Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:18 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:18

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.13 alin. 2 - Amendament respins
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:141 35 31 10 29 18 8 6 4
- voturi pentru (DA):51 32 2 2 1 2 7 2 3
- voturi împotrivă (NU):82 1 27 7 28 16 - 2 1
- abțineri:4 2 - 1 - - 1 - -
- nu au votat:4 - 2 - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Antal Árpád-András UDMR NU
7. Antal István UDMR NU
8. Ardelean Lia PC Abținere
9. Asztalos Ferenc UDMR NU
10. Bara Nicolae PD-L NU
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Băeșu George PSD DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
16. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
17. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
18. Brînză William Gabriel PD-L NU
19. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
20. Buda Daniel PD-L NU
21. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
22. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
23. Canacheu Costică PD-L NU
24. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
25. Călian Petru PC DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
29. Cliveti Minodora PSD DA
30. Cocrea Olguța - DA
31. Constantinescu Anca PD-L NU
32. Crăciunescu Grigore PNL NU
33. Crețu Gabriela PSD DA
34. Cutean Vasile Emilian PSD DA
35. Diaconescu Renică PC DA
36. Dobre Traian PNL NU
37. Dragomir Gheorghe PNL NU
38. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
39. Dumitrescu Liana Minoritati DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Dumitru Ion PSD DA
43. Dușa Mircea PSD DA
44. Duțu Stelian PD-L NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Faina Constantin PC DA
47. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
48. Furo Iuliu Ioan PRM NU
49. Gabor Gheorghe PNL NU
50. Găleteanu Monalisa PSD DA
51. Gerea Andrei Dominic PNL NU
52. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
53. Ghișe Ioan PNL NU
54. Glăvan Ștefan PC DA
55. Grigore Dan PD-L NU
56. Grosaru Mircea Minoritati DA
57. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
58. Iancu Iulian PSD DA
59. Ifrim Mircea PRM NU
60. Igaș Traian Constantin PD-L NU
61. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
62. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
63. Kelemen Hunor UDMR NU
64. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
65. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
66. Kovacs Attila UDMR NU
67. Lakatos Petru UDMR NU
68. Lificiu Petru - NU
69. Longher Ghervazen Minoritati -
70. Marin Constantin PSD Abținere
71. Martin Eduard-Stelian PSD DA
72. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
73. Máté András-Levente UDMR NU
74. Mazăre Alexandru PSD DA
75. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
76. Merce Ilie PRM NU
77. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
78. Micula Cătălin PNL NU
79. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
80. Mircea Costache PRM DA
81. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
82. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL -
83. Mocanu Alexandru PD-L NU
84. Mocanu Vasile PSD DA
85. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
86. Moisoiu Adrian PRM DA
87. Moldovan Emil Radu PSD DA
88. Movilă Petru PD-L NU
89. Munteanu Ioan PSD DA
90. Nedelcu Gabriela PSD DA
91. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
92. Oancea Viorel PNL NU
93. Olarean Aurel PD-L NU
94. Olteanu Bogdan PNL NU
95. Paveliu Marian Sorin PNL NU
96. Petrea Constantin PD-L NU
97. Popa Cornel PNL NU
98. Popa Daniela PC DA
99. Popa Nicolae PC DA
100. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
101. Preda Cezar-Florin PD-L NU
102. Preda Ion PNL NU
103. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
104. Pupeză Viorel PSD DA
105. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
106. Pușcaș Vasile PSD DA
107. Pușcă Mircea Valer PNL DA
108. Rădulescu Cristian PD-L DA
109. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
110. Rușanu Dan Radu PNL NU
111. Sanda Victor PSD DA
112. Sandu-Capră Mihai PNL NU
113. Sasu Ion PSD DA
114. Sârb Gheorghe PD-L NU
115. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
116. Scutaru Adrian George PNL NU
117. Seres Dénes UDMR NU
118. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
119. Sóki Béla UDMR NU
120. Stan Ioan PSD DA
121. Stanciu Anghel PSD DA
122. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
123. Stănescu Cristian PRM NU
124. Stoica Ion - DA
125. Strungă Emil PNL DA
126. Szekely Levente Csaba UDMR NU
127. Știrbeț Cornel PNL NU
128. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
129. Tabără Valeriu PD-L NU
130. Tamás Sándor UDMR DA
131. Teodorescu George Alin PSD DA
132. Timar Liviu PSD DA
133. Toma Florentina Marilena PSD DA
134. Tudose Mihai PSD NU
135. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
136. Ungureanu Petre PNL -
137. Varga Attila UDMR NU
138. Văsioiu Horia PD-L NU
139. Vlădoiu Aurel PSD DA
140. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
141. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 12:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro