Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:28 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:28

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.25 alin.2 - Amendament respins
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:139 37 33 12 27 17 7 5 1
- voturi pentru (DA):126 33 31 11 24 14 7 5 1
- voturi împotrivă (NU):8 2 - 1 3 2 - - -
- abțineri:2 1 1 - - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Antal István UDMR DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Brînză William Gabriel PD-L DA
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
25. Canacheu Costică PD-L DA
26. Călian Petru PC DA
27. Călin Ion PSD -
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
30. Cliveti Minodora PSD DA
31. Constantinescu Anca PD-L DA
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Crețu Gabriela PSD DA
34. Cutean Vasile Emilian PSD DA
35. Diaconescu Renică PC DA
36. Dobre Traian PNL DA
37. Dragomir Gheorghe PNL DA
38. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
39. Dumitrescu Liana Minoritati DA
40. Dumitriu Mihai PSD DA
41. Dușa Mircea PSD DA
42. Duțu Stelian PD-L DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Faina Constantin PC DA
45. Fenechiu Relu PNL DA
46. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
47. Furo Iuliu Ioan PRM DA
48. Gabor Gheorghe PNL DA
49. Găleteanu Monalisa PSD DA
50. Gerea Andrei Dominic PNL DA
51. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
52. Ghișe Ioan PNL DA
53. Glăvan Ștefan PC DA
54. Grosaru Mircea Minoritati DA
55. Igaș Traian Constantin PD-L DA
56. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
57. Iriza Marius PRM DA
58. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
59. Kelemen Hunor UDMR DA
60. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
61. Kovacs Attila UDMR DA
62. Lakatos Petru UDMR DA
63. Lificiu Petru - DA
64. Longher Ghervazen Minoritati DA
65. Magheru Paul PRM DA
66. Man Mircea PD-L DA
67. Marian Dan Mihai PNL DA
68. Marin Constantin PSD NU
69. Martin Eduard-Stelian PSD DA
70. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
71. Máté András-Levente UDMR DA
72. Mazăre Alexandru PSD DA
73. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
74. Mătușa Tudor PRM DA
75. Merce Ilie PRM DA
76. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
77. Micula Cătălin PNL DA
78. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
79. Mircea Costache PRM DA
80. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
81. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
82. Mocanu Alexandru PD-L DA
83. Mocanu Vasile PSD DA
84. Moisoiu Adrian PRM DA
85. Moldovan Emil Radu PSD DA
86. Momanu Corneliu PNL -
87. Movilă Petru PD-L DA
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Nedelcu Gabriela PSD DA
90. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
91. Oancea Viorel PNL DA
92. Olarean Aurel PD-L DA
93. Olteanu Bogdan PNL DA
94. Pardău Dumitru PNL Abținere
95. Petrea Constantin PD-L NU
96. Popa Cornel PNL DA
97. Popa Daniela PC DA
98. Popa Nicolae PC DA
99. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
100. Preda Cezar-Florin PD-L DA
101. Preda Ion PNL DA
102. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
103. Pupeză Viorel PSD DA
104. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
105. Pușcaș Vasile PSD DA
106. Pușcă Mircea Valer PNL DA
107. Rădulescu Cristian PD-L DA
108. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
109. Rușanu Dan Radu PNL DA
110. Sanda Victor PSD DA
111. Sandu-Capră Mihai PNL DA
112. Sasu Ion PSD DA
113. Săpunaru Nini PNL DA
114. Scutaru Adrian George PNL DA
115. Seres Dénes UDMR DA
116. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
117. Sóki Béla UDMR DA
118. Stan Ioan PSD DA
119. Stanciu Anghel PSD DA
120. Stativă Irinel Ioan PSD DA
121. Stănescu Cristian PRM DA
122. Strungă Emil PNL DA
123. Szekely Levente Csaba UDMR DA
124. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
125. Tabără Valeriu PD-L DA
126. Tamás Sándor UDMR DA
127. Teodorescu George Alin PSD DA
128. Timar Liviu PSD DA
129. Toma Florentina Marilena PSD DA
130. Tudose Mihai PSD DA
131. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
132. Ujeniuc Dragoș PNL DA
133. Varga Attila UDMR -
134. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
135. Văsioiu Horia PD-L DA
136. Vlase Petru Gabriel PSD Abținere
137. Vlădoiu Aurel PSD DA
138. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
139. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 septembrie 2019, 13:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro