Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:49 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:49

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.28 alin.1
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:135 34 34 14 22 13 6 6 6
- voturi pentru (DA):126 33 30 14 20 12 6 6 5
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 - 1 - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - - 1
- nu au votat:4 1 1 - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Asztalos Ferenc UDMR DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bara Nicolae PD-L DA
10. Băeșu George PSD DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL -
20. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
21. Buda Daniel PD-L DA
22. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
23. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Călian Petru PC DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
30. Cliveti Minodora PSD DA
31. Cocrea Olguța - DA
32. Constantinescu Anca PD-L DA
33. Crăciunescu Grigore PNL DA
34. Crețu Gabriela PSD -
35. Cutean Vasile Emilian PSD DA
36. Diaconescu Renică PC DA
37. Dobre Traian PNL NU
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
40. Dumitrescu Liana Minoritati DA
41. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
42. Dumitriu Mihai PSD DA
43. Dușa Mircea PSD DA
44. Duțu Stelian PD-L DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Faina Constantin PC DA
47. Fenechiu Relu PNL DA
48. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
49. Furo Iuliu Ioan PRM DA
50. Gabor Gheorghe PNL DA
51. Găleteanu Monalisa PSD DA
52. Gerea Andrei Dominic PNL DA
53. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
54. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
55. Ghișe Ioan PNL DA
56. Glăvan Ștefan PC DA
57. Grosaru Mircea Minoritati DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Ifrim Mircea PRM DA
60. Igaș Traian Constantin PD-L DA
61. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
62. Iriza Marius PRM DA
63. Kelemen Hunor UDMR DA
64. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
65. Lakatos Petru UDMR DA
66. Lificiu Petru - DA
67. Longher Ghervazen Minoritati DA
68. Man Mircea PD-L -
69. Marian Dan Mihai PNL DA
70. Marin Constantin PSD DA
71. Máté András-Levente UDMR DA
72. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
73. Mătușa Tudor PRM DA
74. Merce Ilie PRM DA
75. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
76. Micula Cătălin PNL DA
77. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
78. Mircea Costache PRM DA
79. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
80. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
81. Mocanu Alexandru PD-L DA
82. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
83. Moisoiu Adrian PRM DA
84. Moldovan Emil Radu PSD DA
85. Momanu Corneliu PNL Abținere
86. Munteanu Ioan PSD DA
87. Muscă Monica Octavia - DA
88. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Olteanu Bogdan PNL DA
91. Popa Cornel PNL DA
92. Popa Daniela PC DA
93. Popa Nicolae PC DA
94. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
95. Preda Cezar-Florin PD-L DA
96. Preda Ion PNL DA
97. Pupeză Viorel PSD DA
98. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
99. Pușcaș Vasile PSD DA
100. Pușcă Mircea Valer PNL DA
101. Rădulescu Cristian PD-L DA
102. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
103. Rușanu Dan Radu PNL DA
104. Sanda Victor PSD DA
105. Sandu-Capră Mihai PNL NU
106. Sasu Ion PSD DA
107. Săpunaru Nini PNL DA
108. Sârb Gheorghe PD-L DA
109. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
110. Scutaru Adrian George PNL DA
111. Seres Dénes UDMR DA
112. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
113. Sóki Béla UDMR DA
114. Stan Ioan PSD DA
115. Stanciu Anghel PSD DA
116. Stativă Irinel Ioan PSD DA
117. Stănescu Cristian PRM DA
118. Stoica Ion - DA
119. Strungă Emil PNL DA
120. Szekely Levente Csaba UDMR DA
121. Tamás Sándor UDMR -
122. Teodorescu George Alin PSD DA
123. Timar Liviu PSD DA
124. Toma Florentina Marilena PSD DA
125. Toma Horia-Victor PNL DA
126. Turcan Raluca - DA
127. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
128. Ujeniuc Dragoș PNL DA
129. Varga Attila UDMR DA
130. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
131. Văsioiu Horia PD-L DA
132. Vlădoiu Aurel PSD DA
133. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
134. Zegrean Augustin PD-L NU
135. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 18:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro