Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 13:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 13:16

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 37/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.21/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:274 126 51 22 17 16 9 15 17 1
- voturi pentru (DA):211 126 - 21 17 16 - 13 17 1
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:61 - 50 - - - 9 2 - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bodea Marius PNL Abținere
33. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian PSD DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL Abținere
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Cherecheș Viorica PNL Abținere
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Cioabă Petre PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP Abținere
64. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
66. Constantin Daniel PRO Europa DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Cristache Cătălin PMP Abținere
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
78. Dobre Victor Paul PNL Abținere
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
82. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Durbacă Eugen PRO Europa DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR -
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL Abținere
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Damian PRO Europa DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
104. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL Abținere
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL Abținere
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Hărătău Elena PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PRO Europa DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu George PNL Abținere
125. Ioniță Antoneta PNL Abținere
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL Abținere
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL Abținere
143. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Mocanu Adrian ALDE DA
151. Mohaci Mihai PRO Europa DA
152. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
153. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neagu Nicolae PNL Abținere
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL Abținere
168. Olteanu Daniel ALDE DA
169. Oprea Dumitru PNL Abținere
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Palăr Ionel PNL Abținere
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
176. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petcu Toma-Florin ALDE DA
179. Petrea Gabriel PSD DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
183. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
184. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
185. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
186. Pop Andrei PSD DA
187. Pop Tudor Rareș USR DA
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
193. Popescu Pavel PNL Abținere
194. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
201. Rădulescu Alexandru PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
204. Răduț Violeta PSD DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL Abținere
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
213. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PSD DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simionca Ionuț PMP Abținere
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
223. Stan Viorel PSD DA
224. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
225. Stancu Florinel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Suciu Matei PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL Abținere
237. Șotcan Theodora PSD DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Șovăială Constantin PNL Abținere
240. Ștefan Corneliu PSD DA
241. Ștefan Ion PNL Abținere
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
243. Tabugan Ion ALDE DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Teiș Alina PSD DA
246. Terea Ioan PSD DA
247. Todor Adrian PSD DA
248. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
249. Toma Ilie PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL Abținere
251. Tudor Beatrice PSD DA
252. Turcan Raluca PNL Abținere
253. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
254. Tușa Adriana Diana PSD DA
255. Țachianu Marian PSD DA
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
259. Vasilică Radu Costin PSD DA
260. Vass Levente UDMR DA
261. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL Abținere
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
269. Vosganian Varujan ALDE DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zainea Cornel USR DA
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 4:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro