Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:10

Poziție pe
ordinea de zi:
32
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 640/2018 pentru modificarea alin.(4) al art.9 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:239 103 48 24 17 9 9 11 14 4
- voturi pentru (DA):239 103 48 24 17 9 9 11 14 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
13. Banias Mircea Marius PRO România DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran-Voinea Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
55. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristache Cătălin PMP DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Găină Mihăiță - DA
87. Georgescu Laura PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL DA
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
98. Hărătău Elena PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PRO România DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George PNL DA
109. Ioniță Antoneta PNL DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
113. Jivan Luminița-Maria PSD DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Lupescu Dumitru USR DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Mareș Mara PNL DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
128. Mircea Florin PSD DA
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Mocanu Adrian ALDE DA
131. Mocioalcă Ion PRO România DA
132. Mohaci Mihai PRO România DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Movilă Petru PMP DA
136. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
138. Neagu Nicolae PNL DA
139. Neață Eugen PSD DA
140. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
141. Nicoară Romeo Florin PNL DA
142. Nicolae Andrei PSD DA
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Nistor Laurențiu PSD DA
145. Niță Mihai PRO România DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oprea Dumitru PNL DA
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Pambuccian Varujan Minoritati DA
153. Pană Adriana-Doina PSD DA
154. Paraschiv Rodica PSD DA
155. Pașcan Emil-Marius PMP DA
156. Păle Dănuț PSD DA
157. Petcu Toma-Florin ALDE DA
158. Petrea Gabriel PRO România DA
159. Petric Octavian PRO România DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
162. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
163. Pop Andrei PSD DA
164. Pop Tudor Rareș USR DA
165. Popa Florin PSD DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
168. Preda Cezar-Florin PNL DA
169. Presură Alexandra PSD DA
170. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
172. Prună Cristina-Mădălina USR DA
173. Radu Anișoara PSD DA
174. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
175. Rădulescu Alexandru PSD DA
176. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
177. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
178. Răduț Violeta PSD DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
180. Roman Florin-Claudiu PNL DA
181. Roman Ioan Sorin PSD DA
182. Romanescu Cristinel PNL DA
183. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
184. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
185. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
186. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
187. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
188. Sefer Cristian-George PSD DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
197. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
198. Stancu Florinel PRO România DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
202. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
203. Suciu Matei PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
214. Tabugan Ion ALDE DA
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Teacă Alexandru PMP DA
217. Teiș Alina PSD DA
218. Terea Ioan PSD DA
219. Tîlvăr Angel PSD DA
220. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Tudor Beatrice PSD DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Vasile Daniel Minoritati DA
229. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
230. Vasilică Radu Costin PSD DA
231. Vass Levente UDMR DA
232. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zainea Cornel USR DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 17:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro