Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 15:57 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 15:57

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.4 alin.1 - Amendamente respinse
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:124 35 29 8 18 18 8 3 5
- voturi pentru (DA):45 30 4 1 - - 7 - 3
- voturi împotrivă (NU):70 2 22 7 17 18 1 3 -
- abțineri:5 2 2 - - - - - 1
- nu au votat:4 1 1 - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andon Sergiu PC NU
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Antal István UDMR NU
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR NU
11. Băeșu George PSD DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
18. Brînzan Ovidiu PSD DA
19. Brînză William Gabriel PD-L NU
20. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
21. Buda Daniel PD-L NU
22. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
23. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
24. Călian Petru PC DA
25. Chiper Gheorghe PSD DA
26. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
27. Cliveti Minodora PSD DA
28. Cocrea Olguța - -
29. Constantinescu Anca PD-L NU
30. Crăciunescu Grigore PNL NU
31. Crețu Gabriela PSD Abținere
32. Cutean Vasile Emilian PSD DA
33. Dobre Traian PNL -
34. Dragomir Gheorghe PNL NU
35. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
36. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
37. Dumitriu Mihai PSD DA
38. Dumitru Ion PSD NU
39. Dușa Mircea PSD DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR NU
41. Faina Constantin PC DA
42. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
43. Furo Iuliu Ioan PRM NU
44. Gabor Gheorghe PNL NU
45. Găleteanu Monalisa PSD DA
46. Gerea Andrei Dominic PNL NU
47. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
48. Ghișe Ioan PNL NU
49. Grigore Dan PD-L NU
50. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
51. Hanganu Romeo Octavian PC DA
52. Hellvig Eduard Raul PC DA
53. Ifrim Mircea PRM DA
54. Igaș Traian Constantin PD-L NU
55. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
56. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
57. Kelemen Hunor UDMR NU
58. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
59. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
60. Kovacs Attila UDMR NU
61. Lakatos Petru UDMR NU
62. Lificiu Petru - DA
63. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
64. Máté András-Levente UDMR NU
65. Mazăre Alexandru PSD DA
66. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
67. Merce Ilie PRM NU
68. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
69. Micula Cătălin PNL NU
70. Mircea Costache PRM NU
71. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
72. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
73. Mocanu Alexandru PD-L -
74. Mocanu Vasile PSD DA
75. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
76. Moisoiu Adrian PRM NU
77. Moldovan Emil Radu PSD -
78. Momanu Corneliu PNL Abținere
79. Movilă Petru PD-L NU
80. Munteanu Ioan PSD DA
81. Nedelcu Gabriela PSD DA
82. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Oancea Viorel PNL DA
85. Olteanu Bogdan PNL NU
86. Ovidenie Costel - DA
87. Pardău Dumitru PNL NU
88. Paveliu Marian Sorin PNL Abținere
89. Pop Claudiu Adrian PSD DA
90. Popa Cornel PNL NU
91. Popa Daniela PC DA
92. Popa Nicolae PC DA
93. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
94. Preda Cezar-Florin PD-L NU
95. Pușcaș Vasile PSD NU
96. Pușcă Mircea Valer PNL DA
97. Rușanu Dan Radu PNL NU
98. Sanda Victor PSD DA
99. Sandu-Capră Mihai PNL NU
100. Sasu Ion PSD DA
101. Săpunaru Nini PNL NU
102. Seres Dénes UDMR NU
103. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
104. Sóki Béla UDMR NU
105. Stan Ioan PSD DA
106. Stanciu Anghel PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
108. Stănescu Cristian PRM NU
109. Stoica Ion - Abținere
110. Strungă Emil PNL DA
111. Szekely Levente Csaba UDMR NU
112. Știrbeț Cornel PNL NU
113. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
114. Tabără Valeriu PD-L NU
115. Tamás Sándor UDMR NU
116. Timar Liviu PSD DA
117. Toma Florentina Marilena PSD DA
118. Ungureanu Petre PNL DA
119. Varga Attila UDMR NU
120. Văsioiu Horia PD-L NU
121. Vlase Petru Gabriel PSD DA
122. Vlădoiu Aurel PSD DA
123. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
124. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 2:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro