Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:22 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:22

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.13 alin.2. - Doamna deputat Cornelia Ardelean - Amendament respins
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:140 35 36 9 30 14 8 6 2
- voturi pentru (DA):26 10 2 - 3 3 7 - 1
- voturi împotrivă (NU):111 25 33 9 26 11 1 6 -
- abțineri:3 - 1 - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Antal István UDMR NU
9. Ardelean Lia PC DA
10. Bara Nicolae PD-L NU
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Băeșu George PSD NU
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
18. Brînză William Gabriel PD-L NU
19. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
20. Buda Daniel PD-L NU
21. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
22. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
25. Călian Petru PC DA
26. Chiper Gheorghe PSD NU
27. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
28. Cliveti Minodora PSD DA
29. Cocrea Olguța - DA
30. Constantinescu Anca PD-L DA
31. Crăciunescu Grigore PNL NU
32. Crețu Gabriela PSD DA
33. Cutean Vasile Emilian PSD NU
34. Diaconescu Renică PC DA
35. Dobre Traian PNL NU
36. Dragomir Gheorghe PNL NU
37. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
38. Dumitrescu Liana Minoritati NU
39. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
40. Dumitriu Mihai PSD NU
41. Dumitru Ion PSD NU
42. Dușa Mircea PSD DA
43. Duțu Stelian PD-L NU
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Faina Constantin PC DA
46. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
47. Furo Iuliu Ioan PRM NU
48. Gabor Gheorghe PNL NU
49. Găleteanu Monalisa PSD DA
50. Gerea Andrei Dominic PNL NU
51. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
52. Ghișe Ioan PNL NU
53. Glăvan Ștefan PC DA
54. Grigore Dan PD-L NU
55. Grosaru Mircea Minoritati NU
56. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
57. Ifrim Mircea PRM NU
58. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
59. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
60. Kelemen Hunor UDMR NU
61. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
62. Kovacs Attila UDMR NU
63. Lakatos Petru UDMR NU
64. Lificiu Petru - Abținere
65. Longher Ghervazen Minoritati NU
66. Man Mircea PD-L NU
67. Marin Constantin PSD NU
68. Máté András-Levente UDMR NU
69. Mazăre Alexandru PSD NU
70. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
71. Merce Ilie PRM NU
72. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
73. Micula Cătălin PNL NU
74. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
75. Mircea Costache PRM NU
76. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
77. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
78. Mocanu Alexandru PD-L NU
79. Mocanu Vasile PSD NU
80. Moisoiu Adrian PRM NU
81. Moldovan Emil Radu PSD DA
82. Momanu Corneliu PNL NU
83. Movilă Petru PD-L NU
84. Munteanu Ioan PSD NU
85. Nedelcu Gabriela PSD DA
86. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
87. Oancea Viorel PNL NU
88. Olarean Aurel PD-L NU
89. Olteanu Bogdan PNL Abținere
90. Pardău Dumitru PNL NU
91. Paveliu Marian Sorin PNL NU
92. Petrea Constantin PD-L NU
93. Popa Cornel PNL NU
94. Popa Daniela PC NU
95. Popa Nicolae PC DA
96. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
97. Preda Cezar-Florin PD-L NU
98. Preda Ion PNL NU
99. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
100. Pupeză Viorel PSD NU
101. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
102. Pușcaș Vasile PSD DA
103. Pușcă Mircea Valer PNL DA
104. Rădulescu Cristian PD-L NU
105. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
106. Rușanu Dan Radu PNL NU
107. Sanda Victor PSD NU
108. Sandu-Capră Mihai PNL NU
109. Sasu Ion PSD NU
110. Săpunaru Nini PNL NU
111. Sârb Gheorghe PD-L NU
112. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
113. Scutaru Adrian George PNL NU
114. Seres Dénes UDMR NU
115. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
116. Sóki Béla UDMR NU
117. Soporan Vasile Filip PSD NU
118. Stan Ioan PSD NU
119. Stanciu Anghel PSD NU
120. Stativă Irinel Ioan PSD NU
121. Stănescu Cristian PRM NU
122. Strungă Emil PNL DA
123. Szekely Levente Csaba UDMR NU
124. Știrbeț Cornel PNL NU
125. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
126. Tabără Valeriu PD-L NU
127. Tamás Sándor UDMR DA
128. Tămagă Constantin PSD NU
129. Teodorescu George Alin PSD DA
130. Timar Liviu PSD NU
131. Toma Florentina Marilena PSD DA
132. Tudose Mihai PSD NU
133. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
134. Ujeniuc Dragoș PNL NU
135. Ungureanu Petre PNL NU
136. Varga Attila UDMR DA
137. Văsioiu Horia PD-L NU
138. Vlădoiu Aurel PSD NU
139. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
140. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 8:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro