Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 11:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 11:11

Subiect vot: Sistarea dezbaterilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:283 124 62 24 18 15 12 8 15 5
- voturi pentru (DA):127 123 - - - - - 2 1 1
- voturi împotrivă (NU):143 1 62 24 18 15 12 6 3 2
- abțineri:13 - - - - - - - 11 2
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Arsu Alin-Ionuț USR NU
13. Avram Constantin ALDE NU
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PRO Europa NU
18. Banias Mircea Marius PRO Europa NU
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Băișanu Ștefan-Alexandru - NU
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR NU
24. Benedek Zacharie UDMR NU
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR NU
27. Bica Dănuț PNL NU
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
38. Borza Remus-Adrian PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
41. Bran-Voinea Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Burciu Cristina PSD NU
46. Calista Mara-Daniela PNL NU
47. Calotă Florică Ică ALDE NU
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
53. Cherecheș Florica PNL NU
54. Cherecheș Viorica PNL NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Cioabă Petre PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa NU
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP NU
66. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
67. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
68. Constantin Daniel - NU
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR NU
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
72. Cristache Cătălin PMP NU
73. Csép Éva-Andrea UDMR NU
74. Csoma Botond UDMR NU
75. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
76. Cucșa Marian-Gheorghe - Abținere
77. Culeafă Mihai PNL NU
78. Cupă Ion ALDE NU
79. Cupșa Ioan PNL NU
80. Dehelean Silviu USR NU
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus PRO Europa Abținere
84. Dobre Victor Paul PNL NU
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
88. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drulă Cătălin USR NU
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
94. Erdei Dolóczki István UDMR NU
95. Farago Petru UDMR NU
96. Fădor Angelica PNL NU
97. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
103. Gavrilă Camelia PSD DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
105. Georgescu Laura PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghe Tinel PNL NU
110. Gheorghiu Bogdan PNL NU
111. Gherman Dumitru PSD DA
112. Ghilea Găvrilă PNL NU
113. Gilia Claudia PSD DA
114. Giugea Nicolae PNL NU
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
116. Gudu Vasile PNL NU
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Hărătău Elena PNL NU
119. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR NU
128. Ionescu George PNL NU
129. Ioniță Antoneta PNL NU
130. Iordache Florin PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
133. Korodi Attila UDMR NU
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
137. Lovin Dumitru ALDE NU
138. Lungu Tudorița PNL NU
139. Lupașcu Costel PSD DA
140. Lupescu Dumitru USR NU
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL NU
145. Marica Petru-Sorin PRO Europa Abținere
146. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Mihalescul Dumitru PNL NU
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Mocanu Adrian ALDE NU
154. Mocioalcă Ion PRO Europa Abținere
155. Moise Costin-Sebastian PMP NU
156. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
158. Movilă Petru PMP NU
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
162. Neagu Nicolae PNL NU
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa Abținere
165. Nicoară Romeo Florin PNL NU
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai PRO Europa Abținere
170. Niță Nicu PSD DA
171. Olteanu Daniel ALDE NU
172. Oprea Dumitru PNL NU
173. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
174. Oros Nechita-Adrian PNL NU
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Palăr Ionel PNL NU
177. Pambuccian Varujan Minoritati NU
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius PMP NU
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petcu Toma-Florin ALDE NU
183. Petrea Gabriel PRO Europa Abținere
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
187. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
188. Ponta Victor-Viorel PRO Europa Abținere
189. Pop Andrei PSD DA
190. Pop Tudor Rareș USR NU
191. Popa Florin PSD DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
194. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
195. Popescu Pavel PNL NU
196. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
197. Preda Cezar-Florin PNL NU
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
201. Prună Cristina-Mădălina USR NU
202. Radu Anișoara PSD DA
203. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
205. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
206. Rădulescu Alexandru PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
209. Răduț Violeta PSD DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Romanescu Cristinel PNL NU
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Alexandru PSD DA
215. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
218. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
219. Sefer Cristian-George PSD DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
221. Seres Dénes UDMR NU
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
223. Simion Lucian-Eduard PSD DA
224. Simionca Ionuț PMP NU
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
227. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
230. Stan Viorel PSD DA
231. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
232. Stancu Florinel PRO Europa Abținere
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
236. Suciu Matei PSD DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
239. Szabó Ödön UDMR NU
240. Șarapatin Elvira PSD DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șișcu George PNL NU
244. Șotcan Theodora PSD DA
245. Șova Lucian PSD DA
246. Șovăială Constantin PNL NU
247. Ștefan Corneliu PSD DA
248. Ștefan Ion PNL NU
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
250. Tabugan Ion ALDE NU
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Teacă Alexandru PMP NU
253. Teiș Alina PSD DA
254. Terea Ioan PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Todor Adrian PSD DA
257. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
258. Toma Ilie PSD DA
259. Trăilă Cristina PNL NU
260. Tripa Florin-Dan PSD DA
261. Tudor Beatrice PSD DA
262. Turcan Raluca PNL NU
263. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
264. Tușa Adriana Diana PSD DA
265. Țachianu Marian PSD DA
266. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
267. Varga Glad-Aurel PNL NU
268. Varga Vasile PNL NU
269. Vasilică Radu Costin PSD DA
270. Văcaru Alin Vasile PRO Europa Abținere
271. Velcea Nicolae PSD DA
272. Vișan George-Gabriel PSD DA
273. Vîlceanu Dan PNL NU
274. Vîrză Mihăiță PSD DA
275. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
276. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa Abținere
277. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
278. Vosganian Varujan ALDE NU
279. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zainea Cornel USR NU
282. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 august 2020, 15:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro