Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:10

Poziție pe
ordinea de zi:
29
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 112/2016 privind procedura interpretării actelor normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:242 104 49 24 18 8 10 12 13 4
- voturi pentru (DA):240 104 49 24 18 8 9 12 12 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO România -
13. Banias Mircea Marius PRO România DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran-Voinea Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
55. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristache Cătălin PMP DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Găină Mihăiță - DA
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
99. Hărătău Elena PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George PNL DA
109. Ioniță Antoneta PNL DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
113. Jivan Luminița-Maria PSD DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Lupescu Dumitru USR DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Mareș Mara PNL DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mînzatu Roxana PSD DA
131. Mocanu Adrian ALDE DA
132. Mocioalcă Ion PRO România DA
133. Mohaci Mihai PRO România DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
136. Movilă Petru PMP -
137. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
139. Neagu Nicolae PNL DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL DA
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Mihai PRO România DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oros Nechita-Adrian PNL DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petrea Gabriel PRO România DA
159. Petric Octavian PRO România DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
162. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
163. Pop Andrei PSD DA
164. Pop Tudor Rareș USR DA
165. Popa Florin PSD DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
168. Preda Cezar-Florin PNL DA
169. Presură Alexandra PSD DA
170. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
172. Prună Cristina-Mădălina USR DA
173. Radu Anișoara PSD DA
174. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
175. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
176. Rădulescu Alexandru PSD DA
177. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
179. Răduț Violeta PSD DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
185. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
186. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
187. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
188. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
199. Stan Viorel PSD DA
200. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
201. Stancu Florinel PRO România DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Suciu Matei PSD DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL DA
213. Șotcan Theodora PSD DA
214. Șovăială Constantin PNL DA
215. Ștefan Corneliu PSD DA
216. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
217. Tabugan Ion ALDE DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Teacă Alexandru PMP DA
220. Teiș Alina PSD DA
221. Terea Ioan PSD DA
222. Tîlvăr Angel PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Trăilă Cristina PNL DA
226. Tudor Beatrice PSD DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Vasile Daniel Minoritati DA
232. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
233. Vasilică Radu Costin PSD DA
234. Vass Levente UDMR DA
235. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
236. Vîlceanu Dan PNL DA
237. Vîrză Mihăiță PSD DA
238. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
239. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zainea Cornel USR DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 11:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro