Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 12:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 244/2019 pentru completarea articolului 5 din Legea nr.33/1994 privind exproprierea pentru cauză de utilitate publică
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:252 116 53 23 17 15 4 15 8 1
- voturi pentru (DA):207 116 52 - - 15 3 14 7 -
- voturi împotrivă (NU):40 - - 23 17 - - - - -
- abțineri:5 - 1 - - - 1 1 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Benedek Zacharie UDMR NU
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR NU
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bran-Voinea Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
64. Constantin Daniel PRO România Abținere
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR NU
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR NU
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Csoma Botond UDMR NU
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dan Nicușor Daniel USR NU
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
84. Drulă Cătălin USR NU
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Durbacă Eugen PRO România DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
88. Erdei Dolóczki István UDMR NU
89. Farago Petru UDMR NU
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Laura PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheorghe Tinel PNL Abținere
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Goga Octavian PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Hărătău Elena PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PRO România DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR NU
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Korodi Attila UDMR NU
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR NU
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia PRO România DA
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mohaci Mihai PRO România DA
148. Moise Costin-Sebastian PMP DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL DA
163. Olteanu Daniel ALDE DA
164. Oprea Dumitru PNL DA
165. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
166. Oros Nechita-Adrian PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Petric Octavian PRO România DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
178. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
179. Preda Cezar-Florin PNL DA
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR NU
185. Radu Anișoara PSD DA
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Romanescu Cristinel PNL DA
193. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
194. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
195. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
196. Sefer Cristian-George PSD DA
197. Seres Dénes UDMR NU
198. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD DA
200. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
201. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
204. Stan Viorel PSD DA
205. Stancu Florinel PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Alexandru PSD DA
208. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
209. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
210. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
211. Suciu Matei PSD DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
214. Szabó Ödön UDMR NU
215. Șarapatin Elvira PSD DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șotcan Theodora PSD DA
219. Șova Lucian PSD DA
220. Șovăială Constantin PNL DA
221. Ștefan Corneliu PSD DA
222. Ștefan Ion PNL DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tabugan Ion ALDE DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Teiș Alina PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD DA
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Tudor Beatrice PSD DA
232. Turcan Raluca PNL DA
233. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Țachianu Marian PSD DA
236. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
237. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
238. Vasile Daniel Minoritati DA
239. Vasilică Radu Costin PSD DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vișan George-Gabriel PSD DA
243. Vîlceanu Dan PNL DA
244. Vîrză Mihăiță PSD DA
245. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
246. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
247. Vosganian Varujan ALDE DA
248. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zainea Cornel USR NU
251. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 0:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro