Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2006 > 12:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2006, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
PL 759/2006 pentru modificarea alin.(3) art.II din OG 33/1996 pentru îmbunătățirea regimului de impunere și de utilizare a taxelor consulare încasate, în străinătate, de către reprezentanțele diplomatice ale României
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 60 46 21 36 19 11 11 6
- voturi pentru (DA):206 59 44 21 36 18 11 11 6
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PRM DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Dan Iosif PSD DA
49. Dorneanu Valer PSD -
50. Dragomir Dumitru PRM DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
56. Dumitru Ion PSD DA
57. Dușa Mircea PSD DA
58. Duțu Stelian PD-L DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PC DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Gonțea Ion PD-L DA
73. Grosaru Mircea Minoritati DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hanganu Romeo Octavian PC DA
76. Hellvig Eduard Raul PC DA
77. Hoban Ioan PNL DA
78. Hoinaru Marian PNL DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Igaș Traian Constantin PD-L DA
81. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Iriza Marius PRM DA
85. Iustian Mircea Teodor PNL DA
86. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Kovacs Attila UDMR DA
91. Lakatos Petru UDMR DA
92. Lificiu Petru - DA
93. Longher Ghervazen Minoritati DA
94. Man Mircea PD-L DA
95. Manda Iulian Claudiu PSD DA
96. Manolescu Oana Minoritati DA
97. Manta Pantelimon PC DA
98. Marian Dan Mihai PNL DA
99. Marin Constantin PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
105. Mătușa Tudor PRM DA
106. Merce Ilie PRM DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PRM DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L DA
113. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
114. Mînzînă Ion PRM DA
115. Mocanu Alexandru PD-L DA
116. Mocanu Vasile PSD DA
117. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
118. Mocioalcă Ion PSD DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu PNL DA
122. Movilă Petru PD-L DA
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
125. Năstase Adrian PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nedelcu Gabriela PSD DA
128. Nica Dan PSD DA
129. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
130. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
131. Niță Constantin PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Oancea Viorel PNL DA
134. Olarean Aurel PD-L DA
135. Oltean Ioan PD-L DA
136. Oprea Gabriel PSD DA
137. Ovidenie Costel - DA
138. Paveliu Marian Sorin PNL DA
139. Păun Nicolae Minoritati DA
140. Petrea Constantin PD-L DA
141. Plumb Rovana PSD DA
142. Popa Daniela PC DA
143. Popa Nicolae PC DA
144. Popescu Ionica Constanța PC DA
145. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
146. Preda Cezar-Florin PD-L DA
147. Preda Ion PNL DA
148. Pruteanu Vasile PNL DA
149. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
150. Pupeză Viorel PSD DA
151. Pușcaș Vasile PSD DA
152. Pușcă Mircea Valer PNL DA
153. Radan Mihai Minoritati DA
154. Rădulescu Cristian PD-L DA
155. Rogin Marius PD-L DA
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Sanda Victor PSD DA
158. Sandu Gabriel PNL DA
159. Sandu-Capră Mihai PNL DA
160. Săniuță Marian-Florian PSD DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
163. Scutaru Adrian George PNL DA
164. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Sirețeanu Mihail PSD DA
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Stan Ioan PSD DA
169. Stan Ion PSD DA
170. Stanciu Anghel PSD DA
171. Stănescu Cristian PRM DA
172. Stănescu Mircea PSD DA
173. Stănișoară Mihai PD-L DA
174. Stoica Ion - DA
175. Străchinaru Petre PD-L DA
176. Strungă Emil PNL DA
177. Szekely Levente Csaba UDMR DA
178. Știrbeț Cornel PNL DA
179. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tabără Valeriu PD-L DA
182. Tamás Sándor UDMR DA
183. Tămagă Constantin PSD DA
184. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
185. Tărniceru Petru PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Timiș Ioan PNL DA
188. Todoran Pavel PSD DA
189. Toma Florentina Marilena PSD DA
190. Toma Horia-Victor PNL DA
191. Toró Tiberiu UDMR DA
192. Tudor Constantin PC DA
193. Tudor Marcu PRM DA
194. Turcan Raluca PNL DA
195. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
196. Ujeniuc Dragoș PNL NU
197. Ungureanu Petre PNL Abținere
198. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
199. Ursărescu Dorinel PNL DA
200. Vainer Aurel Minoritati DA
201. Varga Attila UDMR DA
202. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
203. Văsioiu Horia PD-L DA
204. Vlădoiu Aurel PSD DA
205. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
206. Voinea Florea PSD DA
207. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
208. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
209. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
210. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 15:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro