Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2019 > 12:35 Versiunea pentru printare
Joi, 12 decembrie 2019, ora 12:35

Subiect vot: Programul de lucru III
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:145 15 57 14 - 5 9 6 2 2 4 21 6 - 4
- voturi pentru (DA):128 2 57 12 - 5 9 6 2 2 2 21 6 - 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:16 12 - 2 - - - - - - 2 - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
8. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
9. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
10. Balan Ioan deputat PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan deputat PRO România DA
12. Barna Ilie Dan deputat USR DA
13. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
14. Bica Dănuț deputat PNL DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat - DA
16. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
17. Bodea Marius deputat PNL DA
18. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
20. Buican Cristian deputat PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD Abținere
22. Bulacu Romulus senator PNL DA
23. Bulai Iulian deputat USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
25. Burciu Cristina deputat PSD DA
26. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
27. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
28. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
29. Caracota Iancu senator PNL DA
30. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
31. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD Abținere
32. Cherecheș Florica deputat PNL DA
33. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
34. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
35. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
36. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
37. Codreanu Constantin deputat PMP DA
38. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
39. Constantin Daniel deputat - DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
41. Cristache Cătălin deputat PMP DA
42. Cristina Ioan senator PNL DA
43. Culeafă Mihai deputat PNL DA
44. Cupșa Ioan deputat PNL DA
45. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
46. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
47. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD Abținere
48. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
49. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
50. Fădor Angelica deputat PNL DA
51. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
52. Găină Mihăiță deputat PNL DA
53. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
54. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
55. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
56. Ghica Cristian senator USR DA
57. Giugea Nicolae deputat PNL DA
58. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
59. Gudu Vasile deputat PNL DA
60. Hadârcă Ion senator - DA
61. Hărătău Elena deputat PNL DA
62. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
63. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
64. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
65. Iancu Iulian deputat PSD Abținere
66. Ilie Viorel senator - DA
67. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
68. Ionașcu Gabi senator - DA
69. Ionescu George deputat PNL DA
70. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
71. Iordache Florin deputat PSD Abținere
72. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
73. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
74. Lungu Tudorița deputat PNL DA
75. Lupescu Dumitru deputat USR DA
76. Manole Petre-Florin deputat PSD Abținere
77. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD Abținere
78. Mareș Mara deputat PNL DA
79. Marin Gheorghe senator PSD Abținere
80. Marussi George-Nicolae senator USR DA
81. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
82. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
83. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
84. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
85. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
86. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
88. Neagu Nicolae deputat PNL DA
89. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
90. Nicolae Andrei deputat PSD Abținere
91. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
92. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
93. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
94. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
95. Pereș Alexandru senator PNL DA
96. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
97. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
98. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
99. Pop Andrei deputat PSD -
100. Pop Georgian deputat PRO România DA
101. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
102. Popa Cornel senator PNL DA
103. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
104. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
105. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
106. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
107. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
108. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
109. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
110. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
111. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
112. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD Abținere
113. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
114. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
115. Savin Emanoil senator - DA
116. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
117. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
118. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
119. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
120. Simionca Ionuț deputat PMP DA
121. Simonis Alfred - Robert deputat PSD Abținere
122. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
123. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
124. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD Abținere
125. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
126. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
127. Șișcu George deputat PNL DA
128. Șoptică Costel senator PNL DA
129. Șovăială Constantin deputat PNL DA
130. Ștefan Ion deputat PNL DA
131. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
132. Tabugan Ion deputat ALDE DA
133. Teacă Alexandru deputat PMP DA
134. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
135. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
136. Trăilă Cristina deputat PNL DA
137. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
138. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
139. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
140. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
141. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
142. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
143. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD Abținere
144. Zainea Cornel deputat USR DA
145. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 28 septembrie 2020, 6:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro