Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:15 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:15

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 13 alin.4 si 5 - Amendament respins
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:127 32 29 10 27 16 7 3 3
- voturi pentru (DA):56 8 4 9 25 1 7 1 1
- voturi împotrivă (NU):64 18 25 1 2 15 - 1 2
- abțineri:7 6 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR NU
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR NU
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Băeșu George PSD Abținere
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
18. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
19. Brînză William Gabriel PD-L DA
20. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
21. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
22. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Călian Petru PC DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Chiper Gheorghe PSD NU
27. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
28. Cliveti Minodora PSD DA
29. Cocrea Olguța - NU
30. Constantinescu Anca PD-L DA
31. Crăciunescu Grigore PNL DA
32. Diaconescu Renică PC DA
33. Dobre Traian PNL NU
34. Dragomir Gheorghe PNL NU
35. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
36. Dumitriu Mihai PSD NU
37. Dumitru Ion PSD Abținere
38. Dușa Mircea PSD NU
39. Duțu Stelian PD-L DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR NU
41. Faina Constantin PC DA
42. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
43. Furo Iuliu Ioan PRM DA
44. Gabor Gheorghe PNL NU
45. Găleteanu Monalisa PSD NU
46. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
47. Ghișe Ioan PNL NU
48. Grigore Dan PD-L DA
49. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
50. Iancu Iulian PSD NU
51. Ifrim Mircea PRM NU
52. Igaș Traian Constantin PD-L DA
53. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
54. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
55. Kelemen Hunor UDMR NU
56. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
57. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
58. Kovacs Attila UDMR NU
59. Lakatos Petru UDMR NU
60. Lificiu Petru - NU
61. Martin Eduard-Stelian PSD NU
62. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
63. Máté András-Levente UDMR NU
64. Mazăre Alexandru PSD DA
65. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
66. Merce Ilie PRM DA
67. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
68. Micula Cătălin PNL NU
69. Mircea Costache PRM DA
70. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
71. Mocanu Alexandru PD-L DA
72. Mocanu Vasile PSD NU
73. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
74. Moisoiu Adrian PRM DA
75. Moldovan Emil Radu PSD NU
76. Momanu Corneliu PNL NU
77. Movilă Petru PD-L DA
78. Munteanu Ioan PSD NU
79. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
80. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
81. Oancea Viorel PNL DA
82. Olarean Aurel PD-L DA
83. Olteanu Bogdan PNL NU
84. Pardău Dumitru PNL NU
85. Paveliu Marian Sorin PNL DA
86. Petrea Constantin PD-L DA
87. Popa Cornel PNL NU
88. Popa Daniela PC DA
89. Popa Nicolae PC DA
90. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
91. Preda Cezar-Florin PD-L DA
92. Preda Ion PNL NU
93. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
94. Pupeză Viorel PSD NU
95. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
96. Pușcaș Vasile PSD NU
97. Pușcă Mircea Valer PNL NU
98. Rădulescu Cristian PD-L DA
99. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
100. Rușanu Dan Radu PNL NU
101. Sanda Victor PSD NU
102. Sasu Ion PSD Abținere
103. Sârb Gheorghe PD-L DA
104. Scutaru Adrian George PNL NU
105. Seres Dénes UDMR NU
106. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
107. Sóki Béla UDMR NU
108. Stan Ioan PSD DA
109. Stănescu Cristian PRM DA
110. Strungă Emil PNL NU
111. Szekely Levente Csaba UDMR NU
112. Știrbeț Cornel PNL NU
113. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
114. Tabără Valeriu PD-L DA
115. Teodorescu George Alin PSD NU
116. Timar Liviu PSD NU
117. Toma Florentina Marilena PSD NU
118. Tudose Mihai PSD NU
119. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
120. Ujeniuc Dragoș PNL NU
121. Ungureanu Petre PNL DA
122. Varga Attila UDMR NU
123. Văsioiu Horia PD-L DA
124. Vlase Petru Gabriel PSD Abținere
125. Vlădoiu Aurel PSD NU
126. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
127. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 6:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro