Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:31 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:31

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.26
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:136 32 36 11 26 17 7 6 1
- voturi pentru (DA):22 3 - 11 1 - 7 - -
- voturi împotrivă (NU):111 27 36 - 25 17 - 5 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Antal Árpád-András UDMR NU
6. Antal István UDMR NU
7. Ardelean Lia PC DA
8. Asztalos Ferenc UDMR NU
9. Bara Nicolae PD-L NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Băeșu George PSD NU
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bentu Dumitru PSD NU
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
20. Brînză William Gabriel PD-L NU
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
22. Buda Daniel PD-L NU
23. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
24. Canacheu Costică PD-L NU
25. Călian Petru PC DA
26. Călin Ion PSD NU
27. Chiper Gheorghe PSD NU
28. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
29. Cliveti Minodora PSD NU
30. Constantinescu Anca PD-L NU
31. Crăciunescu Grigore PNL NU
32. Cutean Vasile Emilian PSD NU
33. Diaconescu Renică PC DA
34. Dragomir Gheorghe PNL NU
35. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
36. Dumitrescu Liana Minoritati -
37. Dumitriu Mihai PSD NU
38. Dușa Mircea PSD NU
39. Duțu Stelian PD-L NU
40. Erdei Dolóczki István UDMR NU
41. Faina Constantin PC DA
42. Fenechiu Relu PNL NU
43. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
44. Furo Iuliu Ioan PRM DA
45. Gabor Gheorghe PNL NU
46. Găleteanu Monalisa PSD NU
47. Gerea Andrei Dominic PNL NU
48. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
49. Ghișe Ioan PNL NU
50. Glăvan Ștefan PC DA
51. Grosaru Mircea Minoritati NU
52. Ibram Iusein Minoritati NU
53. Ifrim Mircea PRM DA
54. Igaș Traian Constantin PD-L NU
55. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
56. Iriza Marius PRM DA
57. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
58. Kelemen Hunor UDMR NU
59. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
60. Kovacs Attila UDMR NU
61. Lakatos Petru UDMR NU
62. Lificiu Petru - NU
63. Longher Ghervazen Minoritati NU
64. Luchian Ion PNL NU
65. Man Mircea PD-L NU
66. Marian Dan Mihai PNL NU
67. Marin Constantin PSD NU
68. Martin Eduard-Stelian PSD -
69. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
70. Máté András-Levente UDMR NU
71. Mazăre Alexandru PSD NU
72. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
73. Mătușa Tudor PRM DA
74. Merce Ilie PRM DA
75. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
76. Micula Cătălin PNL NU
77. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
78. Mircea Costache PRM DA
79. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
80. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
81. Mocanu Alexandru PD-L NU
82. Mocanu Vasile PSD NU
83. Moisoiu Adrian PRM DA
84. Momanu Corneliu PNL NU
85. Movilă Petru PD-L NU
86. Munteanu Ioan PSD NU
87. Nedelcu Gabriela PSD DA
88. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
89. Oancea Viorel PNL NU
90. Olarean Aurel PD-L NU
91. Olteanu Bogdan PNL NU
92. Pardău Dumitru PNL NU
93. Paveliu Marian Sorin PNL NU
94. Popa Cornel PNL NU
95. Popa Daniela PC DA
96. Popa Nicolae PC DA
97. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
98. Preda Cezar-Florin PD-L NU
99. Preda Ion PNL NU
100. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
101. Pupeză Viorel PSD NU
102. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
103. Pușcă Mircea Valer PNL NU
104. Rădulescu Cristian PD-L NU
105. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
106. Rușanu Dan Radu PNL NU
107. Sanda Victor PSD NU
108. Sandu-Capră Mihai PNL NU
109. Sasu Ion PSD Abținere
110. Săpunaru Nini PNL NU
111. Scutaru Adrian George PNL NU
112. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
113. Seres Dénes UDMR NU
114. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
115. Sóki Béla UDMR NU
116. Stan Ioan PSD NU
117. Stanciu Anghel PSD NU
118. Stativă Irinel Ioan PSD NU
119. Stănescu Cristian PRM DA
120. Strungă Emil PNL NU
121. Szekely Levente Csaba UDMR NU
122. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
123. Tabără Valeriu PD-L DA
124. Tamás Sándor UDMR NU
125. Teodorescu George Alin PSD NU
126. Toma Florentina Marilena PSD NU
127. Toma Horia-Victor PNL NU
128. Tudose Mihai PSD NU
129. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
130. Ujeniuc Dragoș PNL NU
131. Varga Attila UDMR NU
132. Văsioiu Horia PD-L NU
133. Vlase Petru Gabriel PSD DA
134. Vlădoiu Aurel PSD NU
135. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
136. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 8:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro