Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:06 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:06

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.9 ind.1 - Amendamente respinse
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:135 38 30 10 25 18 7 3 4
- voturi pentru (DA):19 2 - 7 1 - 7 - 2
- voturi împotrivă (NU):112 34 29 2 24 18 - 3 2
- abțineri:2 1 1 - - - - - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD Abținere
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Antal István UDMR NU
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR NU
11. Bara Nicolae PD-L NU
12. Băeșu George PSD NU
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
20. Brînzan Ovidiu PSD NU
21. Brînză William Gabriel PD-L NU
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
25. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
28. Călian Petru PC DA
29. Chiper Gheorghe PSD NU
30. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
31. Cliveti Minodora PSD DA
32. Cocrea Olguța - NU
33. Constantinescu Anca PD-L NU
34. Crăciunescu Grigore PNL NU
35. Crețu Gabriela PSD NU
36. Cutean Vasile Emilian PSD NU
37. Dobre Traian PNL NU
38. Dragomir Gheorghe PNL NU
39. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
40. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
41. Dumitriu Mihai PSD NU
42. Dumitru Ion PSD NU
43. Dușa Mircea PSD NU
44. Duțu Stelian PD-L NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Faina Constantin PC DA
47. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
48. Furo Iuliu Ioan PRM DA
49. Gabor Gheorghe PNL NU
50. Găleteanu Monalisa PSD NU
51. Gerea Andrei Dominic PNL NU
52. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
53. Ghișe Ioan PNL NU
54. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
55. Hanganu Romeo Octavian PC DA
56. Ifrim Mircea PRM NU
57. Igaș Traian Constantin PD-L NU
58. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
59. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
60. Kelemen Hunor UDMR NU
61. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
62. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
63. Kovacs Attila UDMR NU
64. Lakatos Petru UDMR NU
65. Martin Eduard-Stelian PSD NU
66. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
67. Máté András-Levente UDMR NU
68. Mazăre Alexandru PSD NU
69. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
70. Merce Ilie PRM DA
71. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
72. Micula Cătălin PNL NU
73. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
74. Mircea Costache PRM DA
75. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
76. Mocanu Alexandru PD-L NU
77. Mocanu Vasile PSD NU
78. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
79. Moisoiu Adrian PRM -
80. Moldovan Emil Radu PSD NU
81. Momanu Corneliu PNL Abținere
82. Movilă Petru PD-L NU
83. Munteanu Ioan PSD NU
84. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
85. Nosa Iuliu PSD NU
86. Oancea Viorel PNL NU
87. Olarean Aurel PD-L NU
88. Olteanu Bogdan PNL NU
89. Ovidenie Costel - DA
90. Pardău Dumitru PNL NU
91. Paveliu Marian Sorin PNL NU
92. Pop Claudiu Adrian PSD NU
93. Popa Cornel PNL NU
94. Popa Daniela PC DA
95. Popa Nicolae PC DA
96. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
97. Preda Cezar-Florin PD-L NU
98. Preda Ion PNL NU
99. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
100. Pupeză Viorel PSD NU
101. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
102. Pușcaș Vasile PSD NU
103. Pușcă Mircea Valer PNL NU
104. Rădulescu Cristian PD-L NU
105. Sanda Victor PSD NU
106. Sandu-Capră Mihai PNL NU
107. Sasu Ion PSD NU
108. Sârb Gheorghe PD-L NU
109. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
110. Seres Dénes UDMR NU
111. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
112. Sóki Béla UDMR NU
113. Stan Ioan PSD NU
114. Stanciu Anghel PSD NU
115. Stativă Irinel Ioan PSD NU
116. Stănescu Cristian PRM NU
117. Stoica Ion - NU
118. Strungă Emil PNL NU
119. Szekely Levente Csaba UDMR NU
120. Știrbeț Cornel PNL NU
121. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
122. Tabără Valeriu PD-L NU
123. Tamás Sándor UDMR NU
124. Teodorescu George Alin PSD NU
125. Timar Liviu PSD -
126. Toma Florentina Marilena PSD NU
127. Tudose Mihai PSD NU
128. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
129. Ungureanu Petre PNL NU
130. Varga Attila UDMR NU
131. Văsioiu Horia PD-L NU
132. Vlase Petru Gabriel PSD DA
133. Vlădoiu Aurel PSD NU
134. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
135. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 4:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro