Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 322/2018 pentru abrogarea art.9 din Legea nr.289/2002 privind perdelele forestiere de protecție
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:243 103 48 24 17 9 10 13 15 4
- voturi pentru (DA):228 103 47 24 17 7 1 12 13 4
- voturi împotrivă (NU):10 - - - - 2 6 1 1 -
- abțineri:4 - - - - - 3 - 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
13. Banias Mircea Marius PRO România DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Cioabă Petre PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
54. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristache Cătălin PMP NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Găină Mihăiță - DA
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România NU
99. Hărătău Elena PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PRO România DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR DA
109. Ionescu George PNL DA
110. Ioniță Antoneta PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
114. Jivan Luminița-Maria PSD DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Lovin Dumitru ALDE NU
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupașcu Costel PSD DA
122. Lupescu Dumitru USR DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mînzatu Roxana PSD DA
131. Mocanu Adrian ALDE DA
132. Mocioalcă Ion PRO România DA
133. Mohaci Mihai PRO România DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
136. Movilă Petru PMP NU
137. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
139. Neagu Nicolae PNL DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România Abținere
142. Nicoară Romeo Florin PNL DA
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Mihai PRO România DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oros Nechita-Adrian PNL DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petcu Toma-Florin ALDE DA
159. Petrea Gabriel PRO România DA
160. Petric Octavian PRO România DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
163. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Tudor Rareș USR DA
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
169. Preda Cezar-Florin PNL DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR DA
174. Radu Anișoara PSD DA
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
177. Rădulescu Alexandru PSD DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Romanescu Cristinel PNL DA
185. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
186. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
187. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
188. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
189. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
190. Sefer Cristian-George PSD DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
194. Simionca Ionuț PMP NU
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
197. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Spânu Ion PRO România DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
201. Stan Viorel PSD DA
202. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
203. Stancu Florinel PRO România DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Szabó Ödön UDMR DA
210. Șarapatin Elvira PSD DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL DA
214. Șotcan Theodora PSD DA
215. Șovăială Constantin PNL DA
216. Ștefan Corneliu PSD DA
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Tabugan Ion ALDE DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Teacă Alexandru PMP NU
221. Teiș Alina PSD DA
222. Terea Ioan PSD DA
223. Tîlvăr Angel PSD DA
224. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
225. Toma Ilie PSD DA
226. Trăilă Cristina PNL DA
227. Tudor Beatrice PSD DA
228. Turcan Raluca PNL DA
229. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
230. Tușa Adriana Diana PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
232. Vasile Daniel Minoritati DA
233. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
234. Vasilică Radu Costin PSD DA
235. Vass Levente UDMR DA
236. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
237. Vîlceanu Dan PNL DA
238. Vîrză Mihăiță PSD DA
239. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
240. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
241. Weber Mihai PSD DA
242. Zainea Cornel USR DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 17:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro