Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2019 > 12:35 Versiunea pentru printare
Joi, 12 decembrie 2019, ora 12:35

Subiect vot: Ordinea de zi III
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:147 15 57 14 - 5 10 6 2 2 4 21 7 - 4
- voturi pentru (DA):129 2 57 12 - 5 10 6 2 2 2 20 7 - 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:16 12 - 2 - - - - - - 2 - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
8. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
9. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
10. Balan Ioan deputat PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan deputat PRO România DA
12. Barna Ilie Dan deputat USR DA
13. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
14. Bica Dănuț deputat PNL DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat - DA
16. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
17. Bodea Marius deputat PNL DA
18. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
20. Buican Cristian deputat PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD Abținere
22. Bulacu Romulus senator PNL DA
23. Bulai Iulian deputat USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
25. Burciu Cristina deputat PSD DA
26. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
27. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
28. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
29. Caracota Iancu senator PNL DA
30. Cazan Mircea-Vasile senator PNL -
31. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD Abținere
32. Cherecheș Florica deputat PNL DA
33. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
34. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
35. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
36. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
37. Codreanu Constantin deputat PMP DA
38. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
39. Constantin Daniel deputat - DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
41. Cristache Cătălin deputat PMP DA
42. Cristina Ioan senator PNL DA
43. Culeafă Mihai deputat PNL DA
44. Cupșa Ioan deputat PNL DA
45. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
46. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
47. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
48. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD Abținere
49. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
50. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
51. Fădor Angelica deputat PNL DA
52. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
53. Găină Mihăiță deputat PNL DA
54. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
55. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
56. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
57. Ghica Cristian senator USR DA
58. Giugea Nicolae deputat PNL DA
59. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
60. Gudu Vasile deputat PNL DA
61. Hadârcă Ion senator - DA
62. Hărătău Elena deputat PNL DA
63. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
64. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
65. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
66. Iancu Iulian deputat PSD Abținere
67. Ilie Viorel senator - DA
68. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
69. Ionașcu Gabi senator - DA
70. Ionescu George deputat PNL DA
71. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
72. Iordache Florin deputat PSD Abținere
73. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
74. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
75. Lungu Tudorița deputat PNL DA
76. Lupescu Dumitru deputat USR DA
77. Manole Petre-Florin deputat PSD Abținere
78. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD Abținere
79. Mareș Mara deputat PNL DA
80. Marin Gheorghe senator PSD Abținere
81. Marussi George-Nicolae senator USR DA
82. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
83. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
84. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
85. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
86. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
87. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
88. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
89. Neagu Nicolae deputat PNL DA
90. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
91. Nicolae Andrei deputat PSD Abținere
92. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
93. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
94. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
95. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
96. Pereș Alexandru senator PNL DA
97. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
98. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
99. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
100. Pop Andrei deputat PSD -
101. Pop Georgian deputat PRO România DA
102. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
103. Popa Cornel senator PNL DA
104. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
105. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
106. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
107. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
108. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
109. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
110. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
111. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
112. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
113. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD Abținere
114. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
115. Savin Emanoil senator - DA
116. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
117. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
118. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
119. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
120. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
121. Simionca Ionuț deputat PMP DA
122. Simonis Alfred - Robert deputat PSD Abținere
123. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
124. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
125. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD Abținere
126. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
127. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
128. Șișcu George deputat PNL DA
129. Șoptică Costel senator PNL DA
130. Șovăială Constantin deputat PNL DA
131. Ștefan Ion deputat PNL DA
132. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
133. Tabugan Ion deputat ALDE DA
134. Teacă Alexandru deputat PMP DA
135. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
136. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
137. Trăilă Cristina deputat PNL DA
138. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
139. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
140. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
141. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
142. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
143. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
144. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD Abținere
146. Zainea Cornel deputat USR DA
147. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 28 septembrie 2020, 6:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro