Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:08 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:08

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.11 alin.1 - Amendament respins
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:135 38 29 9 28 18 6 3 4
- voturi pentru (DA):13 1 - 6 - - 6 - -
- voturi împotrivă (NU):119 37 28 3 28 18 - 3 2
- abțineri:3 - 1 - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Andronescu Ecaterina PSD NU
6. Antal Árpád-András UDMR NU
7. Antal István UDMR NU
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR NU
10. Bara Nicolae PD-L NU
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Băeșu George PSD NU
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
20. Brînzan Ovidiu PSD NU
21. Brînză William Gabriel PD-L NU
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
25. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Călian Petru PC DA
28. Călin Ion PSD NU
29. Chiper Gheorghe PSD NU
30. Chiș Filonaș PSD NU
31. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
32. Cliveti Minodora PSD NU
33. Cocrea Olguța - NU
34. Constantinescu Anca PD-L NU
35. Crăciunescu Grigore PNL NU
36. Crețu Gabriela PSD NU
37. Cutean Vasile Emilian PSD NU
38. Diaconescu Renică PC DA
39. Dragomir Gheorghe PNL NU
40. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
41. Dumitriu Mihai PSD NU
42. Dumitru Ion PSD NU
43. Dușa Mircea PSD NU
44. Duțu Stelian PD-L NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Faina Constantin PC DA
47. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
48. Furo Iuliu Ioan PRM DA
49. Gabor Gheorghe PNL NU
50. Găleteanu Monalisa PSD NU
51. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
52. Ghișe Ioan PNL NU
53. Grigore Dan PD-L NU
54. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
55. Igaș Traian Constantin PD-L NU
56. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
57. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
58. Kelemen Hunor UDMR NU
59. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
60. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
61. Kovacs Attila UDMR NU
62. Lakatos Petru UDMR NU
63. Lificiu Petru - NU
64. Marin Constantin PSD NU
65. Martin Eduard-Stelian PSD NU
66. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
67. Máté András-Levente UDMR NU
68. Mazăre Alexandru PSD NU
69. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
70. Merce Ilie PRM NU
71. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
72. Micula Cătălin PNL NU
73. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
74. Mircea Costache PRM DA
75. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
76. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
77. Mocanu Alexandru PD-L NU
78. Mocanu Vasile PSD NU
79. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
80. Moisoiu Adrian PRM DA
81. Moldovan Emil Radu PSD NU
82. Momanu Corneliu PNL Abținere
83. Movilă Petru PD-L NU
84. Munteanu Ioan PSD NU
85. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
86. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
87. Nosa Iuliu PSD NU
88. Oancea Viorel PNL NU
89. Olarean Aurel PD-L NU
90. Olteanu Bogdan PNL NU
91. Pardău Dumitru PNL NU
92. Paveliu Marian Sorin PNL NU
93. Petrea Constantin PD-L NU
94. Pop Claudiu Adrian PSD NU
95. Popa Daniela PC DA
96. Popa Nicolae PC DA
97. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
98. Preda Cezar-Florin PD-L NU
99. Preda Ion PNL NU
100. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
101. Pupeză Viorel PSD NU
102. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
103. Pușcaș Vasile PSD NU
104. Pușcă Mircea Valer PNL NU
105. Rădulescu Cristian PD-L NU
106. Rușanu Dan Radu PNL NU
107. Sanda Victor PSD NU
108. Sandu-Capră Mihai PNL NU
109. Sasu Ion PSD NU
110. Sârb Gheorghe PD-L NU
111. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
112. Seres Dénes UDMR NU
113. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
114. Sóki Béla UDMR NU
115. Stan Ioan PSD NU
116. Stanciu Anghel PSD NU
117. Stativă Irinel Ioan PSD NU
118. Stănescu Cristian PRM NU
119. Stoica Ion - Abținere
120. Strungă Emil PNL NU
121. Szekely Levente Csaba UDMR NU
122. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
123. Tabără Valeriu PD-L NU
124. Tamás Sándor UDMR NU
125. Timar Liviu PSD NU
126. Toma Florentina Marilena PSD NU
127. Tudose Mihai PSD NU
128. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
129. Ungureanu Petre PNL NU
130. Varga Attila UDMR NU
131. Văsioiu Horia PD-L NU
132. Vlase Petru Gabriel PSD DA
133. Vlădoiu Aurel PSD NU
134. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
135. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 11:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro