Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.12.2019 > 12:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 decembrie 2019, ora 12:22

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 717/2018 pentru completarea Legii nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:284 118 61 24 17 12 10 16 21 5
- voturi pentru (DA):257 115 61 1 17 12 10 16 21 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:25 3 - 22 - - - - - -
- nu au votat:2 - - 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
18. Banias Mircea Marius PRO România DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - -
20. Bălănescu Alexandru PRO România DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian PSD Abținere
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran-Voinea Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Cioabă Petre PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
66. Constantin Daniel - DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristache Cătălin PMP DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
74. Culeafă Mihai PNL DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR Abținere
86. Duruș Vlad-Emanuel USR -
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță - DA
99. Georgescu Laura PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Hărătău Elena PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PRO România DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR Abținere
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Mareș Mara PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PRO România DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Mihalescul Dumitru PNL DA
146. Mircea Florin PSD DA
147. Mînzatu Roxana PSD DA
148. Mocanu Adrian ALDE DA
149. Mocioalcă Ion PRO România DA
150. Mohaci Mihai PRO România DA
151. Moise Costin-Sebastian PMP DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
154. Movilă Petru PMP DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
158. Neagu Nicolae PNL DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL DA
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai PRO România DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oprea Dumitru PNL DA
169. Oros Nechita-Adrian PNL DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Palăr Ionel PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pașcan Emil-Marius PMP DA
176. Păle Dănuț PSD DA
177. Petcu Toma-Florin ALDE DA
178. Petrea Gabriel PRO România DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Petric Octavian PRO România DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
183. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
184. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian PRO România DA
187. Pop Tudor Rareș USR Abținere
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PRO România DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
192. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
204. Răduț Violeta PSD DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PSD DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simionca Ionuț PMP DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Spânu Ion PRO România DA
226. Stan Viorel PSD DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
228. Stancu Florinel PRO România DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Matei PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șarapatin Elvira PSD DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tabugan Ion ALDE DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Teacă Alexandru PMP DA
250. Teiș Alina PSD DA
251. Terea Ioan PSD DA
252. Todor Adrian PSD DA
253. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Tripa Florin-Dan PSD DA
257. Tudor Beatrice PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Țachianu Marian PSD DA
262. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
263. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
264. Varga Glad-Aurel PNL DA
265. Varga Vasile PNL DA
266. Vasile Daniel Minoritati DA
267. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
268. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
269. Vass Levente UDMR DA
270. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
271. Velcea Nicolae PSD DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vișan George-Gabriel PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Vîrză Mihăiță PSD DA
276. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
277. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
279. Vosganian Varujan ALDE DA
280. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zainea Cornel USR Abținere
283. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 16:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro