Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:25

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 455/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.218 din 23 aprilie 2002 privind organizarea și funcționarea Poliției Române și a Legii nr.360 din 6 iunie 2002 privind Statutul polițistului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:218 94 39 23 18 7 8 12 14 3
- voturi pentru (DA):216 93 38 23 18 7 8 12 14 3
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
12. Banias Mircea Marius PRO România DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran-Voinea Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Cherecheș Viorica PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Cioabă Petre PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Cristache Cătălin PMP DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD NU
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Găină Mihăiță - DA
79. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Gilia Claudia PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
87. Hărătău Elena PSD DA
88. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela PRO România DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ion Stelian-Cristian USR DA
96. Ionescu George PNL DA
97. Ioniță Antoneta PNL DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Jivan Luminița-Maria PSD DA
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Mareș Mara PNL DA
113. Marica Petru-Sorin PRO România DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
117. Mircea Florin PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mocanu Adrian ALDE DA
120. Mocioalcă Ion PRO România DA
121. Mohaci Mihai PRO România DA
122. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
124. Movilă Petru PMP DA
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
127. Neagu Nicolae PNL DA
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
130. Nicoară Romeo Florin PNL DA
131. Nicolae Andrei PSD DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Mihai PRO România DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oprea Dumitru PNL DA
138. Palăr Ionel PNL DA
139. Pambuccian Varujan Minoritati DA
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pașcan Emil-Marius PMP DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petcu Toma-Florin ALDE DA
145. Petrea Gabriel PRO România DA
146. Petric Octavian PRO România DA
147. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
149. Pop Andrei PSD DA
150. Pop Tudor Rareș USR DA
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
154. Preda Cezar-Florin PNL DA
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
157. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
158. Prună Cristina-Mădălina USR DA
159. Radu Anișoara PSD DA
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL -
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Romanescu Cristinel PNL DA
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
171. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
172. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
173. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
174. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
175. Sefer Cristian-George PSD DA
176. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Simionca Ionuț PMP DA
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
181. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
184. Stancu Florinel PRO România DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șarapatin Elvira PSD DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șotcan Theodora PSD DA
193. Șovăială Constantin PNL DA
194. Ștefan Corneliu PSD DA
195. Tabugan Ion ALDE DA
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
197. Teacă Alexandru PMP DA
198. Teiș Alina PSD DA
199. Terea Ioan PSD DA
200. Tîlvăr Angel PSD DA
201. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
202. Toma Ilie PSD DA
203. Tudor Beatrice PSD DA
204. Turcan Raluca PNL DA
205. Tușa Adriana Diana PSD DA
206. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
207. Vasile Daniel Minoritati DA
208. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
209. Vasilică Radu Costin PSD DA
210. Vass Levente UDMR DA
211. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
212. Vîlceanu Dan PNL DA
213. Vîrză Mihăiță PSD DA
214. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
215. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
216. Weber Mihai PSD DA
217. Zainea Cornel USR DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 16:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro