Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:23 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:23

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.18 alin 5
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:137 34 33 10 28 18 7 5 2
- voturi pentru (DA):14 2 2 10 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):121 31 31 - 28 18 6 5 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Andon Sergiu PC NU
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Antal István UDMR NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Asztalos Ferenc UDMR NU
11. Bara Nicolae PD-L NU
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
13. Băeșu George PSD NU
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
20. Brînză William Gabriel PD-L NU
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
22. Buda Daniel PD-L NU
23. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Canacheu Costică PD-L NU
26. Călian Petru PC -
27. Călin Ion PSD NU
28. Chiper Gheorghe PSD NU
29. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
30. Cocrea Olguța - NU
31. Constantinescu Anca PD-L NU
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Crețu Gabriela PSD NU
34. Cutean Vasile Emilian PSD NU
35. Diaconescu Renică PC NU
36. Dobre Traian PNL NU
37. Dragomir Gheorghe PNL NU
38. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
39. Dumitrescu Liana Minoritati NU
40. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
41. Dumitriu Mihai PSD NU
42. Dușa Mircea PSD NU
43. Erdei Dolóczki István UDMR NU
44. Faina Constantin PC NU
45. Fenechiu Relu PNL NU
46. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
47. Furo Iuliu Ioan PRM DA
48. Gabor Gheorghe PNL NU
49. Găleteanu Monalisa PSD NU
50. Gerea Andrei Dominic PNL NU
51. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
52. Ghișe Ioan PNL NU
53. Glăvan Ștefan PC NU
54. Grigore Dan PD-L NU
55. Grosaru Mircea Minoritati NU
56. Ifrim Mircea PRM DA
57. Igaș Traian Constantin PD-L NU
58. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
59. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
60. Kelemen Hunor UDMR NU
61. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
62. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
63. Kovacs Attila UDMR NU
64. Lakatos Petru UDMR NU
65. Lificiu Petru - NU
66. Longher Ghervazen Minoritati NU
67. Man Mircea PD-L NU
68. Marin Constantin PSD NU
69. Martin Eduard-Stelian PSD DA
70. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
71. Máté András-Levente UDMR NU
72. Mazăre Alexandru PSD DA
73. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
74. Merce Ilie PRM DA
75. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
76. Micula Cătălin PNL NU
77. Mircea Costache PRM DA
78. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
79. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
80. Mocanu Vasile PSD NU
81. Moisoiu Adrian PRM DA
82. Moldovan Emil Radu PSD NU
83. Momanu Corneliu PNL NU
84. Movilă Petru PD-L NU
85. Munteanu Ioan PSD -
86. Nedelcu Gabriela PSD NU
87. Oancea Viorel PNL DA
88. Olarean Aurel PD-L NU
89. Oltean Ioan PD-L NU
90. Olteanu Bogdan PNL NU
91. Pardău Dumitru PNL NU
92. Petrea Constantin PD-L NU
93. Popa Cornel PNL NU
94. Popa Nicolae PC NU
95. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
96. Preda Cezar-Florin PD-L NU
97. Preda Ion PNL NU
98. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
99. Pupeză Viorel PSD NU
100. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
101. Pușcaș Vasile PSD NU
102. Pușcă Mircea Valer PNL NU
103. Rădulescu Cristian PD-L NU
104. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
105. Rușanu Dan Radu PNL NU
106. Sanda Victor PSD NU
107. Sandu-Capră Mihai PNL NU
108. Sasu Ion PSD NU
109. Săpunaru Nini PNL NU
110. Sârb Gheorghe PD-L NU
111. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
112. Scutaru Adrian George PNL NU
113. Seres Dénes UDMR NU
114. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
115. Sóki Béla UDMR NU
116. Stan Ioan PSD NU
117. Stanciu Anghel PSD NU
118. Stativă Irinel Ioan PSD NU
119. Stănescu Cristian PRM DA
120. Strungă Emil PNL NU
121. Szekely Levente Csaba UDMR NU
122. Știrbeț Cornel PNL NU
123. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
124. Tabără Valeriu PD-L NU
125. Tamás Sándor UDMR NU
126. Tămagă Constantin PSD NU
127. Teodorescu George Alin PSD NU
128. Timar Liviu PSD NU
129. Toma Florentina Marilena PSD NU
130. Tudose Mihai PSD NU
131. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
132. Ujeniuc Dragoș PNL NU
133. Ungureanu Petre PNL NU
134. Varga Attila UDMR NU
135. Văsioiu Horia PD-L NU
136. Vlădoiu Aurel PSD NU
137. Voicu Mihai Alexandru PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 15:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro