSD DA
171. Stan Viorel PSD DA
172. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
173. Stancu Florinel PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stănescu Alexandru PSD DA
176. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
177. Suciu Matei PSD DA
178. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
179. Szabó Ödön UDMR DA
180. Șarapatin Elvira PSD DA
181. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
182. Șișcu George PNL DA
183. Șotcan Theodora PSD DA
184. Șova Lucian PSD DA
185. Șovăială Constantin PNL DA
186. Ștefan Corneliu PSD DA
187. Ștefan Viorel PSD DA
188. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
189. Teiș Alina PSD DA
190. Terea Ioan PSD DA
191. Tîlvăr Angel PSD DA
192. Todor Adrian PSD DA
193. Toma Ilie PSD DA
194. Tripa Florin-Dan PSD DA
195. Tudor Beatrice PSD DA
196. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
197. Tușa Adriana Diana PSD DA
198. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
199. Varga Glad-Aurel PNL DA
200. Varga Vasile PNL DA
201. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
202. Vass Levente UDMR DA
203. Velcea Nicolae PSD DA
204. Vișan George-Gabriel PSD DA
205. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
206. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
207. Weber Mihai PSD DA
208. Zainea Cornel USR DA
209. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 martie 2021, 4:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro