Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:13 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:13

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.13 alin.4 - Amendament respins
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:130 31 32 10 26 18 7 3 3
- voturi pentru (DA):15 1 - 8 - - 5 - 1
- voturi împotrivă (NU):113 29 31 2 26 18 2 3 2
- abțineri:2 1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andon Sergiu PC DA
5. Antal Árpád-András UDMR NU
6. Antal István UDMR NU
7. Ardelean Lia PC DA
8. Asztalos Ferenc UDMR NU
9. Bara Nicolae PD-L NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Băeșu George PSD NU
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
13. Bentu Dumitru PSD NU
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
16. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
17. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
18. Brînză William Gabriel PD-L NU
19. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
20. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
21. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
22. Canacheu Costică PD-L NU
23. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
24. Călian Petru PC NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Chiper Gheorghe PSD NU
27. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
28. Cliveti Minodora PSD NU
29. Cocrea Olguța - NU
30. Constantinescu Anca PD-L NU
31. Crăciunescu Grigore PNL NU
32. Cutean Vasile Emilian PSD NU
33. Diaconescu Renică PC DA
34. Dobre Traian PNL NU
35. Dragomir Gheorghe PNL NU
36. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
37. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
38. Dumitriu Mihai PSD NU
39. Dumitru Ion PSD NU
40. Dușa Mircea PSD NU
41. Duțu Stelian PD-L NU
42. Erdei Dolóczki István UDMR NU
43. Faina Constantin PC DA
44. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
45. Furo Iuliu Ioan PRM DA
46. Gabor Gheorghe PNL NU
47. Găleteanu Monalisa PSD NU
48. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
49. Ghișe Ioan PNL NU
50. Grigore Dan PD-L NU
51. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
52. Ifrim Mircea PRM NU
53. Igaș Traian Constantin PD-L NU
54. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
55. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
56. Kelemen Hunor UDMR NU
57. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
58. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
59. Kovacs Attila UDMR NU
60. Lakatos Petru UDMR NU
61. Lificiu Petru - NU
62. Marin Constantin PSD NU
63. Martin Eduard-Stelian PSD NU
64. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
65. Máté András-Levente UDMR NU
66. Mazăre Alexandru PSD NU
67. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
68. Merce Ilie PRM DA
69. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
70. Micula Cătălin PNL NU
71. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
72. Mircea Costache PRM DA
73. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
74. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
75. Mocanu Alexandru PD-L NU
76. Mocanu Vasile PSD NU
77. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
78. Moisoiu Adrian PRM DA
79. Moldovan Emil Radu PSD NU
80. Momanu Corneliu PNL Abținere
81. Movilă Petru PD-L NU
82. Munteanu Ioan PSD NU
83. Nedelcu Gabriela PSD DA
84. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
85. Oancea Viorel PNL NU
86. Olarean Aurel PD-L NU
87. Olteanu Bogdan PNL NU
88. Pardău Dumitru PNL NU
89. Paveliu Marian Sorin PNL NU
90. Pop Claudiu Adrian PSD NU
91. Popa Cornel PNL NU
92. Popa Daniela PC NU
93. Popa Nicolae PC DA
94. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
95. Preda Cezar-Florin PD-L NU
96. Preda Ion PNL NU
97. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
98. Pupeză Viorel PSD NU
99. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
100. Pușcaș Vasile PSD NU
101. Pușcă Mircea Valer PNL NU
102. Rădulescu Cristian PD-L NU
103. Rușanu Dan Radu PNL NU
104. Sandu-Capră Mihai PNL NU
105. Sârb Gheorghe PD-L NU
106. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
107. Scutaru Adrian George PNL NU
108. Seres Dénes UDMR NU
109. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
110. Sóki Béla UDMR NU
111. Stan Ioan PSD NU
112. Stanciu Anghel PSD NU
113. Stănescu Cristian PRM NU
114. Strungă Emil PNL NU
115. Szekely Levente Csaba UDMR NU
116. Știrbeț Cornel PNL NU
117. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
118. Tabără Valeriu PD-L NU
119. Tamás Sándor UDMR NU
120. Teodorescu George Alin PSD NU
121. Timar Liviu PSD NU
122. Toma Florentina Marilena PSD NU
123. Tudose Mihai PSD NU
124. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
125. Ujeniuc Dragoș PNL NU
126. Varga Attila UDMR NU
127. Văsioiu Horia PD-L NU
128. Vlase Petru Gabriel PSD Abținere
129. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
130. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 septembrie 2019, 11:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro